Scroll Top
تحلیلگران درباره وضع بد مقررات ارزهای دیجیتال در بریتانیا هشدار دادند

تحلیلگران درباره وضع بد مقررات ارزهای دیجیتال در بریتانیا هشدار دادند

گزارشات جدید از بریتانیا، در مورد قانون‌گذاری نامناسب دولتی در خصوص ارزهای دیجیتال خبر می‌دهند. بنا به گزارش روزنامهٔ تلگراف به تاریخ ۲۹ اکتبر، شرکت‌های تجاری و تحلیل گران مالی بریتانیا، با واکنش تند انتقادی از تصمیمات دولت برای قانون‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مربوطه، این تصمیمات را به شمشیر دو لبه تشبیه کردند.

این انتقادات بیشتر متوجه افزایش سطح قدرت نظارتی رگولاتور مالی این کشور یعنی مقام مسئول امور مالی و اقتصادی (FCA) می‌باشد که مدعی شده است بر سیاست حمایت از مشتری و مبارزه با پول‌شویی (AML) متمرکز شده است.

بیشتر بخوانید: قانون‌گذاران بریتانیا برای تایید ارزهای دیجیتال عجله‌ای ندارند

اکنون، در گزارشی مشترک، مقامات سندیکای تجاری بریتانیا (BBFA)، صندوق سرمایه‌گذاری Novum Insights، و صرافی TodaQ از تسلط بیش‌ازحد این قوانین بر صنعت ارزهای دیجیتال، ابراز نگرانی کرده‌اند.

بر اساس سند رؤیت شده توسط تلگراف، قانون‌گذاری جدید با مضمون “وجود قانون بد، بهتر از نبود هیچ قانونی” تصویب شده‌اند که ممکن است آثار آن، دامن‌گیر صحنهٔ گستردهٔ فین‌تک در این کشور باشد.

تحلیلگران درباره وضع بد مقررات ارزهای دیجیتال در بریتانیا هشدار دادند

پاتریک کری، مدیر اجرایی BBFA، به این روزنامه گفت: این رویکرد بسیار شبیه شمشیر دو لبه خطرناکی است که نظیر آن را در کشورهای دیگر، ندیده‌ام. همچنین وی افزود:

کاربردهای این فناوری، هنوز هم در دست اکتشاف و بررسی بیشتری است و این فناوری‌ها برای سطوح کاربردی گسترده‌ای تعریف شده‌اند. نگرانی من، از عواقب ناخواستهٔ این قانون‌گذاری‌هاست.

بنا به گزارش تلگراف، برخلاف لندن که میزبان برخی از عوامل مطرح صنایع ارزهای دیجیتال مانند پلتفرم تریدینگ eToro و صرافی Bitstamp بوده است، بریتانیا عملکرد بسیار آهسته‌ای در رابطه با بررسی و به‌کارگیری اکوسیستم بومی ارزهای دیجیتال خود داشته است.

تحلیلگران درباره وضع بد مقررات ارزهای دیجیتال در بریتانیا هشدار دادند

جان گریفیث جونز، رییس سازمان FCA در ماه مارس، اعلام کرد که یک کارگروه ویژه، توسط این سازمان در زمینه ارزهای دیجیتال تشکیل شده است که با فرضیهٔ «بایدها و نبایدها» به بررسی اقدامات لازم در حوزهٔ این پدیدهٔ جدید، بپردازند. وی افزود:

ارزهای دیجیتال، پتانسیل آسیب رساندن به مصرف‌کننده را دارند. مگر اینکه وارد چارچوب رگولاتوری شوند.

 

منبع: Cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب