Scroll Top
چرا قیمت بیت کوین درحال افزایش است؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

چرا قیمت بیت کوین درحال افزایش است؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

قیمت بیت کوین پس از جهش ۴درصدی در روز گذشته و افزایش نزدیک به ۸درصدی در هفته گذشته، هم‌اکنون در محدوده ۴۶٬۴۰۰ دلار در حال نوسان است. اما دلیل موج جدید افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟ به گفته تحلیلگران برخی عوامل ازجمله انباشت بیت کوین توسط نهنگ‌ها، قیمت این دارایی را به بالا سوق می‌دهد.

چرا قیمت بیت کوین درحال افزایش است؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

به گزارش دی‌کریپت، روند قیمت پس از عرضه ETFهای اسپات در ماه ژانویه (دی) تا حدی غافلگیرکننده بود. در ابتدا قیمت به ۴۹٬۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما پس از انتقال مقدار زیادی بیت کوین توسط صندوق گری‌اسکیل به صرافی کوین‌بیس سقوط کرد. 

دلیل آن مسئله این است که گری‌اسکیل بیت کوین تراست پیش از تبدیل به یک ETF مانند یک صندوق بسته عمل می‌کرد و سرمایه‌گذاران مجبور بودند سهام خود را حداقل به‌مدت شش ماه پیش از نقدکردن آن نگه دارند. . هنگامی این صندوق که در ماه ژانویه (دی) به یک ETF تبدیل شد، بسیاری از سرمایه‌گذاران مشتاق بودند که سهام خود را نقد کنند.

در نتیجه، فروش مقدار زیادی از بیت کوین‌های صندوق گری‌اسکیل منجر به کاهش قیمت شد که حتی در بازه‌ای به زیر ۳۹٬۰۰۰ دلار نیز رسید. اکنون به نظر می‌رسد که این موج بزرگ فروش آرام گرفته است و خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بزرگ باعث افزایش دوباره قیمت آن شده است.

خولیو مورنو (Julio Moreno)، رئیس بخش تحقیقات در کریپتوکوانت، می‌گوید:

هنگامی که حاشیه سود تحقق‌نیافته کوتاه‌مدت صفر شد، قیمت‌ به کف رسید، اما امسال نهنگ‌های بیشتری بیت کوین خریدند.

وی افزود که مجموع دارایی آن‌ها اکنون به بالاترین میزان از نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) یعنی ۳.۹میلیون بیت کوین رسیده است.

نهنگ‌ها، معمولاً به‌عنوان سرمایه‌گذارانی شناخته می‌شوند که ۱٬۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر را در اختیار دارند و سال‌ها به آن دست نمی‌زنند که در نتیجه منجر به سودهای قابل‌توجهی خواهد شد. این دسته از سرمایه‌گذاران با بزرگ با خرید سکه‌های بیشتر، قیمت را بالا می‌برند.

اما این تنها عامل افزایش قیمت بیت کوین نیست. کریگ ارلام (Craig Erlam)، تحلیلگر ارشد بازار در اوآندا، خاطرنشان کرد که درحال‌حاضر اشتهای زیادی برای فناوری وجود دارد و این امر باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران به هر دو بازار نزدک و ارزهای دیجیتال چشم دوخته باشند.

جیمز باترفیل (James Butterfill)، رئیس تحقیقات در کوین‌شیرز، اضافه کرد که شرکت‌های صادرکننده ETFهای اسپات نیز بیت کوین بیشتری خریداری کنند.

ETF‌های بیت کوین از زمان عرضه تاکنون موفقیت چشمگیری داشته اند. داده‌های بلومبرگ نشان می‌دهد که این صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارز دیجیتال برای ۹ روز متوالی گذشته شاید ورود سرمایه بوده‌اند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

درحالی‌که اکوسیستم اتریوم برای اجرای به‌روزرسانی دنکان (Dencun) آماده می‌شود، مایلز دویچر، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال، به بررسی آلت کوین‌هایی…

دیوید اورل (David Orrell)، اقتصاددانی که در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرد که ارزهای دیجیتال به‌عنوان پول به جریان اصلی تبدیل…

پس از صعود قیمت بیت کوین به محدوده ۵۱٬۰۰۰ تا ۵۲٬۰۰۰ دلاری، اکنون بخشی از سرمایه‌گذاران به‌دنبال آلت کوین‌های کوچک‌تری…

با نزدیک‌شدن قیمت اتریوم به آستانه ۳٬۰۰۰ دلاری پس از افزایش ۱۸درصدی طی یک ماه گذشته، اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب