Scroll Top
احداث اولین خودپرداز بیت کوین در ونزوئلا !

احداث اولین خودپرداز بیت کوین در ونزوئلا !

ونزوئلا، کشوری که حجم معاملات بیت کوین تقریبا هر هفته رکورد جدیدی را در آن تجربه می‌کند، به زودی صاحب اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود خواهد شد.

کریپتوبایر: یک دستگاه خودپرداز بیت کوین، هم‌‎اکنون به کاراکاس رسیده است

جورج فاریاس، مدیرعامل شرکت پانامایی کریپتو بایر در مصاحبه ای با رسانه خبری و رادیویی Union Radio اعلام کرد که این دستگاه خودپرداز هم اکنون به پایتخت ونزوئلا رسیده است.

احداث اولین خودپرداز بیت کوین در ونزوئلا !

به گفته جورج فاریاس، اولین خودپرداز انتخاب ونزوئلا در جریان دو هفته آینده در کشور نصب خواهد شد.

«… در حال حاضر تجهیزات مورد نظر از لحاظ فیزیکی در کاراکاس، پایتخت کشور ونزوئلا، نصب شده است. این دستگاه هم اکنون در مرحله آزمایشی قرار دارد و راه اندازی اصلی آن در شبکه های اجتماعی اعلام خواهد شد.»

اما همزمان با این اقدام پیشگامانه، مردم ونزوئلا شرایط سخت تری را تجربه می کنند.

یک ترکیب سمی متشکل از تورم شدید، محدودیت های سفر و بازار بورس، زندگی مردم عادی ونزوئلا را غالبا غیرممکن کرده است.

در همین زمان، دولت ونزوئلا دستورعمل مرتبط با ارز دیجیتال خود را جلو انداخته و به تازگی برخی پرداخت‌های خاص از جمله گذرنامه را ملزم به استفاده از پترو کرده است.

پترو از زمان ظهور خود در بازار ارزهای دیجیتال، شبهات بسیاری را به همراه داشته است. با تکیه بر گزارش های موجود، علی رغم پشتوانه نفت خام ونزوئلا برای ارز دیجیتال ملی این کشور، شرکت نفتی ملی PDVSA در واقع ۴۵ میلیارد دلار بدهی دارد که وضعیت پترو به عنوان ذخیره ای از ارزش را پایین می آورد.

لوکال بیت کوینز «کار نمی کند»

بدین ترتیب چندان تعجبی ندارد که تجارت B۲B بیت کوین بویژه طی ۶ ماه آخر سال ۲۰۱۸، تا حد زیادی گسترش یافته است.

بر اساس آخرین اطلاعات به نمایش گذاشته شده در کوین دنس، از روز اول تا پنجم ماه ژانویه دومین رکورد تراکنش در لوکال بیت کوینز متعلق به بولیوار ونزوئلا (VES)، با مبلغ کل ۵.۱۵ میلیارد دلار مبادله میان فروشنده و خریدار بوده است.

به دنبال این اتفاق در دومین هفته همان ماه، در تاریخ ۱۲ ژانویه، کارشناسان شبکه های اجتماعی خبر از محدودیت دسترسی به خدمات لوکال بیت کوینز از داخل کشور دادند.

احداث اولین خودپرداز بیت کوین در ونزوئلا !

کریپتوبایر در مرحله اول و مهم تر از همه، یک پلتفرم تجاری برای بیت کوین، لایت کوین، و دش است و در حال حاضر تنها یک شبکه ساده از پنج دستگاه خودپرداز در شهر پاناما در آن فهرست شده است. دستگاه های فعال آن به هر سه ارز دیجیتال بیت کوین، لایت کوین، و دش خدمات ارائه می دهد.

در سرتاسر جهان، تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین همچنان گسترش می یابد. در هفته جاری معامله ای میان اولین اپراتور آمریکایی Coinme و دستگاه تبدیل وجه Coinstar، اعلام شد که نشان می دهد تعداد این دستگاه ها به زودی به ۲۰ هزار عدد خواهد رسید.

منبع: bitcoinist

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب