Scroll Top
نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

اخیرا گوگل لیست برنامه‌های ممنوعه در پلی استور را گسترش داده  و در این میان برنامه های مخصوص استخراج ارز های دیجیتال به این لیست اضافه شده است.

تمام برنامه های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال که در حال حاضر بر روی پلی استور حضور دارند، به منظور محافظت از آسیب هایی که این برنامه ها به سخت افزار موبایل و تبلت ها وارد می‌کنند، در روز‌های آینده از پلی استور حذف خواهند شد. البته این ممنوعیت شامل یک استثناء می‌شود.

گوگل اقدام به تهیه لیستی از برنامه‌های ممنوعه در پلی استور کرده است؛ این لیست شامل برنامه هایی با محتوا های قابل پیشبینی مانند ترویج تروریست، ترویج خشونت، محتوای توهین آمیز و… است. به تازگی برخی از برنامه های مالی و برنامه های مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال هم به این لیست اضافه شده است.

 

بیانیه بخش توسعه سیاست های گوگل:

ما به برنامه هایی که با استفاده از سخت افزار دستگاه ها اقدام به استخراج ارزهای دیجیتالی می‌کنند اجازه فعالیت نمی‌دهیم. اما یک استثناء در این مورد وجود دارد؛ برای حضور برنامه هایی که با هدف مدیریت ارزهای دیجیتال طراحی شده اند مانعی وجود ندارد.

این حرکت پس از اقدام اپل در ماه ژوئن به منظور ممنوعیت استفاده از برنامه های استخراج ارز دیجیتال صورت گرفته است. سایر شرکت های بزرگ تکنولوژی به طور مشابه اقدام به ایجاد ممنوعیت هایی برای این برنامه ها کرده اند؛ به طور مثال گوگل افزونه هایی که در مرورگر کروم قادر به استخراج ارزهای دیجیتال بودند را غیر فعال و حذف کرده است. شرکت های دیگری هم مانند فیس‌بوک، با تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال که اکثر آن ها به کلاهبرداری ختم می‌شد، مقابله کردند.

نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

این ممنوعیت های بسیار مهم هستند. در بدترین حالت ممکن این نرم افزار های به دلیل فشار بیش از حد به سخت افزار و افزایش حرارت بیش از حد، می‌توانند آسیب های جبران ناپذیری را به قطعات داخلی موبایل یا تبلت شما وارد کنند. در برخی از موارد دیده شده که بد افزار های استخراج ارزهای دیجیتال باعث افزایش دما در بخش باتری موبایل شده و در نتیجه هم باتری موبایل آسیب دیده و در اثر گرم شدن باتری قاب پشتی گوشی باز شده است؛ همچنین داغ شدن بیش از حد باتری می‌‌تواند باعث انفجار آن شود که خطرات بسیاری به همراه دارد.

در ادامه بخوانید: گوگل در حال توسعه یک فناوری مرتبط با بلاک چین است!

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نسخه‌های مخرب اصلاح‌شده‌ برنامه‌های محبوب که از طریق وب‌سایت مک‌آپدیت توزیع شدند بدافزار استخراج ارز دیجیتال را بر روی رایانه‌های…

در پی سرقت چند صد سیستم قدرتمند ماینینگ در ایسلند، جستجوی پلیس برای پیدا کردن این رایانه ها ادامه دارد. همچنین،…

پژوهشگران امنیتی به تازگی موفق شدند خانواده جدیدی از بدافزارها را شناسایی کنند که به‌طور خاص، سرورهای وب در سراسر…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب