Scroll Top
نگرانی کاخ سفید از تصاحب بازار بیت کوین توسط چین

نگرانی کاخ سفید از تصاحب بازار بیت کوین توسط چین

چین مرکز استخراج بیت کوین در جهان به شمار می‌رود؛ استخرهای استخراجی که ۷۰ درصد از نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین را تشکیل می‌دهد در چین مستقر هستند.

بسیاری از فعالان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال از اینکه بیش از نیمی از دستگاه‌های استخراج‌کننده‌ی بیت‌ کوین در پکن مستقر است، نگرانی خود را ابراز کردند.

اکنون کاخ سفید که در حال حاضر ریاست آن به دست دونالد ترامپ می‌باشد، از اینکه چین در این حوزه بیشترین قدرت را دارد نگران شده است. مدیر اجرایی آزمایشگاه ریپل (XRP) پیشنهاد پذیرش ریپل را برای جبران تصاحب چین در ارزهای دیجیتال را به دولت ایالات متحده داده است.

بیشتر بخوانید:

مدیر استراتژی آزمایشگاه ریپل، کری جانسون در مصاحبه با مجله‌ی برکر گفت:

به نظر می‌رسد کاخ سفید به علت تمرکز ۸۰ درصدی استخراج‌کننده‌های بیت کوین و اتریوم در چین فکر می‌کند.
وقتی که به ریپل نگاه می‌کنید، نیازی به استخراج ندارد، پس می‌توانیم بگوییم از دیدگاه کنترل خارجی و صدمه به محیط زیست با بیت کوین بسیار متفاوت است. همچنین با مکالماتی که با دولت‌مردان داشتیم به نظر می‌رسد که آن‌ها این مسئله را فهمیدند و به آن فکر می‌کنند.

نگرانی کاخ سفید از تصاحب بازار بیت کوین توسط چین

چین بیشترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال را تولید می‌کند و مزرعه‌های بزرگ استخراج بیت کوین که توسط برق ارزان این کشور حمایت می‌شود در این کشور وجود دارد.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه ریپل ۶۰ درصد از کل ریپل را کنترل می‌کند که همین موضع باعث نگرانی افراد در حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود که این ارز مانند ارزهای دیگر این بازار غیرمتمرکز نیست.

در ماه سپتامبر ریپل افزیش قیمت خوبی داشت که علت آن حضور رئیس جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون در نشست سانفرانسیسکو بود؛ ریپل در این کنفران اعلام کرد که با سه شرکت مالی قرارداد مبنی بر ارائه خدمات امضا کرده است. این خبر منجر به افزایش صد در صدی قیمت آن در چند ساعت شد.

در اوایل سال جاری غول بانک جهانی، سانتاندر از برنامه‌ی خود بر بستر بلاک‌ چین رونمایی کرد که این برنامه برای مبادلات بین‌المللی توسط آزمایشگاه ریپل ساخته شده است.

کری جانسون در ادامه گفت:

وقتی که من ملاقات با مقامات و تنظیم‌کننده‌گان مقررات داشتم، انتظارات پایینی داشتم؛ اول از همه‌ از ملاقات با افراد ذهن‌باز شگفت‌زده شدم؛ دوم از سوالات هوشمند، حتی بعضی سوالات سخت مرا متجب کرد.

بسیاری از افراد درباره‌ی کاربرد‌های عملی ریپل مانند قرارداد با بانک‌ها و کمپانی‌های مالی هیجان زده‌اند که این امر باعث افزایش سرعت در مبادلات ارز‌های دیجیتال و افزایش کارآمدی آن می‌شود.

منبع:forbes

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در جدیدترین نظرسنجی انجام گرفته در آمریکا، سرمایه گذاران انتظار سود و برگشت پول بیشتری را در سال آینده میلادی…

دولت کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت محلی بازار و تجارت ارزهای دیجیتال یک جلسه اضطراری برگزار کرد. روز جمعه یک…

امروز، شاهد تغییر مسیر در بازار قیمتی بیت کوین هستیم. علی رغم اینکه پیش بینی شده بود، معاملات آتی بیت‌کوین…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب