Scroll Top
وزیر اقتصاد هلند خواستار تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال شد

وزیر اقتصاد هلند خواستار تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال شد

وپکه هوکسترا، وزیر اقتصاد هلند، در نامه‌ای به پارلمان این کشور، خواستار یکرویکرد بین‌المللی برای تنظیم قوانین ارزهای دیجیتال شد.

طبق اسناد منتشر شده، اولویت اول او محافظت از تازه واردان به این حوزه است. برای شروع، هوکسترا می‌خواهد با شرکت‌های کارت اعتباری برای نظارت و محافظت قوی‌تر از خریداران ارزهای دیجیتال (در برابر کلاهبرداری، فرار مالیاتی و …) جلسه‌ای برگزار کند.

بر اساس طرح پیشنهادی هوکسترا، پلتفرم‌های صرافی و سرویس‌های پذیرنده ارز دیجیتال، باید تا سال ۲۰۱۹ از دولت مجوز دریافت کنند و شرایطی برای شناخت مشتریان توسط دولت فراهم نمایند.

در این نامه همچنین وزیر اقتصاد هلند، قوانینی را برای کمک به شرکت کنندگان در عرضه‌های اولیه سکه (ICO ها) پیشنهاد داده است.

وزیر اقتصاد هلند خواستار تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال شد

او توضیح داد:

در حال بررسی این هستیم که آیا سرمایه گذاران ICO‌ ها می‌توانند به اندازه سرمایه گذاران سهام اوراق بهادار محافظت شوند یا خیر. چارچوب قانونی فعلی برای این امر مؤثر نیست.

با توجه به اینکه تنظیم کنندگان قانونی این کشور قبلاً به شدت روی مشکلات این فناوری مخصوصاً ICO ها نگران بودند، پیشنهادهای مطرح شده توسط وزیر اقتصاد قابل توجه هستند.

اداره مالیات بر بازارهای هلند (AFM) که همتای کمیسیون بورس ایالات متحده است، نوامبر سال گذشته میلادی اعلام از بازارهای ICO به عنوان یک «سم خطرناک» یاد کرد. هوکسترا با تأیید این نظرات، پیشنهاد ممنوعیت ICO های ریسکی و تبلیغاتی را برای مردم معمولی ارائه داده است.

علاوه بر این، به منظور تحقیقات گسترده‌تر برای بررسی ماهیت برون مرزی این بازار، هوکسترا قول همکاری با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را داده است.

وزیر اقتصاد هلند خاطر نشان کرده است که در این کشور برای همگام شدن قوانین نسبت به حرکت ارزهای دیجیتال، کار بیشتری لازم است.

وی در این نامه تاکید داشت:

چارچوب و ابزارهای نظارتی فعلی برای ارزهای دیجیتال مناسب نیستند.

 

منبع: CoinDesk

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب