Scroll Top
بزرگترین بانک آمریکا به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال/ JPM Coin به زودی معرفی می‌شود !

بزرگترین بانک آمریکا به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال/ JPM Coin به زودی معرفی می‌شود !

به گزارش سی‌اِن‌بی‌سی (CNBC) در تاریخ ۱۴ام فوریه (۲۵ام بهمن)، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی جی‌پی مورگان چیس (JPM)، به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال خود در سیستم بانکداری ایالات‌متحده‌ی آمریکا است.

در طی حرکتی که منتقدان انتظارش را نداشتند، این شرکت وام‌دهنده‌ی چندملیتی، از دارایی جدیداً توسعه‌داده‌ی خودش به نام جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin) برای افزایش کارایی پرداخت‌ها استفاده خواهد کرد. قرار است در ابتدا از این ارز در سه مورد از عملیات این شرکت استفاده شود.

عمر فاروق (Umar Farooq)، سرپرست اجرایی بلاک چین شرکت JPM، طی مصاحبه‌ای با شبکه‌ی تلویزیونی CNBC نسبت به چشم‌انداز فناوری بلاک چین در بانک اظهار امیدواری کرد.

وی اذعان داشت:

بنابراین هر آنچه که اکنون در دنیا وجود دارد، از آن جا که در بلاک چین قرار می‌گیرد، می‌تواند پایه‌ی پرداختی برای تراکنش‌ها باشد.

وی در ادامه گفت:

صراحتاً کاربردهای آن بی‌شمار هستند. هر چیزی که در آن دفترکل توزیع‌شده وجود داشته باشد که شامل شرکت‌ها و نهادها می‌شود، می‌تواند از آن استفاده کند.

بزرگترین بانک آمریکا به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال/ JPM Coin به زودی معرفی می‌شود !

جیمی دایمون، یکی از مقامات ارشد جی‌پی مورگان که با بیت کوین به شدت مخالف بود.

تمرکز اولیه‌ی ارز JPM روی پرداخت‌های بین‌المللی شرکت‌های بزرگ است و هدف آن کمک به تسریع پرداخت‌هایی است که در حال حاضر با استفاده از گزینه‌های موجود مانند سوئیفت (SWIFT) به یک روز و یا بیشتر زمان نیاز دارد.

او در ادامه اظهار داشت:

همچنین، خدمات خزانه‌داری و تراکنش‌های اوراق بهادار نیز ذی‌نفعان استفاده از این ارز هستند.

فاروق می‌گوید که در صورت موفقیت این ارز دیجیتال، آن را گسترش خواهند داد. در ابتدا تنها بخش کوچکی از کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سه منطقه شامل این ارز دیجیتال خواهند شد.

وی در ادامه افزود:

حتی اگر این ارز تنها به مشتریان JPM محدود می‌شد، نباید باعث عقب‌نشینی ما می‌شد.

این غول بانکداری در اواسط سال ۲۰۱۷، هنگامی‌که مدیر عامل اجرایی آن، جیمی دایمن (Jamie Dimon) آشکارا بیت کوین را یک کلاه‌برداری خواند، میان مردم بدنام شد، اما سال گذشته شخصاً در تالار گفتگوی جهانی اقتصاد، این گفته‌ی خود را پس گرفت.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب