Scroll Top
سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده از مجلس فیلیپین، سناتور لیلا دا لیما، لایحه‌ای برای اعمال مجازات‌های سخت‌گیرانه در حوزه جرائم مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

طبق لایحه‌ی شماره ۱۶۹۴ مجلس سنا، در همه جرائمی که در قانون کیفری این کشور ثبت شده‌اند، اگر جرم شامل استفاده از «پول مجازی» باشد، مجازات مجرم یک درجه بالاتر از حد معمول خواهد بود. دا لیما همچنین پیشنهاد توقیف ارزهای دیجیتالی که در فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرارگرفته اند را ارائه کرد. وی در بخشی از بیانیه اش اذعان داشت:

«با توجه به طبیعت ناشناس (ارزهای دیجیتال)، ردیابی و یافتن مالک پول مجازی استفاده شده در فعالیت‌های غیرقانونی بسیار مشکل است، بنابراین اعمال مجازات‌های شدیدتر هم مجاز خواهد بود.»

به گفته دا لیما، هدف این اقدامات، تطبیق سیستم عدالت کیفری دولت با نوع جدید جرم‌های انجام شده در بستر ارزهای دیجیتال است.

سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

دا لیما در سخنان خود به جرائمی مانند دریافت پول و عدم پرداخت بیت کوین، خرید و فروش کالاهای غیرمجاز با بیت کوین، پولشویی و تأمین مالی تروریست‌ها اشاره کرد.

این مقام ارشد تاکید داشت:

«پول مجازی شبیه پول واقعی، اما بدون محدودیت است.»

در فوریه سال ۲۰۱۷، بانک مرکزی فیلیپین اجازه فعالیت بیت کوین را به عنوان روش پرداخت صادر کرد اما تاکید داشت که به علت اینکه بیت کوین توسط بانک مرکزی صادر نمی‌شود، پذیرش بیت کوین به معنای تأیید دولت و قانونی شدن این ارز دیجیتال نیست.

در نوامبر سال ۲۰۱۷ هم کمیسیون بورس فیلیپین از برنامه خود برای ثبت ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار خبر داد که فعلا عملی نشده است.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب