Scroll Top
قوانین جدید ارزهای دیجیتال در فیلیپین اعلام شد

قوانین جدید ارزهای دیجیتال در فیلیپین اعلام شد

طبق یک گزارش مطبوعاتی که در تاریخ چهارم فوریه ۲۰۱۹ (۱۵ بهمن)، توسط انجمن کریپتو و بلاک چین آسیا (ABACA) منتشر شد، کشور فیلیپین مجموعه مقررات تنظیم کننده جدیدی را برای عرضه توکن دارایی های دیجیتال (DATO)معرفی کرده است.

ظاهرا هدف رئیس سازمان منطقه اقتصادی کاگایان (CEZA) از تدوین این مقررات جدید، تنظیم صنعت ارز دیجیتال و محافظت از سرمایه گذاران بوده است که بر مسائلی نظیر دستیابی به دارایی های دیجیتال، از جمله توکن های کاربردپذیر و توکن های اوراق بهادار تاثیر دارد. بنابرین سازمان CEZA تنظیم کننده اصلی و انجمن ABACA، یک سازمان خود-تنظیم برای اجرای این چارچوب جدید، خواهد بود.

بر اساس این گزارش، کلیه DATOها ملزم به ارائه مدارک مناسبی هستند که جزئیات مربوط به پروژه، صادرکننده توکن، مشاوره و تصدیق متخصصان در آن وارد شده باشد. توکن ها باید در صرافی ارز مجازی برون مرزی (OVCE) مجاز، فهرست شده باشند.

این مقررات به چند گروه تقسیم می شوند: گروه اول مربوط به سرمایه گذاری ها و دارایی های کمتر از ۵ میلیون دلار در قالب توکن دیجیتال است، گروه دوم محدوده ۶ الی ۱۰ میلیون دلاری را تحت پوشش قرار می دهد، و گروه سوم به سرمایه گذاری ها و دارایی های بالای ۱۰ میلیون دلار مربوط می شود.

قوانین جدید ارزهای دیجیتال در فیلیپین اعلام شد

رئیس سازمان منطقه اقتصادی کاگایان (CEZA)

رئیس و مقام اجرایی ارشد سازمان CEZA، رائول لامبینو، در خصوص این چارچوب جدید گفت:

هدف ما ارائه مجموعه ای روشن از قوانین و دستورالعمل هایی است که نوآوری را ترویج، اما مطابقت عوامل موجود در اکوسیستم با مقررات اجرایی را تضمین می کند. امیدواریم که این مجموعه نوآوری های رگولاتوری، حوزه دارایی دیجیتال را یک پله به پذیرفته شدن در موسسات و سیستم مالی سنتی نزدیک تر کنند.

در این گزارش چیزی از تنظیم عرضه اولیه سکه یا ICO گفته نشده است، با وجود این مدتی است که زمزمه های رگولاتوری از طرف کمیسیون اوراق بهادار و بورس فیلیپین (PSEC) شنیده می شود. شاید این مقررات جدید، گامی در مسیر این زمزمه ها باشند.

کمیسیون اوراق بهادار و بورس فیلیپین، پیش نویس مقررات تنظیم ICOها را برای بررسی عمومی در آگوست ۲۰۱۸، آماده کرد. این آژانس پس از آن تصریح کرد، هر شرکتی که در فیلیپین ثبت شده باشد و بخواهد یک ICO برگزار کند، یا هر ICOای که به مردم این کشور توکن بفروشد، باید ابتدا «درخواست ارزیابی اولیه» را به کمیسیون اوراق بهادار و بورس فیلیپین تسلیم کند، تا تعیین شود که آیا توکن آن یک توکن اوراق بهادار (Security Token) به حساب می آید یا خیر.

در سپتامبر ۲۰۱۸، کمیسیون اوراق بهادار و بورس فیلیپین اعلام کرد که قصد دارد در اواسط همان ماه، از پیش نویس مقررات تنظیم ارزهای دیجیتال رونمایی کند. این کمیسیون همچنین اعلام کرد که جهت ایجاد یک «نظارت مشارکتی» در این حوزه، به طور مشترک با بانک مرکزی فیلیپین، این هدف را پیش برده است.

با این حال، در اوایل سال ۲۰۱۹، کمیسیون اوراق بهادار و بورس فیلیپین، ادعا کرد که برای اعلام نهایی مقررات ICO ها آمادگی ندارد و دلیل این تاخیر را درخواست متقاضیان متعدد برای بررسی بیشتر پیش نویس مقررات ICOها عنوان کرده است.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب