Scroll Top
تحلیل‌گر مطرح: احتمال پذیرش ETF بیت کوین بسیار بالاست

تحلیل‌گر مطرح: احتمال پذیرش ETF بیت کوین بسیار بالاست

برایان کلی، تحلیلگر مطرح حوزه ارز دیجیتال در مصاحبه‌ای با برنامه Fast Money شبکه CNBC، پیش بینی کرد که صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین محمتل‌ترین اتفاق ممکن است و نزدیک‌ترین آن در فوریه ۲۰۱۹ خواهد آمد.

پس از رد شدن ۹ پیشنهاد ETF بیت کوین از جانب سه متقاضی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۲۲ آگوست، این پیشبینی سروصدای زیادی به پاکرده است.

صندوق قابل معامله در بورس (ETF) نوعی صندوق سرمایه گذاری متقابل است که مالکیت کالا، مشتقات، شاخص یا سبد دارایی را به سهام تقسیم می‌کند. این صندوق، ارزش دارایی مورد نظر را دنبال می‌کند و آن را در صرافی‌ها برای تبادلات ارائه می‌دهد و سهامداران (بزرگ) برای سودآوری در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ETFها اوراق بهادار قابل فروشی هستند که باید تحت نظارت مقامات دولتی باشند. در حال حاضر وضعیت فعلی و آینده مقررات ETF های مرتبط با ارز دیجیتال همچنان حل نشده است و مورد بحث قرار می‌گیرد.

تحلیل‌گر مطرح: احتمال پذیرش ETF بیت کوین بسیار بالاست

کلی در بخشی از صحبت‌های خود اذعان داشت; درحالی که SEC اخیرا اعلام تصمیم خود را برای مهمترین ETF بیت کوین از جانب شرکت‌های VanEck و SolidX تا ماه سپتامبر به تاخیر انداخته است، این نهاد تنظیم کننده امکان تمدید زمان تصمیم ‌گیری خود را تا فوریه ۲۰۱۹ دارد که به چند دلیل، احتمالا این کار را خواهد کرد.

اول، برایان کلی به نگرانی‌های ابراز شده توسط SEC در تمام ETF های مربوط به بیت کوین که تا به امروز رد شده‌اند واکنش نشان داد. به عقیده کلی این کمیسیون در مورد مقاومت بازار بیت کوین و مشتقات آن در برابر دستکاری و کلاهبرداری ترید دارد. او در این خصوص گفت:

وقتی که SEC در مورد دستکاری و کلاهبرداری صحبت کرد، مقصودش جلوگیری از این اقدامات نبود، بلکه چگونگی نظارت آن مهم بود. آیا آنها با صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی یا ملی تنظیم شده توافقی حاصل‌ کرده‌اند که امکان نظارت به آنچه که درحال رخداد است را بدهد؟

او سپس استدلال SEC مبنی بر اینکه بازارهای آتی بیت کوین هنوز به حدکافی بالغ نیستند را تصدیق کرد و خاطرنشان کرد که معاملات آتی بیت کوین فقط روی دو بازار بزرگ ایالت متحده یعنی CBOE و CME در دسامبر سال گذشته راه اندازی شد. سپس کلی مدعی شد که بر اساس آمار CME، بازار آتی به سرعت در حال توسعه است و احتمالا تا ۲۰۱۹ شاهد پذیرش ETF خواهیم بود:

قراردادهای آتی CME توجه سرمایه‌داران بزرگ را به خود جلب می کند. مانند ماه آوریل (۲۰۱۸) شاهد یک افزایش بزرگ خواهید بود… حدود ۸۵ درصد نرخ رشد. اگر این را با فوریه ۲۰۱۹ قیاس کنید، یک بازار قدرتمند در انتظار است.

تحلیل‌گر مطرح: احتمال پذیرش ETF بیت کوین بسیار بالاست

کلی افزود که ابتکار عمل شرکت ICE در راه‌اندازی اکوسیستم جهانی دارایی‌های دیجیتال بیش از پیش موقعیت بازارهای ارز دیجیتال و مشتقات آن را تقویت خواهد کرد.

او در پایان به اخبار فوری رد ETFها توسط SEC اشاره کرد و مدعی شد که این کمیسیون قصد دارد تا در موضع خود در طوفان رد کردن ETF‌ها تجدید نظر کند به ویژه اینکه یکی از اعضای برجسته این کمسیسون، هستر ام پیرس به طور رسمی مخالفت خود را با عدم تایید ETF‌های قبلی بیت کوین اعلام کرده است.

همانطور که کلی اشاره کرد، یکی نشانه‌های مثبت مبنی بر نزدیک شدن به موعد تایید ETF این است که در اخبار منفی اخیر، بازار با فروش سنگین مواجه نمی‌شود.

 

منبع: Cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در جدیدترین نظرسنجی انجام گرفته در آمریکا، سرمایه گذاران انتظار سود و برگشت پول بیشتری را در سال آینده میلادی…

دولت کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت محلی بازار و تجارت ارزهای دیجیتال یک جلسه اضطراری برگزار کرد. روز جمعه یک…

امروز، شاهد تغییر مسیر در بازار قیمتی بیت کوین هستیم. علی رغم اینکه پیش بینی شده بود، معاملات آتی بیت‌کوین…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب