Scroll Top
بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ۶ Crypto Browser

بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ۶ Crypto Browser

اینترنت یک شبکه گسترده و به‌هم‌پیوسته است؛ چنین فضایی می‌تواند جایی باشد که تمام حرکات شما ردیابی، ضبط و به‌طور بالقوه مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که انتخاب بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال تنها یک مسئله برای راحتی بیشتر نیست؛ بلکه در مورد حفظ حریم‌ خصوصی شما نیز هست.

اصطلاح «مرورگر کریپتو یا مرورگر ارز دیجیتال» ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما به‌زبان ساده، این‌ها مرورگرهای وبی هستند که برای امنیت و حریم خصوصی آنلاین شما اولویت قائل هستند و ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که شما را از تبلیغات ناخواسته، ردیاب‌ها و جمع‌آور داده‌ها محافظت می‌کند و این موارد باید از اولویت‌های یک تریدر ارز دیجیتال باشند.

هدف در این مقاله، آشنایی با بهترین مرورگرها برای ترید ارز دیجیتال، ویژگی‌ها و امکانات مختلف آن‌ها است. امیدواریم بعد از مطالعه، بهترین مروگر ترید کریپتو را به‌راحتی و با توجه به اهداف خود انتخاب کنید.

مرورگر کریپتویی چیست؟

با نسل جدید مرورگرهای وب آشنا شوید! مرورگرهایی که دسته جدیدی از مرورگرهای جست‌وجو در وب هستند و به‌طور خاص برای رفع نیازهای کاربران ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. در طول سال‌ها، مرورگرهای اینترنتی به چیزی بیش از ابزاری برای دسترسی به وب تبدیل شده‌اند و بسیاری از مرورگرهای مدرن، ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند که آن‌ها را برای موارد استفاده مختلف، از جمله استفاده از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال، مناسب می‌سازد

مرورگرهای کریپتو (Crypto Browsers) نشان دهندهٔ تحولی پیشگامانه در فناوری‌های تحت وب هستند که برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند و بر اساس سفر تکاملی اینترنت از وب ۱.۰ به وب ۳.۰ یا به‌عبارتی اینترنت متمرکز در برابر اینترنت غیرمتمرکز بنا شده‌اند. 

وب ۱.۰ مانند یک کتابخانه دیجیتالی ثابت بود، وب ۲.۰ تعامل کاربر و ایجاد محتوا را معرفی کرد، اما اکنون، با وب ۳.۰ و فناوری بلاک چین، اینترنت در حال غیرمتمرکزشدن و شفاف‌شدن است. باید توجه داشت که این مرورگرها فقط برای گشت‌و‌گذار در وب نیستند. بلکه در مورد حرکت در چشم‌انداز غیرمتمرکز دنیای دیجیتال با سهولت و امنیت بیشتر هستند.

مرورگر کریپتویی چیست
نمایی از اپراولت (Opera Wallet)، کیف پول وب ۳.۰ داخلی مرورگر اپرا

برخلاف مرورگرهای سنتی، مرورگرهای کریپتو مجهز به ویژگی‌هایی هستند که به‌طور خاص برای مدیریت و ترید ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. این مرورگرها کیف پول‌هایی را ارائه می‌کنند که قابلیت خود‌حضانتی (Self-Custodial) دارند و به کاربران این امکان را می‌دهند که بدون اتکا به خدمات شخص ثالث، کنترل کامل بر وجوه خود داشته باشند و در معرض خطرات فضای ارزهای دیجیتال قرار نگیرند.

چرا استفاده مرورگر کریپتو اهمیت دارد؟

می‌دانیم که میلیون‌ها نفر روزانه به صورت آنلاین در بازارهای مالی به‌خصوص بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌کنند، پس هنگام انجام این امور مالی در فضایی غیرمتمرکز، شما یک مرورگر امن و قابل‌اعتماد می‌خواهید که از دارایی شما محافظت کند. افرادی که به معاملات آنلاین خود و امنیت دارایی‌ها اهمیت می‌دهند، باید از ابزارهای مختلفی برای افزایش امنیت معاملات استفاده کنند. 

استفاده از یک فایروال یا نصب یک آنتی ویروس ضروری است، اما هیچ کدام به اندازه انتخاب مرورگر وب مناسب اهمیت ندارد، چرا که اگر مرورگر شما امنیت بالایی نداشته باشد، ممکن است هر معامله یا تراکنش، در معرض خطر قرار بگیرد.

همچنین، مرورگرهای کریپتو، حریم خصوصی که به عنوان عناصر ضروری در دنیای مالی دیجیتال شناخته می‌شوند را در اولویت قرار می‌دهند. آنها از شبکه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کنند و اطمینان می‌دهند که تراکنش‌ها به صورت همتا‌به‌همتا و بدون واسطه انجام می‌شوند و در نتیجه خطر هک یا نقض داده‌ها را کاهش می‌دهند.

ویژگی‌های یک مرورگر کریپتو خوب چیست؟

مرورگرهای مناسب برای ترید ارز دیجیتال، تقریبا کمیاب هستند. یک مرورگر کریپتویی خوب دارای چندین ویژگی کلیدی است که آن را از مرورگرهای سنتی متمایز می‌کند. این خصوصیات عبارتند از:

ویژگی‌های یک مرورگر کریپتو خوب
 • حفاظت از حریم خصوصی: مهمترین کیفیت یک مرورگر کریپتو، تعهد آن به محافظت از حریم خصوصی کاربر است. باید ویژگی‌هایی مانند مسدودکردن تبلیغات، جلوگیری از ردیابی و توانایی مسدودکردن اسکریپت‌های نفوذی را ارائه دهد. علاوه بر این، برای جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی، نباید سابقه فعالیت شما را ثبت کند.
 • داشتن ویژگی‌های امنیتی: مرورگرهای کریپتو اغلب با ویژگی‌های امنیتی پیشرفته ارائه می‌شوند. آن‌ها باید از شما در مقابل بدافزارها، حملات فیشینگ و سایر تهدیدات آنلاین محافظت کند. علاوه بر این، آنها باید از پروتکل HTTPS پشتیبانی کنند و از رمزنگاری داده‌ها اطمینان حاصل کنند.
 • ادغام با کریپتو: مرورگرهای کریپتو ممکن است شامل کیف پول‌های دیجیتال و پشتیبانی از شبکه‌های بلاک چین باشند. این ابزارها باید به کاربران این امکان را بدهند تا در حین استفاده از این شبکه‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، ارزهای دیجیتال خود را به صورت ایمن مدیریت کنند.
 • امکان فعالیت ناشناس: برخی از مرورگرهای کریپتو ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که به کاربران امکان می‌دهد به‌صورت ناشناس در اینترنت فعالیت کنند و به‌راحتی این فعالیت‌ها قابل‌ردیابی نباشند.
 • سفارشی سازی: یک مرورگر کریپتو خوب باید به کاربران اجازه دهد تا تنظیمات حریم خصوصی خود را سفارشی کنند، افزونه‌هایی را برای محافظت بیشتر از حریم خصوصی اضافه کنند و تجربه فعالیت خود را با نیازهای شخصی خود تنظیم کنند.

بهترین مرورگربرای ترید ارزهای دیجیتال کدام‌ است؟

در ادامه شما را با ۶ مرورگر برتر کریپتویی آشنا می‌کنیم که می‌توانند کاندیدهای مناسبی برای بهترین مرورگر برای ترید ارزهای دیجیتال باشند:

 • برِیو (Brave)
 • تور (Tor)
 • اپرا (Opera)
 • فایرفاکس (FireFox)
 • اوسایریس (Osiris)
 • پوما (Puma)

توجه داشته باشید که امروزه ترید ارزهای دیجیتال، یک فرصت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و انتخاب مرورگر مناسب می‌تواند نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، انتخاب بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال نیازمند آگاهی کامل از ویژگی‌ها و امکانات آن‌ها است.

این انتخاب می‌تواند تأثیر زیادی بر تجربه و سودآوری شما در این بازار داشته باشد. با توجه به تنوع مرورگرها و ویژگی‌هایی که هرکدام ارائه می‌دهند، انتخاب بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال، نیازمند بررسی دقیق و مقایسه آن‌ها است. به سراغ فهرست می‌رویم. 

برِیو

بریو (Brave)، یک مرورگر وب است که در سال ۲۰۱۶ توسط برِندان آیک (Brendan Eich)، خالق زبان جاوا اسکریپت و یکی از بنیان‌گذاران شرکت موزیلا ایجاد شد. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که تجربه فعالیت سریع، امن و خصوصی را برای کاربران فراهم کند و درعین‌حال با ارزهای دیجیتال نیز یکپارچه شده است.

مرورگر کریپتو Brave

مزایای برِیو

در اینجا برخی از ویژگی‌هایی که بریو را به یک مرورگر کریپتو خوب تبدیل می‌کند، آورده شده است:

 • کیف پول داخلی: بریو یک کیف پول ارز دیجیتال داخلی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین، اتریوم و توکن بومی خود،BAT را ذخیره و مدیریت کنند. کاربران همچنین می‌توانند به کیف پول‌های خارجی مانند متامسک متصل شوند.
 • حفظ حریم خصوصی: بریو با درنظرگرفتن حفظ هر چه تمام‌تر حریم خصوصی ساخته شده است و شامل ویژگی‌هایی مانند مسدودکردن تبلیغات (Ad blockers) و ردیاب‌ها، ارتقاء پروتکل HTTPS و محافظت از طریق اثر انگشت است. این به محافظت از اطلاعات شخصی کاربران و داده‌های مرورگر در برابر ردیابی یا جمع‌آوری توسط اشخاص ثالث و سایر وب‌سایت‌ها کمک می‌کند.
 • برنامه پاداش‌دهی: بریو دارای یک برنامه پاداش منحصربه‌فرد است که به کاربران امکان می‌دهد در صورت مشاهده تبلیغات، توکن بَت BAT به‌دست آورند. سپس کاربران می‌توانند از این توکن برای انعام به سازندگان محتوا و پشتیبانی از وب‌سایت‌های موردعلاقه خود استفاده کنند.
 • سرعت و عملکرد بالا: برِیو به‌دلیل سرعت بالای خود نیز شناخته شده است. همچنین از موتور مبتنی بر مرورگر کروم استفاده می‌کند، به‌این‌معنی که با بسیاری از افزونه‌های محبوب آن سازگار است. در کنار آن می‌توان از افزونه‌های داخلی مانند Tor و IPFS نیز بهره برد.

لینک دانلود مرورگر برِیو: brave.com

تور

مرورگر تور (Tor)، شبیه سایر مرورگرهای مشهور وب مشهور مانند کروم، فایرفاکس و سافاری است. با این حال، تور بیشترین حد حریم خصوصی را به کاربران ارائه می‌دهد.

مرورگر کریپتو Tor

مزایای تور

ویژگی‌هایی که مرورگر تور را در بخش حریم خصوصی قدرتمند کرده است، عبارتند از:

 • رمزگذاری سه‌لایه: یکی از ویژگی‌های برجسته تور، رمزگذاری سه‌لایه آن در طول مسیریابی داده‌ها است. این بدان معنی است که نه‌تنها شما غیرقابل ردیابی هستید، بلکه هویت و رفتار آنلاین شما از چشمان همه پنهان می‌ماند.
 • پروتکل HTTPS: تور مانند تمام مرورگرهای اصلی (مانند کروم)، با اجرای پروتکل HTTPS در همه وب‌سایت‌ها، تضمین می‌کند که همیشه به نسخه امن هر وب‌سایتی که بازدید می‌کنید دسترسی داشته باشید و به طور قابل‌توجهی، خطر قربانی‌شدن از طریق صرافی ارز دیجیتال یا کیف پول جعلی را کاهش می‌دهد.
 • مسدودسازی اسکریپت‌ها: تور از نواسکریپت (NoScript) استفاده می‌کند، برنامه‌ای که به‌طور موثری فلش و جاوا اسکریپت را مسدود می‌کند. این دو ابزار معمولاً توسط هکرها برای اهداف مخرب مورداستفاده قرار می‌گیرند. این حفاظت بیشتر، مرورگر را در برابر تهدیدات احتمالی تقویت می‌کند.
 • حذف خودکار داده‌ها: تور پس از هر جلسه به‌طور خودکار داده‌های مرورگر شما را حذف می‌کند و هیچ ردپای دیجیتالی را پشت سر نمی‌گذارد. علاوه بر این، رویکرد منحصربه‌فرد تور به گونه‌ای است که با هر پنجره به عنوان یک مرورگر خصوصی جداگانه برخورد می‌کند و اطمینان می‌دهد که هیچ داده‌ای بین جلسات مختلف مرورگر به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

اگر اولویت شما امنیت و حریم خصوصی باشد، همه ویژگی‌های ذکر شده، تور را به بهترین گزینه تبدیل می‌کند. همچنین، تور منبع باز است و کد آن به صورت رایگان برای توسعه و مشارکت بیشتر در دسترس است.

لینک دانلود مرورگر تور: torproject.org

اپرا

اپرا (Opera) که در سال ۱۹۹۵ توسط یک شرکت نروژی منتشر شد، یکی از قدیمی‌ترین و موفق‌ترین مرورگرهای وب در تاریخ است. علیرغم رقیبان قدرتمند، اپرا همچنان در بین ۴ مرورگر برتر بازار جهانی باقی مانده است و نزدیک به ۳۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. 

مرورگر کریپتو Opera

این مرورگر در جدیدترین به‌روزرسانی خود ویژگی‌هایی را افزوده است که بیشتر از همه، توجه علاقه‌مندان به ارز دیجیتال را به خود معطوف کرده است.

مزایای اپرا

در اینجا برخی از ویژگی‌هایی که اپرا را به انتخاب مناسبی برای کاربران ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند، آورده شده است:

 • کیف پول داخلی: سنگ‌بنای این به‌روزرسانی کیف پول ارز دیجیتال داخلی است که برای ساده‌سازی مدیریت ارزهای دیجیتال طراحی شده است. کیف پول اپرا با پشتیبانی از اتریوم، توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20، ترون و شبکه‌های بیشتر در آینده به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال مختلف را به‌صورت ایمن ذخیره و انتقال دهند.
 • سیستم نام دامنه بلاک چین (DNS): اپرا یک سیستم نام دامنه (DNS) و مبتنی بر بلاک چین به نام هَندشِیک (Handshake) را در مرورگر خود ادغام کرده است. این امر به کاربران اجازه می‌دهد تا به وب سایت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز را با استفاده از نام‌های دامنه ثبت‌شده در بلاک چین، به‌جای نام‌های متمرکز سنتی، در دسترس داشته باشند.
 • پشتیبانی از APIهای وب ۳.۰: اپرا از یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی خاص با نام Ethereum Web۳ API پشتیبانی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً از مرورگر، با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشته باشند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند بدون نیاز به نصب افزونه یا کیف پول‌های اضافی با آن‌ها تعامل داشته باشند.
 • مسدودکننده تبلیغات و ردیاب‌ها: اپرا شامل مسدودکننده‌های داخلی تبلیغات و ردیاب‌ها است که به محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران در هنگام فعالیت در وب کمک می‌کند. این ویژگی همچنین می‌تواند، سرعت و عملکرد مرورگر شما را افزایش دهد.

لینک دانلود مرورگر اپرا : opera.com

فایرفاکس

تقریبا محال است که در فضای مجازی و وب بوده باشید و نام مرورگر فایرفاکس (Firefox) را نشنیده باشید. فایرفاکس، متعلق به شرکت موزیلا (Mozilla) و یکی از سه مرورگر برتر جهان است. این مرورگر به دلیل پشتیبانی از افزونه‌های مرتبط با ارز دیجیتال، محبوبیت فزاینده‌ای در بین کاربران ارزهای دیجیتال پیدا کرده است. 

مرورگر کریپتو Firefox

تا این‌جا حتماً متوجه این موضوع شده‌اید که در ترید ارز دیجیتال، مرورگرهایی که بهترین ابزارها را فراهم می‌کنند، تجربه کاربری امن‌تر و کارآمدتری را برای شما رقم خواهند زد.

مزایای فایرفاکس

برخی از ویژگی‌هایی که فایرفاکس را برای کاربران ارزهای دیجیتال به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند، در اینجا آمده است:

 • پشتیبانی غنی از افزونه‌ها: فایرفاکس از طیف گسترده‌ای از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند که می‌توانند تجربه ارز دیجیتال کاربران را بهبود بخشند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از کیف پول‌های ارز دیجیتال مانند متامسک یا فانتوم بهره ببرند.
 • حفظ حریم خصوصی: فایرفاکس دارای ویژگی‌هایی مانند “Do Not Track” است که کمک می‌کند تا از ردیابی شدن توسط وب‌سایت‌ها جلوگیری شود. همچنین، فایرفاکس دارای افزونه‌های حریم خصوصی مانند Privacy Badger است که از ردیابی توسط تبلیغ‌کنندگان و ردیاب‌های وب جلوگیری می‌کند.
 • امنیت بالا: فایرفاکس دارای ویژگی‌های امنیتی داخلی مانند سندباکسینگ (Sandboxing) است که به جداسازی وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها از یکدیگر کمک می‌کند و از آلوده‌شدن سیستم شما در صورت حملات سایبری جلوگیری می‌کند.
 • قابلیت سفارشی‌سازی: فایرفاکس طیف گسترده‌ای از تنظیمات قابل‌تغییر را در اختیار می‌گذارد که به کاربران امکان می‌دهد تجربه مرور خود را شخصی‌سازی کنند. کاربران می‌توانند موتور جستجوی دلخواه خود را تنظیم کرده، پوسته‌های سفارشی را ایجاد کنند و تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی خود را برای رفع نیازهای خاص پیکربندی کنند.

لینک دانلود مرورگر فایرفاکس: firefox.com

اوسایریس

اوسایریس (Osiris) اولین مرورگر وب در جهان است که روی شبکه بلاک چین کار می‌کند. این مرورگر برای دسترسی آسان به dAppها و پیوند بلاک چین‌های مختلف ساخته شده است. دارای یک رابط کاربری مدرن و آسان با ویژگی‌های حریم خصوصی و امنیتی بهینه است.

مرورگر کریپتو Osiris

مزایای اوسایریس

ویژگی‌های بارز این مرورگر کریپتویی عبارتند از:

 • کیف پول داخلی: اوسایریس کیف پول ارز دیجیتالی به نام متاولت (Metawallet) دارد که در درون مرورگر تعبیه شده است. این کیف پول به عنوان یک راهکار لایه دوم با سرعت تراکنشی بسیار بالا عمل می‌کند. متا ولت از رمزارزهایی مانند ETH، TRX، ACE، DOT و BSC و مواردی دیگر پشتیبانی می‌کند.
 • مسدودسازی تبلیغات و ردیاب‌ها: یکی دیگر از ویژگی‌های اوسایریس مسدودکننده تبلیغات آن است که به‌عنوان اوسایریس آرمِر (Osiris Armor) شناخته می‌شود. این ابزار همچنین می‌تواند اسکریپت‌های ردیابی و کوکی‌ها (Cookie) را مسدود کند.
 • بازار برنامه‌های غیرمتمرکز: مرورگر وب اوسایریس همچنین از یک بازار برنامه‌های غیرمتمرکز (dAppstore) برخوردار است که در آن کاربران می‌توانند به‌راحتی برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف را پیدا کنند و با آن‌ها در تعامل باشند. تریدرهای ارز دیجیتال که در صرافی‌های غیرمتمرکز فعالیت دارند، به‌راحتی و با خیالی آسوده می‌توانند در دپ‌استورِ اوسایریس، آن پلتفرم را یافته و ارز دیجیتال خود را ترید کنند. 

لینک دانلود مرورگر اوسایریس: browseosiris.com

پوما

پوما (Puma)، یک مرورگر وب و موبایل متمرکز بر حریم خصوصی است که مناسب کاربران ارز دیجیتال طراحی شده است. پوما به عنوان یکی از بهترین مرورگرها برای ترید ارز دیجیتال شناخته می‌شود، زیرا تجربه‌ای امن با حفظ حریم خصوصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و در عین حال ویژگی‌های فناوری بلاک چین را در خود ادغام کرده است.

مرورگر کریپتو Puma

مزایای پوما

برخی از ویژگی‌هایی که مرورگر پوما را به یک انتخاب خوب برای کاربران ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند، در اینجا آمده است:

 • کیف پول داخلی: مرورگر پوما شامل یک کیف پول ارز دیجیتال داخلی است که از اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند. این به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به استفاده از کیف پول یا افزونه‌های خارجی، ارزهای دیجیتال خود را مستقیماً در مرورگر ذخیره و مدیریت کنند.
 • حالت ناشناس: مرورگر پوما شامل یک حالت فعالیت ناشناس است که با جلوگیری از ردیابی وب سایت‌ها از فعالیت کاربران، به محافظت از حریم خصوصی کاربران کمک می‌کند.
 • فعالیت ایمن: مرورگر پوما از اقدامات امنیتی پیشرفته برای محافظت از کاربران در برابر حملات فیشینگ، بدافزارها و سایر تهدیدات امنیتی استفاده می‌کند. این مرورگر هم ماند باقی موارد این لیست، شامل یک مسدودکننده تبلیغات و ردیاب‌ها است تا اطمینان حاصل شود که فعالیت آنلاین کاربران ایمن است.
 • دسترسی غیرمتمرکز به سایر بلاک چین‌ها: مرورگر پوما با پروتکل IPFS به صورت همتا‌به‌همتا به دیگر شبکه‌های بلاک چین متصل می‌شود و دسترسی غیرمتمرکز به محتوا و برنامه‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. این بدان معنی است که کاربران می‌توانند بدون نیاز به استفاده از سرورها یا خدمات متمرکز، مستقیماً از مرورگر خود به برنامه‌های غیرمتمرکز دسترسی و تعامل داشته باشند.

لینک دانلود مرورگر پوما: pumabrowser.com

سوالات متداول

یک مرورگر Web3 چیست؟

مرورگرهای Web3 نسل جدیدی از مرورگرها هستند که کاربران را به وب غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین متصل می‌کنند و کنترل بیشتری روی دارایی و اطلاعات دیجیتال به شما می‌دهند.

کدام مرورگر کاملاً امن است؟

متاسفانه هیچ مرورگری ۱۰۰% امنیت و حریم خصوصی را تضمین نمی کند.

بریو یا فایرفاکس، کدام بهتر است؟

از نظر تجربه کاربری، بریو برنده است. بریو با حذف تبلیغات و بالا‌بردن سرعت بارگذاری، وبگردی لذت‌بخش‌تری ارائه می‌دهد.

آیا کروم یک مرورگر Web3 است؟

خیر. کروم به تنهایی یک مرورگر Web3 نیست، اما با افزونه‌هایی مثل MetaMask می‌توان از آن برای دسترسی به وب‌سایت‌های Web3 استفاده کرد.

آیا مرورگر Opera برای ارزهای دیجیتال امن است؟

بله، کیف پول اپرا دارای ویژگی‌های امنیتی ویژه‌ای برای محافظت در برابر آدرس‌های مخرب است و بدون نیاز به افزونه‌های جانبی، امنیت را در دنیای Web3 تامین می‌کند.

آیا با BRAVE می‌شود ارز دیجیتال به دست آورد؟

بله، بریو در ازای دیدن تبلیغات به شما توکن BAT هدیه می‌دهد.

جمع بندی

در عصر گسترش وب ۳.۰، شاهد ظهور چندین مرورگر طراحی‌شده برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال هستیم. این مرورگرها مجهز به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مزیت‌های متمایز هستند که نیازهای کاربران ارزهای دیجیتال را برآورده می‌کنند که مهم‌ترین آنها شامل کیف پول‌ داخلی، ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی قوی، سازگاری با شبکه‌های غیرمتمرکز و اقدامات امنیتی پیشرفته هستند، اما در هنگام انتخاب بهترین مرورگر برای ترید ارز دیجیتال، امنیت و حفظ حریم خصوصی از اهمیت بالاتری برخوردارند.

در نهایت، بهترین راه برای تعیین اینکه کدام مرورگر کریپتو برای شما مناسب است، امتحان‌کردن و مقایسه نقاط قوت و ضعف ‌آن‌ها است. با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و مزایای هر مرورگر، کاربران می‌توانند آگاهانه تصمیم بگیرند و مرورگری را پیدا کنند که نیازها و ترجیحات خاص آنها را برآورده کند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب