Scroll Top
برادر پابلو اسکوبار ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند

برادر پابلو اسکوبار ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند

در پی جلوگیری از ادامه یافتن کمپین سرمایه‌پذیری برادر قاچاقچی کلمبیایی مواد مخدر، پابلو اسکوبار، در سایت گو فاند می(GoFundMe)، روبرتو اسکوبار ارز دیجیتال جدیدی را در جهت متهم ساختن رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، راه‌اندازی می‌کند.

طبق گزارش منتشرشده در وب‌سایت escobartrump.org، این توکن جدید اسکوبار (ESCOBAR) نام دارد و ارز دیجیتال باثباتی مبنی بر استاندارد ERC-۲۰ اتریوم است که نرخ برابری آن با دلار تنظیم شده است. این پروژه را روبرتو اسکوبار، برادر بزرگ پابلو اسکوبار راه‌اندازی کرده است.

در این وب‌سایت همچنین آمده است:

هدف این توکن جمع‌آوری کمک مالی برای متهم ساختن دستور ترامپ مبنی بر بستن و محدود ساختن صفحه‌ی ما در گو فاند می است. به لطف ارزهای دیجیتال، هیچ مرزی برای محدودشدن وجود ندارد!

این پروژه از روز چهارشنبه پیش‌فروش اولیه‌ سکه‌ (ICO) خود را با ۲۰۰ میلیون توکن آغاز کرده است و تا ۱۰ ام ماه می (۲۰ اردیبهشت ۹۸) ادامه خواهد داشت.

طبق وایت پیپر آن، شرکت اسکوبار امیدوار است که بتواند ۱ میلیارد توکن اسکوبار بفروشد. این وب‌سایت همچنین ادعا کرده است که این استیبل کوین را می‌توان از ماه ژوئن از طریق شرکتی در کشور بلیز در آمریکای مرکزی با پرداخت به دلار بازخرید کرد.

اولاف گوستافسون (Olof Gustafsson)، مدیرعامل اجرایی شرکت اسکوبار، به وب‌سایت نکست‌وب (The Next Web) گفت که قرار بوده است طی این پروژه ۵۰ میلیون دلار از طریق کمپین گو فاند می با نام «خداحافظ ترامپ» جمع‌آوری شود.

برادر پابلو اسکوبار ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند

وی همچنین اظهار داشت پس از آن‌که دسترسی به کمپینشان روی پلتفرم مسدود شد، بلافاصله تصمیم گرفتند این توکن را راه‌اندازی کنند. گوستافسون در ادامه گفت:

پس از جمع‌آوری ۱۰ میلیون دلار تنها در ۱۰ ساعت، سایت گو فاند می این پروژه را متوقف ساخت و طی ۲۴ ساعت ارز دیجیتال اسکوبار را عرضه کردیم تا دیگر توسط کسی محدود نشویم. ما معتقدیم که دولت ترامپ یا خود او صفحه‌ی ما را بسته است.

بنا بر گزارش نکست‌وب، اگرچه شرکت اسکوبار عکسی را مبنی بر جمع شدن ۱۰ میلیون دلار در صفحه‌ی کمپین خود منتشر ساخته است اما با این حال ادعاهای گو فاند می باید ثابت شوند.

در سایت دیگری از کمپین متهم ساختن ترامپ، روبرتو اسکوبار به‌عنوان بنیان‌گذار شرکت کارتل مدئین در کنار پابلو معرفی شده است و همچنین آمده است که روبرتو در این شرکت حسابدار بوده و توانسته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سود کسب کند.

شرکت اسکوبار قبلاً نیز ارز دیجیتال دیگری با نام دایت بیت کوین (dietbitcoin) عرضه کرده بود، اما به نظر می‌رسد که این پروژه با شکست مواجه شده است. در حال حاضر گوگل کروم، وب‌سایت خرید این توکن را به‌عنوان خطری امنیتی برای بازدیدکنندگان شناخته است.

باید دید که آیا این ارز دیجیتال جدیدی که مؤسس کارتل مواد مخدر قصد فروشش را دارد، بهتر از قبلی عمل خواهد کرد یا خیر. البته، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باید قبل از خرید هر ارز دیجیتالی تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام دهند.

منبع: coindesk

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب