Scroll Top
تحلیل قیمت نات کوین ؛ آیا قیمت NOT امسال به ۱ دلار می‌رسد؟

تحلیل قیمت نات کوین ؛ آیا قیمت NOT امسال به ۱ دلار می‌رسد؟

قیمت نات کوین به‌رغم ضعف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ، قدرت صعودی قابل توجهی از خود نشان می‌دهد. نات کوین (NOT) در ابتدای هفته با ریزش مواجه شد، زیرا افزایش ریسک‌های اقتصاد کلان، فشار فروش قابل توجهی را بر بازار وسیع ارزهای دیجیتال وارد کرد. با این حال، از زمان رسیدن به کف قیمت موضعی در ۰.۰۱۵ دلار در روز سه‌شنبه، قیمت نات کوین نزدیک به ۴۰ درصد رشد کرد و در روز جمعه به ۰.۲۱ دلار رسید.

در حال حاضر قیمت  نات کوین، ۰.۰۲۰ دلار و ارزش بازار آن کمی کمتر از ۲ میلیارد دلار است که آن را به چهل و نهمین ارز دیجیتال بزرگ در کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) تبدیل می‌کند. وب‌سایت فین‌بولد (Finbold)، در گزارش تحلیلی جدید خود به بررسی وضعیت قیمت نات کوین و احتمال صعود آن تا سطح یک دلاری در سال جاری میلادی را بررسی کرده که در ادامه آن را می‌خوانیم.

چرا کارشناسان نسبت به نات کوین خوش‌بین هستند؟

نات کوین، ارز دیجیتال مبتنی بر بازی بومی بلاک چین تون (TON) تلگرام است که توسط بنیان‌گذاران پیام‌رسان محبوب تلگرام ایجاد شده است. به دلیل ادغام این بلاک چین با اکوسیستم پیام‌رسان تلگرام و مقیاس‌پذیری بسیار بالای آن، تون به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های لایه اول (Layer-1) در صنعت وب ۳ است. در واقع، برخی از کارشناسان آن را راه‌حلی ایده‌آل برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در بین عموم مردم می‌دانند.

به عنوان مثال، افزایش روزانه تعداد آدرس‌های فعال در شبکه تون، تا اینجای ماه جاری از اتریوم بیشتر بوده است. همچنین قابل ذکر است که ارزش کل سرمایه قفل شده (TVL) در شبکه تون به ۶۰۰ میلیون دلار رسیده و استخر تتر آن نیز اکنون در مدت کمتر از ۲ ماه دارای بیش از ۴۵۰ میلیون دلار تتر است.

محبوبیت روزافزون این بلاک چین، چشم‌انداز تقویت چشمگیری را برای قیمت نات کوین به ارمغان آورده است. با این حال، قابلیت کسب درآمد از طریق بازی (Play-to-Earn) نات کوین است که باعث شده تا کارشناسان نسبت به پتانسیل رشد آن بسیار خوش‌بین باشند.

نات کوین در ابتدا به عنوان یک بازی مبتدی‌پسند در تلگرام راه‌اندازی شد که بازیکنان می‌توانستند صرفاً با ضربه زدن روی صفحه نمایش، ارز دیجیتال رایگان دریافت کنند. محبوبیت این بازی به سرعت افزایش یافت. این موضوع منجر به رشد قابل توجه خرید نات کوین توسط سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت آن شد.

آیا قیمت نات کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۴ به ۱ دلار برسد؟

مقاومت قیمت نات کوین در برابر نزول اخیر بازار ارزهای دیجیتال، از دید فعالان بازار پنهان نمانده است. در دوره‌ای که اکثر آلت کوین‌ها – از جمله اتریوم – نشانه‌های ضعف شدیدی از خود نشان دادند، نات کوین مقاومت کرده و حتی در ماه گذشته بیش از ۳۶ درصد رشد داشته است.

مهم‌تر از آن، همبستگی قیمتی نات کوین با بیت کوین به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این بدان معناست که روند نزولی بیت کوین یا احساسات منفی کلی بازار، تأثیر منفی چندانی بر قیمت نات کوین نخواهد داشت.

هم اکنون قیمت نات کوین در محدوده سطح مقاومتی ۰.۰۲۰ دلاری در حال تثبیت است. شکست صعودی قیمت به بالای این سطح، می‌تواند یک حرکت افزایشی عمده دیگر را برای این کوین مبتنی بر تلگرام رقم بزند و زمینه را برای ثبت قله‌های قیمتی جدید فراهم کند.

در بلندمدت، نات کوین پتانسیل این را دارد که به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال با بهترین عملکرد در چرخه صعودی فعلی ظاهر شود. اگرچه هدف قیمتی ۱ دلاری در این مقطع زمانی شاید دور از دسترس به نظر برسد.

تحلیل قیمت نات کوین؛ آیا NOT می‌تواند امسال به ۱ دلار برسد؟

برای ۱ دلاری شدن قیمت نات کوین باید ارزش بازار آن به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد که در کوتاه مدت چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ اما به باور تحلیلگران فین‌بولد، این ارز دیجیتال همچنان پتانسیل رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۰.۵۰ دلار را داراست.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

دوج کوین (DOGE)، اولین میم کوین در دنیا، طی سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این ارز دیجیتال از…

بیت کوین اخیراً انعطاف‌پذیری غیرمنتظره‌ای از خود نشان داده که بسیاری از ناظران بازار را شگفت‌زده کرده است. پس از…

بازار ارزهای دیجیتال در چنگال روند نزولی افتاده و شاهد سقوط قیمت‌هاست. بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پیشروی این بازار،…

در دنیای پر هیجان بازی‌های ویدیویی، بازی اتومبیل دزدی بزرگ یا گرند دفت اتو (Grand Theft Auto) که در میان…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب