Scroll Top
میلیونر هنگ‌کنگی بیت کوین پس از به راه انداختن باران پول از پشت بام دستگیر شد

میلیونر هنگ‌کنگی بیت کوین پس از به راه انداختن باران پول از پشت بام دستگیر شد

به گزارش بخش انگلیسی زبان خبرگزاری شانگهاییست در ۱۷ دسامبر، میلیونر بیت کوین مشکوک پس از به راه انداختن باران پول از پشت‌بام ساختمانی در خیابان‌های هنگ‌کنگ، دستگیر شد.

روز یکشنبه، اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری هنگ‌کنگی از پشت‌بام یکی از محله‌های فقرنشین هنگ‌کنگ به نام شام‌شوی‌پو در آسمان پخش شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که وونگ‌ چینگ‌کیت از علاقه‌مندان محلی به ارزهای دیجیتال، مدعی میلیونر بیت کوین و کارآفرینی که صاحب سایت ارز دیجیتال Epoch است، مسئول این شیرین‌کاری شناخته می‌شود.

در ویدیویی که در صفحه فیس‌بوک Epoch منتشر شد، وی پس از پرسیدن سوال «آیا کسی باور دارد پول می‌تواند از آسمان فرو ریزد؟» شروع به پخش پول از پشت‌بام ساختمانی پرارتفاع که پشت‌ سرش قرار دارد، می‌کند.

در توضیحات ویدیو به رقابتی اشاره شده که گفته می‌شود شرکت‌کنندگان می‌توانند جایزه‌های بزرگی از پول نقد را در آن برنده شوند. در ویدیویی دیگر چینگ‌کیت در داخل یک ماشین لوکس خود را خدایی معرفی می‌کند که از ثروتمندان دزدی کرده و آن را به فقرا می‌دهد.

میلیونر هنگ‌کنگی بیت کوین پس از به راه انداختن باران پول از پشت بام دستگیر شد

بر اساس خبرگزاری شانگهاییست، این مرد قبل از انجام یک شیرین‌کاری عمومی دیگر متعاقباً توسط پلیس محلی دستگیر شد. طبق گزارش این رسانه، این فرد به دلیل ایجاد تشویش در مکان عمومی و در حالی که با مقداری پول در دستش در حال اجرای زنده بود، دستگیر شد.

لئو ویز، از اعضای محلی جامعه ارزهای دیجیتال توییت کرد که چینگ‌کیت یک میلیونر بیت کوین نبوده و در حال اجرای یک طرح هرمی است. طبق گزارش پلیس، آن‌ها تنها قادر به ضبط ۶ هزار دلار هنگ‌کنگ (معادل ۷۶۷ دلار) از اموال این فرد بوده‌اند. در حالیکه در یکی از توییت‌های پرسروصدا به طور غیرمنطقی ادعا شده بود که صدها میلیون دلار هنگ‌کنگ از پشت‌بام ساختمانی ریخته شده است.

در ماه می ۲۰۱۸، ترتیب‌دهندگان یک کنفرانس بلاک چین در چین، پس از طرح‌ریزی اجرایی با حضور یکی از پیروان مائو تسه‌تونگ مورد انتقادات شدید قرار گرفتند؛ بازیگری که لباس خاکستری ‌رنگ مائو را به تن کرده و در قالب مقام ارشد کنفرانس با لحن مائو برای حضار آرزوی موفقیت کرد و اظهار داشت:

شما ارزش این را دارید که پسران و دختران بزرگ خلق چین خوانده ‌شوید و من به نام مائو تسه‌تونگ از همه شما تشکر می‌کنم.

میلیونر هنگ‌کنگی بیت کوین پس از به راه انداختن باران پول از پشت بام دستگیر شد

ترتیب‌دهندگان این کنفرانس قانون منع استفاده از چهره‌های رهبران تاریخی و فعلی این کشور را در فعالیت‌های برجسته‌سازی و تبلیغات تلوزیونی زیرپا گذاشتند.

اوایل همان ماه، یک ICO اوکراینی اقدام به برگزاری یک هنرنمایی عمومی در کوه اورست کرد که به کشته شدن یکی از بومیان آن منطقه منجر شد. شبکه اجتماعی اسک‌.‌اف‌ام حامی مالی طرح «مشتاقان ارزهای دیجیتال» برای صعود به قله اورست و قراردادن کیف پول لجر با دارایی ۵۰۰هزار توکن اسک.‌اف‌ام بود. یکی از بومیان در هنگام برگشت از قله دچار حادثه شده و کشته شد.

منبع: cointelegraph

 

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب