Scroll Top
ماشین مجازی الگورند (AVM)

ماشین مجازی الگورند (AVM)

ماشین مجازی الگورند، به عنوان یک مفهوم تخصصی مرتبط با فضای ارزهای دیجیتال یا همان ارزهای رمزنگاری شده، کاربردهای مختلفی دارد. این مفهوم ممکن است به معنای متفاوتی در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی، این مفهوم می‌تواند به ماشین‌های مجازی یا سرورهای مجازی که به عنوان بسترهایی برای اجرای کاربردهای مرتبط با ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کند. به عنوان مثال، ماشین مجازی الگورند ممکن است به محیط‌های مجازی ارائه شده توسط ارائه‌دهندگان خدمات ابری برای اجرای نودهای شبکه‌های بلاک‌چین و یا ماینینگ ارزهای دیجیتال اشاره کند. در این زمینه، امکانات ارائه شده توسط ارائه‌دهندگان مختلف می‌تواند شامل مواردی مانند محیط‌ های امنیتی، قابلیت‌های مقیاس‌ پذیری، ذخیره‌ سازی داده و پشتیبانی از ابزارهای مختلف مانند کارت‌ های گرافیکی برای ماینینگ باشد.

ویژگی های ماشین مجازی الگورند

ویژگی های ماشین مجازی الگورند

ویژگی‌های ماشین مجازی الگورند ممکن است بسته به نیازهای و محیط‌های مختلف، متفاوت باشد اما برخی از ویژگی‌های مهم که ممکن است در این ماشین‌ها مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

1. امنیت: ارائه وضعیت امنیتی قوی برای محیط مجازی، از جمله حفاظت از داده‌ها و اطلاعات حساس کاربران و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سیستم، یکی از ویژگی‌های اساسی است.

2. انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری: امکان تنظیم و تغییر اندازه و مشخصات ماشین‌های مجازی به صورت دینامیک و بر اساس نیازهای مختلف، از جمله ویژگی‌های مهم است.

3. عملکرد: ارائه عملکرد بالا و پاسخگویی سریع در پردازش و اجرای کاربردها و سرویس‌ها، از ویژگی‌های اساسی است که در انتخاب ماشین مجازی توجه می‌شود.

4. قابلیت پشتیبانی از ابزارها و تکنولوژی‌های مختلف: امکان استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های متنوع برای توسعه و اجرای نرم‌ افزارها و سرویس‌ها در محیط مجازی، از ویژگی‌های مهم است.

5. مدیریت منابع: امکان مدیریت و کنترل منابع محاسباتی مانند پردازنده، حافظه و فضای ذخیره‌سازی برای بهینه‌ سازی استفاده از منابع و بهبود عملکرد، از ویژگی‌های مهم ماشین مجازی است.

6. پشتیبانی از شبکه‌های ارتباطی: امکان ارتباط با دیگر سیستم‌ها و منابع شبکه مانند اینترنت و شبکه‌های دیگر، از ویژگی‌های اساسی ماشین‌های مجازی است که برای ارتباط با بیرون و اتصال به دیگر سیستم‌ها ضروری است.

روش کار با ماشین مجازی الگورند

روش کار با ماشین مجازی الگورند

ماشین مجازی Algorand بر روی هر گره در بلاک چین الگورند اجرا می شود. این ماشین مجازی حاوی یک موتور استک است که قراردادهای هوشمند و امضاهای هوشمند را بر اساس عملیاتی که در آن فراخوانی می شوند ارزیابی می کند. این برنامه ها یا شکست می خورند و تراکنش را رد می کنند یا موفق می شوند و بسته به منطق و محتوای تراکنش ها، تغییراتی را در حالت بلاک چین اعمال می کنند. به طور کلی، AVM نرم افزاری است که هم بر روی گره های رله و هم بر روی گره های مشارکتی در شبکه الگورند اجرا می شود.

موتور استک AVM مسئول ارزیابی قراردادهای هوشمند در شبکه الگورند است. علاوه بر این، AVM تمام منطق قراردادهای هوشمند را قبل از تصمیم گیری در مورد اجرای آنها ارزیابی می کند. لازم به ذکر است که پس از راه‌اندازی AVM، الگورند می‌تواند میزبان dApp هایی باشد که با زبان‌های سطح بالاتری مانند Python، Reach، Clarity و GO ساخته شده‌اند، بنابراین موارد استفاده پیچیده‌تر از اکوسیستم را ممکن می‌سازد.

اختلاف بین EVM اتریوم و AVM الگورند

EVM اتریوم و الگورند از نظر معیارهای مختلف و اساسی که به صورت جدولی تجزیه و تحلیل شده اند با یکدیگر تفاوت دارند.

مشخصات EVM AVM
مقیاس‌پذیری کم زیاد به دلیل POS بهره‌مندی از الگوریتم اجماع
قابلیت ارتقای قراردادهای هوشمند دارد دارد
هزینه تراکنش 20 دلار 0.001 دلار
قابلیت تراکنش اتمی ندارد دارد
سرعت تراکنش 20 ثانیه 4.5 ثانیه
زبان برنامه نویسی سالیدیتی زبان‌های وب اسمبلی مانند گو، پایتون، ریچ و کلاریتی

ماشین مجازی Algorand، بسیار مقیاس پذیر و آسان برای استفاده

همانطور که خواندید، ماشین مجازی الگورند با استفاده از الگوریتم اجماع DPoS مقیاس پذیری بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد و فعالیت توسعه دهندگان را با قابلیت پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف تسهیل می کند. با وجود برتری آشکار AVM نسبت به EVM روی کاغذ، این ماشین مجازی در حال حاضر به اندازه نمونه اتریوم کاربر ندارد؛ بنابراین نمی توان در مورد معرفی بهترین ماشین مجازی به نتیجه درستی رسید. 

ماشین مجازی الگورند(AVM) و TEAL

AVM و TEAL

یک استک مبتنی بر بایت کد است که برنامه های مرتبط با تراکنش های الگورند را اجرا می کند. TEAL یک دستور زبان صوری برای تعیین برنامه ای است که در نهایت به بایت کد AVM تبدیل می شود. از این برنامه ها می توان برای بررسی پارامترهای تراکنش و تایید تراکنش به عنوان یک امضا استفاده کرد. این استفاده را امضای هوشمند می نامند. با شروع نسخه 2، این برنامه ها ممکن است به عنوان قراردادهای هوشمند نیز اجرا شوند؛ با اجرای قرارداد با تراکنش های فراخوانی برنامه کاربردی صریح فراخوانی می شود.

برنامه های کاربردی به گروه های تراکنشی اتمی خود دسترسی دارند و این دسترسی کاملا محدود است. علاوه بر این قراردادهای هوشمند به وضعیت محلی محدود که برای برنامه های جهانی است، دسترسی دارند. وضعیت محلی هر حساب نیز برای هر حسابی که در برنامه شرکت کرده است و وضعیت دلخواه هر برنامه اضافی در کادرهای نامگذاری شده دسترسی دارند. برای هر برنامه، تأیید با پایان دادن به استک حاوی یک مقدار غیر صفر 64 یونیت علامت‌ گذاری می‌شود، اگرچه بازگشت می‌تواند برای علامت دادن تأیید اولیه استفاده شود. اینها مواردی است که ممکن است خط ارتباطی بین ماشین مجازی الگورند(AVM) و TEAL باشد. 

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

هک بلاک چین بزرگترین چالش در دارایی های دیجیتال است اما آیا این سناریو اساسا امکان پذیر است؟ ما در…

صرافی مکسی (MEXC) یکی از بسترهای آنلاین است که کاربران ایرانی می توانند از آن برای خرید و فروش ارزهای…

در سال های اخیر بحث های زیادی در مورد NFT وجود داشته است؛ افراد زیادی مشغول خرید و فروش آنها…

برنامه های غیرمتمرکز کاردانو پتانسیل رشد به یک اکوسیستم فعال را دارند و این شبکه یک پلتفرم قدرتمند و متنوع…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب