Scroll Top
ایسوس امکان استخراج ارزهای دیجیتال را برای گیمرها فراهم کرد

ایسوس امکان استخراج ارزهای دیجیتال را برای گیمرها فراهم کرد

ایسوس (Asus) غول تکنولوژی که مقر آن در تایوان قرار دارد، امکانات جدیدی برای علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه ای به وجود آورده است که از طریق آن می‌توانند با استفاده از کارت‌های گرافیکی قدرتمند خود سهمی از سود حاصل از ماینینگ ارزهای دیجیتال بدست آورند.

این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که با شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزار استخراج کوانتوم‌کلاود (Quantumcloud) همکاری کرده تا علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای را قادر سازد که با اجازه دسترسی به کارت‌های گرافیکی (GPU) ایسوس خود، زمانی که GPU برای انجام سایر امور رایانه‌ای استفاده نمی‌شود، درآمد جانبی کسب کنند. مبالغ به‌دست آمده نیز از طریق پی‌پل و وی‌چت پرداخت خواهند شد.

بر اساس اطلاعات موجود در وب‌سایت کوانتوم‌کلاود، این برنامه از مجموع قدرت محاسباتی GPU های کاربران استفاده می‌کند تا توان موردنیاز ماینرهای مبتنی بر محاسبات ابری را فراهم کرده و حداقل از لحاظ تئوری، سودآوری داشته باشد. همچنین بر اساس میزان قدرت ارائه‌شده توسط مالک کارت گرافیکی، درصدی از سود کل کسب شده به وی پرداخت می‌شود.

ایسوس امکان استخراج ارزهای دیجیتال را برای گیمرها فراهم کرد

شرکت ایسوس خاطرنشان کرد که حفاظت حریم خصوصی اطلاعات مالی مشتریان که در این برنامه وارد می‌شوند، توسط قوانین حفاظت عمومی داده‌ها (GDPR) فراهم شده است. این شرکت در این باره اعلام کرد:

برای حفاظت از اطلاعات کاربران که بخشی از تعهد ماست، برنامه کوانتوم‌کلاود مطابق استانداردهای GDPR راه‌اندازی شده است و نیازی ندارد که مشتریان برای ورود به این سیستم، اطلاعات منحصر بفردی تعریف کنند. در عوض کاربران می‌توانند با استفاده از حساب موجود پی‌پل یا وی‌چت خود وارد سیستم شده و درآمد خود را برداشت نمایند.

با این حال، کوانتوم‌کلاود تضمین نمی‌کند که کاربران با استفاده از این نرم‌افزار بتوانند سودی کسب کنند. در اطلاعیه این شرکت ذکر شده است که نرخ سود ممکن است بر اساس عملکرد بازار ارزهای دیجیتال تغییر کرده و به هیچ‌وجه نمی‌تواند توسط کوانتوم‌کلاود تضمین یا تحت تأثیر قرار بگیرد.

ایسوس امکان استخراج ارزهای دیجیتال را برای گیمرها فراهم کرد

معمولاً ماینرهای ارز دیجیتال از کارت گرافیکی خود برای استخراج انفرادی و یا به‌صورت جمعی در استخرها استفاده می‌کنند که توسط دانلود و نصب نرم‌افزار اختصاصی بر روی رایانه‌های شخصی انجام می‌گیرد. با این وجود، استفاده از کارت گرافیکی برای استخراج برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین کارآمد نخواهد بود و به دلیل سختی بالای شبکه، نیاز به پردازنده‌های اختصاصی به‌ نام اسیک (ASIC) است.

در حال حاضر ماینرهای ارز دیجیتال با وجود سختی بالای شبکه و قیمت پایین ارزهای دیجیتال، روزهای سختی را سپری می‌کنند. تخمین زده می‌شود که در هفته‌های اخیر، صدها هزار نفر این صنعت را رها نموده‌اند؛ از طرفی روز گذشته، غول چینی ماینینگ به نام «Canaan Creative» موقتاً قیمت هرکدام از دستگاه‌های ماینینگ خود را به میزان ۲۰۰ دلار کاهش داد.

همچنین تقاضا برای کارت‌های گرافیکی از سوی ماینرهای ارز دیجیتال در ماه‌های اخیر کاهش یافته است. در ماه آگوست، شرکت آمریکایی انویدیا که سازنده تراشه‌های گرافیکی است، گزارشی مالی منتشر کرد که نشان می‌داد عمدتاً به دلیل کاهش تقاضا از سوی ماینرها، فروش محصولات این شرکت با افت چشمگیری روبرو شده است.

منبع : coindesk

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نسخه‌های مخرب اصلاح‌شده‌ برنامه‌های محبوب که از طریق وب‌سایت مک‌آپدیت توزیع شدند بدافزار استخراج ارز دیجیتال را بر روی رایانه‌های…

در پی سرقت چند صد سیستم قدرتمند ماینینگ در ایسلند، جستجوی پلیس برای پیدا کردن این رایانه ها ادامه دارد. همچنین،…

پژوهشگران امنیتی به تازگی موفق شدند خانواده جدیدی از بدافزارها را شناسایی کنند که به‌طور خاص، سرورهای وب در سراسر…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب