Scroll Top
کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

دو عضو کنگره‌ آمریكا، قوانین دو جانبه‌ای را به‌منظور جلوگیری از دست‌کاری قیمت ارزهای دیجیتال و رساندن ایالات‌متحده به مقام رهبری در صنعت ارزهای دیجیتال طراحی كردند.

نماینده‌ی دموکرات، دارن سوتو (Darren Soto) از فلوریدا و نماینده جمهوری‌خواه، تد باد (Ted Budd) از کارولینای شمالی، لوایح زیر را منتشر کردند:

قانون حمایت از مصرف‌کننده‌ ارز مجازی: این لایحه‌ CFTC را به توضیح نحوه‌ انجام دست‌کاری قیمت‌ها و ارائه‌ پیشنهاد تغییرات نظارتی برای جلوگیری از این موضوع، ملزم می‌کند.

بازار ارز مجازی و قانون رقابت‌پذیری نظارتی: این قانون CFTC را به اجرای مطالعه تفضیلی مقررات ارزهای دیجیتال در سایر کشورها، ارائه‌ روش‌هایی برای افزایش رقابتی کردن ایالات‌متحده از طریق ارائه‌ شفاف‌سازی نظارتی و پیدا کردن جایگزین برای قوانین سنگینی که مانع نوآوری می‌شوند، ملزم می‌کند.

قانون‌گذاران: ارزهای دیجیتال می‌توانند سبب رشد اقتصادی شوند

در بیانیه‌ی مشترکی که روز ۶ دسامبر منتشر شد، هر دو نماینده درن سوتو (Darren Soto) و تد باد (Ted Budd) بر پتانسیل عمیق ارزهای دیجیتال و بلاک چین، فناوری که بیت کوین را پشتیبانی می‌کند، تأکید کردند.

این دو عضو کنگره اظهار داشتند:

ارزهای مجازی و فناوری بنیادین بلاک چین، پتانسیل عمیقی برای هدایت رشد اقتصادی دارند. به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنیم که ایالات‌متحده پیشتاز این میدان خواهد بود.

سوتو و باد خاطرنشان کردند قوانین ارائه شده توسط آن‌ها بدون اینکه سبب پژمردگی فضای نوآوری شود که بستری برای به حداکثر رساندن فناوری‌های تکان‌دهنده است، از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران محافظت خواهد کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده دست‌کاری قیمت بیت کوین را بررسی می‌کند

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

در سپتامبر ۲۰۱۸، دادستان دفتر کل نیویورک گزارشی منتشر کرد که برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال به‌ راحتی می‌توانند مورد دست‌کاری واقع شوند؛ چرا که قوانین محافظت از مصرف‌کنندگان به اندازه کافی به کار گرفته نشده، اختلاف منافع آن را سردرگم کرده و هیچ سپر حفاظتی برای جلوگیری از سوء استفاده در خرید و فروش ندارد.

همچنین در این گزارش آمده است:

پلتفرم‌ها فاقد ظرفیت‌های انعطاف‌پذیری آنی و حفاظت از تاریخچه داده‌های بازار (همانند آن‌هایی که در محل مبادلات سنتی دیده‌ می‌شود) به‌منظور شناسایی و متوقف ساختن الگوهای تجارت مشکوک هستند.

در نوامبر ۲۰۱۸، وزارت دادگستری ایالات‌متحده تحقیقات جرم‌‌انگاری مبنی بر این پیش گرفت که آیا افزایش چشمگیر قیمت بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ یک دستکاری با تتر (USDT) بوده است یا نه.

بیشتر بخوانید : بررسی تخصصی تاثیر تتر بر افزایش قیمت شدید بیت کوین در سال ۲۰۱۷

تحقیقات DOJ پنج ماه پس از آنکه یکی از اساتید مالیه دانشگاه تگزاس گزارشی مبنی بر ساختگی بودن حداقل ۵۰ درصد از افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ با دستکاری تتر منتشر ساخت، شروع به کار کرد.

نتیجه گزارش: قیمت بیت کوین به‌طور ساختگی افزایش یافت

پروفسور جان ام.گریفین در مقاله‌ تحقیقاتی ۶۶ صفحه‌ای انتقادآمیزی تحت عنوان «آیا واقعاً بیت کوین از تتر جدا شده است»، اظهار داشت که الگوهای خرید و فروش نشان می‌دهد که دست‌کاری هماهنگ شده‌ای برای بالا نگه داشتن ساختگی قیمت بیت کوین طراحی شده بود.

گریفین، متخصص کشف تقلب‌های مالی، ادعا کرد که چندین بار از تتر برای خرید بیت کوین از صرافی بیت‌فینکس پس از کاهش قیمت آن، استفاده شد.

پروفسور گریفین اذعان داشت:

این موضوع سبب ایجاد حمایت‌های قیمتی برای بیت کوین شد و در طی دوره‌ای که بررسی کردیم، تأثیرات قیمتی زیادی دربر داشت. تحقیقات ما نشان می‌دهد که افراد خبره‌ای وجود دارند که منافع سرمایه‌گذار را به نفع خود به کار می‌گیرند.

بااین‌حال، دیگران این قضیه را زیر سؤال بردند.

تام لی: آرام باشید و دست نگه دارید

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

درحالی‌که شک‌گرایان به سخت‌گیری‌های تنظیم قوانین برای بی‌اعتبار ساختن این صنعت اشاره می‌کنند، فعالان بازار بیت کوین مانند دوقلوهای وینکلواس و تام لی، از بررسی موشکافانه قانونی استقبال می‌کنند و اعتقاد دارند که رهانیدن این صنعت از شر کلاه‌برداران به آن کمک خواهد کرد و آسیبی در پی نخواهد داشت. آن‌ها همچنین اعتقاد دارند که این موضوع، به نوبه‌ی خود، بازار را قانونی خواهد کرد.

لی اذعان داشت :

آیا به عقیده من بیت کوین به‌عنوان یک داستان بنیادین بلندمدت شکست خورده است؟ من اینطور فکر نمی‌کنم. در حال حاضر، قیمت بیانگر مسائل بنیادین بیت کوین نیست.

لی همچنین اشاره کرد که باوجود شکست‌های اخیر، نفوذ بازار بیت کوین به تدریج در حال افزایش است.

وی همچنین اضافه کرد:

موج بعدی پذیرش از سوی نهادها خواهد بود. یک همگذری در حال وقوع است. این فقط تحولی ناشیانه است.

منبع : ccn

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب