Scroll Top
با سقوط سهام انویدیا، واهمه سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود

با سقوط سهام انویدیا، واهمه سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود

ارزش سهام شرکت «انویدیا» در چند ماه اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده و با رسیدن به رکورد پیشین خود، در هفته‌های ابتدایی ماه جاری میلادی، به رقم ۲۶۰ دلار رسیده است. این در حالی است که ارزش هر سهم از سهام‌های این شرکت در مدت مشابه سال قبل، نصف این میزان بوده. پس از انتشار این خبر، بسیاری از خبرگزاری‌ها و کارشناسان و سرمایه‌گذاران در جستجوی پاسخ این سؤال بودند که چنین افزایش ارزشی در میزان سهام انودیا می‌تواند کاهش فروش کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج این شرکت را جبران نماید یا خیر.

روز پنجشنبه، شرکت انودیا اعلام کرد که سود حاصل از چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با افزایش ۶۶ درصدی به رقم ۳.۲ میلیارد دلار رسیده که بیش‌ازپیش بینی‌های این شرکت بوده است. میزان سود خالص هر سهم نیز با افزایش دو برابری و شکستن رکورد پیش‌بینی‌ها به میزان ۲.۵ دلار رسیده است. با نگاهی عمیق به اظهارات این شرکت می‌توان دریافت که سود حاصل از فروش کارت‌های گرافیک به دیتا سنترها ۷۰۱ میلیون دلار بوده که از میزان مورد انتظار کمتر بوده است. این دیتاسنترها معمولاً درزمینه هوش‌های مصنوعی و اپلیکیشن های مرتبط فعالیت می‌کنند. سود حاصل از فروش کارت‌های گرافیک به شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتالی نیز ۲۸۹ میلیون دلار برآورد شده است. 

بسیاری از گذاران از این مسئله واهمه دارند که کاهش در قیمت ارزهای دیجیتالی ممکن است باعث کاهش نرخ استخراج نیز بشود. به‌عبارت‌دیگر به‌موجب کاهش قیمت این ارزها، حل مسائل پیچیده نیز کاهش پیدا خواهد کرد. به علاوه تعدادی از شرکت‌های کوچک‌تر در آسیا که در تولید چیپ های گرافیکی و پردازشی فعالیت می‌کنند، ممکن است با تولید چیپ هایی که برای ماینینگ مناسب‌ترند، گوی سبقت را از انویدیا و رقبای آن بربایند.

«کولت کرس»، مدیر بخش مالی این شرکت، در مصاحبه‌ای اذعان کرد:

طبق پیش بینی‌های ما در رابطه با چهار ماه دوم سال جاری، سود حاصل از فروش تجهیزات ماینینگ به یک سوم چهار ماه اول خواهد رسید.

روز جمعه و طی معاملات نیم روزی قیمت هر سهم از سهام‌های انویدیا با کاهش یک درصدی به رقم ۲۵۷.۷۱ دلار رسید.

«موگان استنلی»، از تحلیل گران خبرگزاری «جو مور»، در گزارش روز جمعه خب نوشت:

استخراج ارزهای دیجیتالی به داستان رشدی بزرگ دامن می‌زنند.

او در ادامه از سهم بزرگ این شرکت‌ها در سوددهی انویدیا و بالا رفتن ارزش سهام این شرکت، صحبت کرد. اما سوددهی فراتر از انتظار در زمینه‌های دیگر شاید این کاهش فروش در زمینه‌های ماینینگ را جبران نماید.

«استیسی راسگان» هم از موسسه تحقیقاتی «برنستین»، گفت که سرمایه‌گذاران نباید از بابت فروش تجهیزات ماینینگ نگرانی داشته باشند. او در گزارش خود می‌نویسد:

همین‌طور که اعداد بی‌وقفه بالا می‌روند، ما نیز باید به این باور برسیم که داستان همچنان روی خوشی دارد که به ما نشان دهد.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نسخه‌های مخرب اصلاح‌شده‌ برنامه‌های محبوب که از طریق وب‌سایت مک‌آپدیت توزیع شدند بدافزار استخراج ارز دیجیتال را بر روی رایانه‌های…

در پی سرقت چند صد سیستم قدرتمند ماینینگ در ایسلند، جستجوی پلیس برای پیدا کردن این رایانه ها ادامه دارد. همچنین،…

پژوهشگران امنیتی به تازگی موفق شدند خانواده جدیدی از بدافزارها را شناسایی کنند که به‌طور خاص، سرورهای وب در سراسر…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب