Scroll Top
کره جنوبی نهایتا مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال شد

کره جنوبی نهایتا مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال شد

باوجود اینکه در ماه‌های اخیر خبرهای چندان خوبی از بازارهای ارزهای سرتاسر دنیا شنیده نمی‌شد، گذشت زمان اوضاع را به نفع بازار تغییر داده است.

بنا بر گزارشات اخیر، دولت کره جنوبی به دنبال ایجاد بسترهایی مناسب، به منظور کارکرد هر چه بیشتر ارزهای دیجیتالی و سهولت در تجارت زمینه این ارزهاست؛ وعده‌هایی که شاید به زودی به ورطه اجرا گذاشته شوند. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

کره جنوبی نهایتا مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال شد

روز گذشته (۲۲ فوریه) بود که یکی از قانون گذاران کره جنوبی از لزوم به‌کارگیری اقدامات تسهیل‌کننده در زمینه تجارت ارزهای دیجیتالی صحبت کرد. «چو هیونگ سیک»، مدیر ارشد سازمان خدمات بانکداری و مالی کره جنوبی (FFS) در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

امروز همه دنیا به دنبال ایجاد یک چهارچوب مشخص برای ارزهای دیجیتالی‌اند، به همین سبب دولت ما نیز به جای به‌کارگیری قوانین سخت‌گیرانه، به سمت معقول سازی بازار خواهد رفت.

کره جنوبی نهایتا مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال شد

انتشار این خبر در حالی صورت گرفت که درست در ماه گذشته میلادی خبرهای ضدونقیضی از احتمال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتالی در کره جنوبی در محافل خبری دست‌به‌دست چرخید و بازار را با نوسانات زیادی مواجه کرد.

FFS مسئول اجرای قوانین و آئین نامه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتالی است که از سوی دولت و با فوریت بالا به این نهاد محول شده است. 

کارشناسان کره‌ای در باب ارزهای دیجیتالی این صحبت‌های چو را قدمی مثبت به سمت اجرای قانون گذاری های مثبت قلمداد کرده‌اند؛ تا جایی که «کیم هاو جون»، از کارشناسان امر بلاک چین، در این باره می‌گوید:

با اینکه هنوز تمام دولت به یک اتفاق‌نظر در این رابطه نرسیده‌اند اما می‌توان به جرئت گفت که اظهارنظر این‌چنینی، مهم‌ترین فرد در زمینه قانون گذاری ارزهای دیجیتالی قدمی مثبت خواهد بود.

سی ژانویه کره جنوبی تمامی مبادلات ارزهای دیجیتال با حساب‌های ناشناس بانکی را ممنوع اعلام کرد؛ دلیل این کار از سوی دولت، سازوکارهایی بود که به گفته آنها باعث تسهیل پول شویی و عملیات‌های مرتبط با آنها می‌شد.

در حال حاضر نیز سه بانک «شیهان»، «بانک صعنت کره» و «ان اچ بانک»، اقدام به ارائه خدمات بانکی به پنج صرافی کره‌ای می‌کنند.

چو در ادامه با نام بردن از دو بانک «کوکمین» و » هانا بانک»، گفت که این بانک‌ها شاید در ادامه محل مناسبی برای اجرای سیستماتیک قانون گذاری ها باشند:

امیدوارم با اجرای سیستم و سازوکار درست، روزی برسد که بانک‌ها دیگر از مقامات واهمه نداشته باشند.

 

منبع: timesofmalta

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب