Scroll Top
غول سرمایه‌گذاری فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال گسترش خواهد داد

غول سرمایه‌گذاری فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال گسترش خواهد داد

چهارمین شرکت بزرگ خدمات مالی جهان، فیدلیتی (Fidelity)، در حال بررسی امکان گسترش خدمات نگهداری خود از بیت کوین به سوی دیگر دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال است.

تام جسپ (Tom Jessop)، رئیس دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی که ارائه‌دهنده‌ خدمات نگه‌داری ارز دیجیتال این شرکت است، اذعان داشت که این سازمان در حال ارزیابی تقاضای موجود برای پنج ارز دیجیتال برتر بازار است و احتمال دارد دیگر دارایی‌های دیجیتال را نیز در آینده پشتیبانی کند.

مدیر اجرایی فیدلیتی در کنفرانس بلاک اف اس (Block FS) در نیویورک اظهار داشت:

من فکر می‌کنم تقاضا برای ۴ یا ۵ ارز دیجیتال برتر بازار همیشه وجود دارد؛ پس ما این موضوع را زیرنظر خواهیم داشت.

این بیانیه از سوی جسپ زمانی مطرح می‌شود که مؤسسات مالی مطرحی مانند گلدمن ساکس با حجم بازار ۷۰ میلیارد دلار و استیت استریت (State Street) با حجم بازار ۲۷ میلیارد دلار در انتظار شفاف‌سازی قانونی و یا تقاضای کافی از سوی مشتریان برای حمایت از ارزهای دیجیتال هستند.

تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی

بیشتر زیرساخت‌های بنا شده توسط موسسات مالی پیشرو در بازارهای آمریکا، برای راحتی سرمایه‌گذاران نهادی که قصد سرمایه‌گذاری بیش از ۵ میلیون دلار در بازار ارزهای دیجیتال را دارند (که این میزان حداقل سرمایه برای استفاده از خدمات custody کوین بیس است)، ساخته شده است.

در حال حاضر، قطعیتی برای تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی وجود ندارد و تنها راه ارزیابی این موضوع از جانب بازار، بررسی عملکرد سرویس‌های نگهداری فعلی مانند فیدلیتی، کوین بیس و بیت‌گو است که در دنیای ارزهای دیجیتال حضور دارند.

در طول یازده ماه گذشته، بازار ارزهای دیجیتال حدود ۸۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. به همین ترتیب، به‌طور قابل‌توجهی، تقاضا برای ارز‌های دیجیتال نسبت به ابتدای ماه ژانویه کاهش یافته است.

اما ارزیابی موضوع افزودن دیگر دارایی‌های دیجیتال توسط فیدلیتی که نیازمند تغییراتی در زیرساخت و ساختار راه‌حل‌های نگه‌داری است، به این مسئله اشاره دارد که این سازمان شاهد تقاضای کافی از طرف سرمایه‌گذاران نهادی برای توجیه قرار دادن منابع بیشتر بر روی تقویت محصولاتش است.

غول سرمایه‌گذاری فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال گسترش خواهد داد

استیت استریت، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی، همچنین اذعان داشت که تقاضا و علاقه‌ کافی به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک کلاس دارایی وجود دارد.

جی بیانکامانو (Jay Biancamano) ، رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و نوآوری محصولات دیجیتال استیت استریت، در کنفرانس نیویورک اظهار داشت:

در حال حاضر اصرار و ضرورتی از سوی مشتریان ما برای استفاده از این دارایی‌های دیجیتال وجود ندارد. زمانی که بر علاقه خود پافشاری کنند، ما نیز به سمتشان خواهیم رفت. سطح بالایی از علاقه در این باره وجود دارد اما در حال حاضر نیاز به انجام کاری نیست، چرا که هیچ یک از مشتریان ما انتظار ندارند این دارایی‌ها دیجیتال را نگه‌داری کنیم.

تا زمانی که استیت استریت چراغ سبزی از سوی مقامات مالی محلی دریافت نکند، حتی با وجود افزایش توجهات نسبت به این کلاس دارایی نمی‌تواند به عنوان یک نگه‌دارنده دارایی‌های دیجیتال فعالیت کند. گلدمن ساکس نیز در موقعیت مشابهی قرار دارد و قبل از ارائه خدمات نگه‌داری ارزهای دیجیتال به مشتریان، در انتظار شفاف‌سازی قانونی است.

دفتر مقررات دارایی شرکت‌ها

مانع قانونی موجود در میان مؤسسات مالی و خدمات امانت‌داری دارایی‌های دیجیتال، از ذخیره‌ ارزهای دیجیتال از جانب مشتریان برای شرکت‌هایی نظیر گلدمن ساکس، استیت استریت، مورگان استنلی و شرکت‌های دیگر جلوگیری می‌کند.

درحالیکه ممکن است مجوز تأیید قانونی برای مؤسسات مالی بزرگ ماه‌ها طول بکشد، از نظر این شرکت‌ها تقاضای کافی برای توجیه ورود به بخش ارزهای دیجیتال وجود دارد.

منبع: ccn

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب