Scroll Top
اولین ETP ارزهای دیجیتال جهان در سوئیس عرضه می‌شود

اولین ETP ارزهای دیجیتال جهان در سوئیس عرضه می‌شود

به گزارش فایننشال تایمز در تاریخ ۱۶ نوامبر، بورس اوراق بهادار سوئیسی بورس سیکس سوئیس (SIX Swiss Exchange)، برای اولین بار محصول قابل تبادل (ETP) با پشتوانه چند ارز دیجیتال را هفته آتی اضافه خواهد کرد.

این ETP که توسط استارت‌آپ سوئیسی Amun AG پشتیبانی می‌شود، اولین محصول قابل تبادل جهانی با چندین ارز دیجیتال خواهد بود که تحت شاخص HODL به بورس سوئیسی اضافه می‌شود. ارزهای دیجیتال این محصول شامل بیت کوین (BTC)، ریپل (XRP)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و لایت کوین (LTC) خواهد بود.

بر اساس خبر منتشر شده، هر ارز دیجیتال در این ETP سهم مشخصی از بازار به خود اختصاص خواهد داد بطوریکه نزدیک به ۵۰ درصد از دارایی‌های ETP مذکور شامل بیت کوین خواهد بود. از باقی این دارایی نیز ۲۵.۴ درصد آن به ریپل، ۱۶.۷ درصد به اتریوم، ۵.۲ درصد به بیت کوین و ۳ درصد به لایت کوین تعلق خواهد داشت.

هانی راشوان، سازنده و مدیر اجرایی استارت‌آپ آمون، در این باره اظهار داشت که این ETP به نحوی سازماندهی شده که هم‌راستا با سیاست‌گذاری‌های سخت‌گیرانه مرسوم ETPها باشد. بر اساس صحبت‌های راشاوان، این ETP ابزار قانون‌گذاری شده‌ای برای مبادلات ارزهای دیجیتال بین موسسات و سرمایه‌گذاران کوچک محدود به اکوسیستم ارزهای دیجیتال خواهد بود.

براساس خبرگزاری بزرگ سوئیسی فاینیوز، شاخص ETP آمون توسط شاخص سرمایه‌گذاری آلمانی شرکت و‌ن‌اِک مدیریت خواهد شد. در حالی که Amun AG در شهر کریپتویی زاگ واقع شده، طبق گزارش‌ها شاخه‌ای از فناوری‌های آمون، یک شرکت فین‌تک بریتانیایی است. با استناد به بلومبرگ این شرکت برای اولین بار برنامه‌های خود را برای ارائه یک ETP ارز دیجیتال اواخر سپتامبر سال جاری ارائه داد.

بر اساس وبسایت رسمی آمون، بورس سیکس سوئیس با حجم بازاری بالغ بر ۱.۶ تریلیون دلار چهارمین بورس بزرگ اروپاست. در تاریخ ۱۴ نوامبر و روز چهارشنبه، توماس زیب مدیر بورس سوئیسی با انتقاد از هزینه‌های بالای کارگزاری‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه مدعی شد که حدود ۱۰ سال بعد بورس‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین به صورت کامل جایگزین نمونه‌های رایج خواهند شد.

اولین ETP ارزهای دیجیتال جهان در سوئیس عرضه می‌شود

بر اساس سایت اینوستوپدیا، ETPها نوعی اوراق بهادار هستند که به طور اشتقاقی قیمت‌گذاری شده‌اند و بر اساس ابزارهای سرمایه‌گذاری نظیر کالاها، یک ارز، قیمت یک سهام یا یک نرخ بهره به صورت معاملات روزانه‌ در بورس‌های اوراق بهادار ملی معامله می‌شوند. با استناد به گزارش‌ها ETPها می‌توانند سرمایه‌های مدیریت شده‌ای مانند ETFها و غیره را نیز شامل شوند.

همچنین بخوانید: تأثیر ETF بیت کوین در نوسانات بازار ارزهای دیجیتال چه خواهد بود؟

به پیش‌بینی برخی کارشناسان پذیرش ETF بیت کوین اتفاقی بزرگتر از حل و فصل مالی قرارداد‌های آتی بیت کوین و زمینه‌ای برای رشد بزرگ بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در کشور سوئد، XBTProviders از سال ۲۰۱۵ دارای ETP بیت کوین به نام کوین‌شیرز می‌باشد که از زمان ایجاد آن که به بورس نزدک استکهلم اضافه شده، نزدیک به ۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است.

اخیراً کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، پذیرش بازخوردهای عمومی بر روی بازبینی سیاست‌گذاری‌های ETF بیت کوین را متوقف کرده است. این اقدام پس از عدم‌ پذیرش ۹ برنامه پیشنهادی ETF بیت کوین از سوی شرکت‌های پروشیرز، دایرکشن و گرانیت‌شیرز اتفاق افتاد.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب