Scroll Top
باشگاه مطرح فرانسوی ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

باشگاه مطرح فرانسوی ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

تیم فوتبال پاری سن ژرمن (PSG)، قصد دارد ارز دیجیتال خود را به عنوان راهی برای تشویق مشارکت هوادارانش در سراسر جهان صادر کند.

این تیم فرانسوی که به بازیکنان برجسته‌ای از جمله نیمار، ستاره برزیلی را در اختیار دارد، در روز سه شنبه یک مشارکت چند ساله را با استارتاپ بلاک چینی «Socios» مستقر در مالت اعلام کرد که با این تکنولوژی به هواداران این تیم توکن ارائه خواهد شد.

به گفته یک سایت خبری فرانسوی، PSG اکنون در حال بررسی آغاز صدور این توکن‌ها در بهار سال ۲۰۱۹ است که به طور بالقوه یکی از اولین باشگاه‌های فوتبال خواهد بود که دست به چنین کاری می‌زند.

طبق این گزارش یکی از اهداف این طرح اجازه رای دادن و تصمیم‌گیری درباره موضوعات کمتر استراتژیک مانند انتخاب پیراهن تیم و یا مخالفان با بازی‌های دوستانه به طرفداران این تیم است.

باشگاه مطرح فرانسوی ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

مالکیت توکن‌ها همچنین گزینه‌های دیگری مانند ملاقات با بازیکنان و یا تماشای بازی‌های خاص را به ارمغان خواهد آورد.

باشگاه پاری سن ژرمن، با اتخاذ بلاک چین به عنوان تکنولوژی اساسی برای صدور توکن اظهار امیدواری کرد که با این کار فرایند رای‌گیری امن‌تر و شفاف‌تر شود و معاملات در ملاء عام قابل‌ مشاهده باشند.

مارک آرمسترانگ، شریک ارشد این باشگاه اظهار داشت:

پاری سن ژرمن برای بهره‌برداری از فرصت‌هایی که ارز دیجیتال می‌تواند فراهم کند مصمم است. این تکنولوژی انقلابی تأثیر مهمی در استراتژی کلی کسب و کار باشگاه و نحوه ارتباط ما با هواداران دارد.

با این خبر، پاری سن ژرمن از دیگر باشگاه‌های فوتبال اروپایی پیروی می‌کند تا از ایده ارز دیجیتال و بلاک چین استقبال کند.

باشگاه مطرح فرانسوی ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

کوین‌دسک در ماه گذشته گزارش داد که هفت باشگاه مهم در لیگ برتر انگلیس از جمله نیوکاسل، کریستال پالاس و لستر سیتی قراردادی با شرکت سرمایه‌گذاری آنلاین eToro امضا کرده‌اند تا اجازه پرداخت کمک‌های مالی در بیت کوین را بدهد.

و در ماه اوت، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که این اتحادیه یک آزمایش موفق از یک برنامه کاربردی فروش بلیت بر پایه بلاک چین برای مسابقه بین دو باشگاه اسپانیایی برتر را به سرانجام رسانده است.

در ادامه بخوانید: نفوذ روزافزون بیت کوین در ورزش فوتبال

منبع: coindesk

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب