Scroll Top
هشدار دولت آمریکا به جان مک آفی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

هشدار دولت آمریکا به جان مک آفی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

جان مک‌آفی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد که به خاطر تهدیدات SEC، دیگر از ICOها یا همان پیش ‌فروش‌های ارزهای دیجیتال حمایت نمی‌کند.

جان مک‌آفی یکی از پیشگامان آنتی ویروس و بنیانگذار شرکت مک‌آفی است. او به دلیل رفتارهای جنجالی خود در گذشته و این روزها با توییت‌هایش درباره ارزهای دیجیتال و بیت کوین بر سر زبان‌ها افتاده است.

هشدار دولت آمریکا به جان مک آفی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

مک‌آفی در آخرین توئیت خود اذعان داشت که از این به بعد هیچ گونه همکاری‏‌ با ICOها نخواهد داشت و هیچگونه حمایت و تبلیغاتی در کار نخواهد بود. مک آفی، دلیل این تصمیم تهدیدات صورت گرفته از طرف SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا) عنوان کرد. در این راستا، SEC هیچ گونه پاسخ و یا نظری نسبت به توئیت جنجالی آقای مک آفی، ابراز نکرده است.

توئیت آقای جان مک آفی به صورت زیر است :

به خاطر تهدیدات SEC، از این پس هیچگونه همکاری‏ را با ICOها نخواهم داشت و هیچ یک از آن‌‏ها را برای همکاری به شما پیشنهاد نمی‏دهم و همه‌‏ی آن ICOها می‏توانند برای دستگیری منتظر باشند. ناعادلانه است اما واقعی. من در روزهای آینده‏ یک مقاله در مورد مبحثی جایگزین برای ICOها خواهم نوشت که مغایرتی با مواضع SEC نداشته باشد. صبر کنید.

در ماه آوریل افشا شد که مک‌ آفی که برای هر توئیتی که در راستای حمایت از پروژه‏‌ها و محصولات ارزهای دیجیتال می‏نویسد، چیزی در حدود ۱۰۵ هزار دلار دستمزد می‌گیرد. او مدعی است که این مبلغ در برابر تعداد فالوورهایی که دارد، بسیار ناچیز است.

در ماه ژانویه نیز سایت کوین تلگراف در طی مصاحبه‌‏ای از آقای مک آفی در این باره سوال نمود که آیا کسی تا به حال برای حمایت شما از یک پروژه و یا محصول، مبلغی را پرداخت کرده است که اگر این مبلغ را پرداخت کرده، برای چه پروژه‌‏ای بوده است که در پاسخ آقای مک آفی این چنین بیان نمود :

در حقیقت باید بگم که آن‏‌ها تلاش کردند که مبالغی را به من پرداخت کنند. در این باره، من هیچگاه توضیح نمی‏دهم که مخارج خود را از چه راهی و یا از چه کسی بدست می‏‌آورم. من یک تجارت برای خودم درست کردم که هر کس دیگری نیز می‏توانست چنین شرایطی برای خود به وجود آورد و در اصل عقیده دارم که پرسیدن چنین سوالاتی از افراد به دور از ادب می‌‏باشد. هیچ حرفی ندارم.

هشدار دولت آمریکا به جان مک آفی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

همچنین مک‌آفی در پاسخ به سوالی با این مضمون که آیا مسئول افزایش و یا کاهش قیمت ارز دیجیتال در بازار هستید پاسخ قطعی نه را داد.

مک‌ آفی که خود را حامی بزرگ ارزهای دیجیتال می‌داند در ماه جاری میلادی اعلام کرد که برای حمایت از این حوزه در انتخابات ریاست جهموری ۲۰۲۰ ایالات متحده شرکت می‌کند.

چند هفته پیش هم، در راستای افزایش آگاهی عمومی نسبت به توکن‌های تقلبی و حمایت از آموزش سرمایه گذاران، کمیسیون بورس ایالات متحده یک وب سایت تقلبی ICO را تأسیس نمود. در این وب سایت مواردی چون مقاله‏‌های گمراه کننده، ادعاها‏ی تضمینی از پرداخت سود و حمایت‏‌های افراد مشهور وجود دارد که پس از اقدام به خرید،‌ کاربران را از اشتباهشان آگاه می‌کند تا با یک سایت تقلبی ICO آشنایی بیشتری یابند.

منبع: Cointelegraph

 

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب