Scroll Top
چگونه در میم کوین های پر ریسک سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در میم کوین های پر ریسک سرمایه گذاری کنیم؟

دنیای ارزهای دیجیتال، با فرصت‌ها و ریسک‌های هیجان‌انگیزش، همواره کانون توجه سرمایه‌گذاران بوده است. در این میان، میم کوین‌ها با قابلیت رشد خیره‌کننده و نوسانات شدید، بسیاری را به سمت خود جذب کرده‌اند. داستان‌های افرادی که با سرمایه‌ای ناچیز توانسته‌اند در مدتی کوتاه ثروتی عظیم به هم بزنند، به گوش هر سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال و بالاخص میم کوین‌ها خورده است. اما واقعیت این است که بسیاری نیز با چنین تصوراتی، دست به خرید میم کوین‌ها می‌زنند و دست آخر چیزی جز پشیمانی عایدشان نمی‌شود.

کریپتوکوریو (CryptoKoryo)، پژوهشگر و کارشناس معروف حوزه ارزهای دیجیتال که با هویت ناشناس فعالیت می‌کند، در جدیدترین ویدیوی یوتیوب خود به بررسی استراتژی‌های کاربردی سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها پرداخته است. وب سایت بنزینگا (Benzinga) در گزارش جدید خود به بررسی این ویدیو پرداخته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

او حتی نمونه‌ای واقعی از فردی را مثال می‌زند که با خرید ۶۰۰ دلار میم کوین پپه (Pepe) در نخستین روز عرضه و فروش آن در همان روز، تنها ۶۰ دلار سود کرد؛ اما در صورتی که توکن‌های خود را نگهداری می‌کرد، حالا می‌توانست ۹ میلیون دلار به جیب بزند. با ما همراه باشید تا با رهنمودهای این کارشناس برای نحوه یافتن میم کوین‌های پر سود، اما پرریسک را آشنا شویم.

درک شرایط بازار؛ گام نخست پیش از سرمایه‌گذاری

کریپتوکوریو بر این باور است که درک صحیح شرایط بازار، رمز موفقیت در سرمایه‌گذاری میم کوین‌ها است. به گفته او، ترکیبی از دو رویکرد می‌تواند موفقیت را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد.

نخستین موردی که سرمایه‌گذاران باید مدنظر بگیرند این است که میم کوین‌ها عموماً در دوره‌های زمانی خاصی بهترین عملکرد خود را دارند که مثال آن سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ و سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ است. توصیه بعدی او به سرمایه‌گذاران، مطالعه حرکات پارابولیک و موج‌های پذیرش این دارایی‌ها در بازار است، زیرا میم کوین‌ها اغلب رشدی انفجاری را تجربه می‌کنند و متعاقباً با اصلاحات شدید مواجه می‌شوند.

میم کوین ها

او سرمایه‌گذاران را به شناخت سه موج اصلی پذیرش این ارزهای دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند:

  • موج اول: این موج، پرریسک‌ترین اما درعین‌حال پرسودترین مقطع برای سرمایه‌گذاری است. خریداران زودهنگام میم کوین‌ها که در این موج اقدام می‌کنند و شانس کسب سودهای هنگفتی را دارند. سرمایه‌گذاران اولیه در میم کوین‌هایی نظیر پاپ کت (Popcat)، گروک (Grok) و بوم (BOME) نمونه‌هایی از این دست‌اند.
  • موج دوم: تشخیص ادامه روند صعودی یا احتمال افول میم کوین، چالش اصلی در این موج است. سرمایه‌گذاران باید با تیزبینی، مسیر حرکت میم کوین‌هایی مانند داگ ویف هت (Dogwifhat)، پپه (Pepe) و بونک (Bonk) را پیش‌بینی کنند تا بتوانند به سوددهی خود ادامه دهند یا پیش از افول این میم کوین‌ها، سودهای خود را نقد کنند.
  • موج سوم: با وجود ریسک کمتر نسبت به موج‌های اولیه‌تر پذیرش میم کوین‌ها توسط سرمایه‌گذاران، میم کوین‌های این موج، مانند دوج کوین (Dogecoin) و شیبا اینو (Shiba Inu) بازدهی کمتری نسبت به دو موج برای سرمایه‌گذاران قبل دارند.

کریپتوکوریو به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند برای عملکرد بهتر در بازار، این سه موج را به دقت بررسی کنند و شناخت عمیقی از ویژگی‌های هر یک به دست آورند.

بیشتر بدانید: چه عواملی می‌توانند میم کوین ها را به اوج برسانند؟

اثر اینفلوئنسرها و شیلرها؛ فرصت یا تهدید؟

این کارشناس ارزهای دیجیتال، با وجود تأثیر غیرقابل‌انکار اینفلوئنسرها و شیلرها بر روند بازار، نسبت به انگیزه‌های شخصی آنان هشدار می‌دهد. به عقیده او، سرمایه‌گذاران نباید به‌طور کامل این افراد را نادیده بگیرند، چرا که گاهاً اطلاعات بسیار با ارزشی در اختیار دارند. اما باید با هوشمندی و آگاهی از اطلاعات آن‌ها بهره برد.

نگاه بلندمدت؛ رمز ماندگاری در بازار میم کوین‌ها

کریپتوکوریو بر نظم، صبر و چشم‌انداز بلندمدت به عنوان اصول بنیادین کسب سود پایدار تأکید دارد. او به سرمایه‌گذاران جوان توصیه می‌کند: «سعی نکنید یک‌شبه ثروتمند شوید. در عوض، تمرکزتان را بر پیشرفت تدریجی و مداوم در هر معامله بگذارید. بلندمدت بیندیشید و زود ناامید نشوید.»

وضعیت این‌روزهای بازار؛ رشد سریع عرضه میم کوین‌ها

به باور این تحلیلگر، افزایش چشمگیر شمار میم کوین‌ها، عرضه را به شکلی بی‌سابقه بالا برده است. بر خلاف سال ۲۰۲۱ که تقاضا بر عرضه پیشی داشت، اکنون نسبت ریسک به پاداش و سوددهی چندان مطلوب نیست. او می‌گوید: «این روزها، به جای سود بالا در ازای ریسک زیاد، با وضعیتی شبیه ریسک فراوان و پاداش اندک مواجهیم.»

استراتژی‌های پیشنهادی؛ در جستجوی راه حلی میانه

کریپتوکوریو دو استراتژی را پیش رو می‌نهد:

  • رویکرد کاملاً آن چین و درون زنجیره‌ای که به اصول اساسی ارزهای دیجیتال و فاکتورهای فنی و چشم‌انداز پروژه پایبند است و نسبت ریسک به سوددهی آن بسیار مناسب بوده اما احتمال موفقیت در آن پایین است.
  • رویکرد دومی که توصیه شده نیز انتظار برای غلبه یک روایت بر فضای توییتر فعالان و کاربران ارزهای دیجیتال است که احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد اما به همان ترتیب، نسبت ریسک به سوددهی را زیاد می‌کند و ممکن است تا حد زیادی پرریسک‌تر از رویکرد اولی باشد.
چگونه می توان در میم کوین های پرریسک و پرسود سرمایه گذاری کرد؟

با این وجود، این تحلیلگر، راه میانه‌ای را برمی‌گزیند و ترکیبی از این دو شیوه را به سرمایه‌گذاران میم کوین‌ها توصیه می‌کند. او همچنین بر سرمایه‌گذاری محدود بر تعداد اندکی از میم کوین‌های برگزیده تأکید دارد، زیرا تنها بخش کوچکی از هزاران میم کوینِ موجود، سودآور خواهند بود.»

نتیجه‌گیری

سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها با توجه به ریسک بالا و سوددهی نه‌چندان جذابش در مقایسه با سال ۲۰۲۱، کاری دشوار و طاقت‌فرساست. با این حال، کریپتوکوریو همچنان امیدوار است که با مجهز شدن به دانش، نگاه بلندمدت و استراتژی صحیح، بتوان از فرصت‌های نهفته در این فضای پرتلاطم بهره برد. پس سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باید هوشمندانه گام بردارند و این‌گونه جایگاه خود را در آینده ارزهای دیجیتال تثبیت کنند. نباید فراموش کرد که میم کوین‌ها به‌رغم ریسک بالایی که دارند، می‌توانند گنج‌های پنهانی باشند که با دقت، آگاهی و ریسک پذیری در سرمایه‌گذاری، دست یافتنی شوند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

با تثبیت بیت کوین (BTC) در یک فاز خنثی و کاهش تا ۲۳ درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود، چشم‌انداز…

بالاخره انتظارها به پایان رسید و توکن نات کوین (NOT) که پیش از این از طریق یک بازی تلگرامی قابل…

تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب