Scroll Top
تشریح ۴ باور غلط رایج درباره سرویس‌های نگهداری ارز دیجیتال توسط مدیرعامل کوین‌بیس

تشریح ۴ باور غلط رایج درباره سرویس‌های نگهداری ارز دیجیتال توسط مدیرعامل کوین‌بیس

برایان آرمسترانگ، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت آمریکایی صرافی ارز دیجیتال و کیف پول کوین بیس (Coinbase) در مقاله‌ای که در ۲۲ فوریه (۳ اسفند) در بخش ارزهای دیجیتال مجله فورچن (Fortune) منتشر شد، آن‌چه را که از نظر او ۴ تصور غلط رایج در مورد راه حل‌های نگهداری از ارز دیجیتال است را شرح داد.

ذخیره‌سازی سرد، به روش حفظ و نگهداری ارز دیجیتال و کلیدهای خصوصی کاربران جهت محافظت در برابر سرقت از طریق حمله از راه دور اشاره می‌کند. ذخیره سازی گرم، کاملا برعکس و به ذخیره‌سازی روی دستگاهی که اتصال فعال به اینترنت دارد، اشاره می‌کند.

استدلال اول آرمسترانگ این ادعا را مطرح می‌کند که ذخیره‌سازی گرم همیشه برای فراهم کردن سرعت و انعطاف‌پذیری لازم برای اجرای معاملات ضروری است. او خاطر نشان می‌کند که برخی پلتفرم‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که با استفاده از پرداخت با تاخیر، به صورت فرابورس (OTC)  معامله کنند؛ به این معنی که پس از انجام معامله، سرمایه‌ها به صورت ذخیره آفلاین باقی می‌ماند.

اخیرا یک سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت امنیتی بلاک چین (BitGo) و پلتفرم معاملاتی فرابورس بیت کوین Genesis Global Trading به مشتریان امکان مبادله ارز دیجیتال را بدون نیاز به برداشت از ذخیره سرد می‌دهد.

بحث و نکته دوم آرمسترانگ، به ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات سهام (PoS) اختصاص دارد. او به این نکته که شرکت در یک شبکه اثبات سهام و بازگشت درآمد حاصل از سکه‌های اختصاص داده شده ضرورتاً به این معنی نیست که مورد دوم باید در کیف پول داغ نگهداری شود، اشاره می‌کند.

مدیر عامل شرکت کوین‌بیس پروژه ارز دیجیتال تزوس را مثال زده و می‌گوید که به صاحبان توکن اجازه می‌دهد تا وجوه اختصاص داده شده خود را به یک بیکر (Baker) محول کنند که بخش کوچکی از سرمایه را به صورت آنلاین نگه می‌دارد تا پاداش اختصاص داده شده را تولید کند. این در حالی است که سرمایه مشتریان به صورت ایمن، آفلاین باقی می‌ماند.

در مورد سوم، آرمسترانگ از رابطه بین دارندگان تک کلید و اینکه آیا ذخیره به صورت سرد و یا گرم است، گره‌گشایی می‌کند. او اشاره می‌کند که طراحی یک راه حل برای حفاظت از ارز دیجیتال با نیاز به کلیدهای چندگانه، صرف‌نظر از این‌که سرمایه‌های ذخیره شده در حالت آفلاین و یا آنلاین هستند، یک اقدام دقیق و درست است.

تشریح 4 باور غلط رایج درباره سرویس‌های نگهداری ارز دیجیتال توسط مدیرعامل کوین‌بیس

در نهایت او به ماژول‌های امنیتی سخت‌افزاری اشاره می‌کند و می‌گوید که آن‌ها می‌توانند به امنیت ذخیره‌سازی سرد نزدیک شوند و بدون شک می‌توانند برای معماری نگهداری از ارزهای دیجیتال مفید باشند اما با این وجود نمی‌توانند با آن مطابقت یابند. آرمسترانگ مقاله خود را با یادداشتی در مورد ذخیره‌سازی گرم به پایان می‌رساند. او می‌نویسد:

با ذخیره‌سازی گرم، جزئیات زیادی وجود دارد که شما باید درست انجام دهید تا سرمایه را ایمن نگه دارید. آیا ممکن است تمام این جزئیات را درست دریافت کرد؟ بله، من با استفاده از ذخیره‌سازی گرم برای مقدار منطقی و مناسب راحت هستم. […] آیا می‌خواهم کل کسب و کارم را بر مبنای اینکه تمام آن جزئیات به طور کامل صحیح است، شرط ببندم؟ احتمالا نه!

پیش‌تر نیز بزرگ‌ترین هک صرافی ارز دیجیتال این صنعت تا به امروز، به علت ذخیره‌سازی سکه‌ها در کیف پول‌های گرم با امنیت پایین در صرافی ژاپن اتفاق افتاده است.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب