Scroll Top
بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر را چطور پیدا کنیم؟

بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر را چطور پیدا کنیم؟

از جمله مهم‌ترین فاکتورها برای پیداکردن بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر عبارتند از سابقه و اعتبار صرافی، قیمت و کارمزد، نقدشوندگی، امنیت و پشتیبانی از شبکه‌های بلاک چینی مختلف.

بخش قابل‌توجهی از معامله‌گران ایرانی ارزهای دیجیتال از صرافی‌های داخلی برای خرید تتر استفاده می‌کنند و به همین دلیل بازارهای معامله ریال در برابر تتر (USDT)، معمولاً بیشترین حجم معاملات را بین پلتفرم‌های ایرانی مختلف به خود اختصاص می‌دهد.

به عبارتی دیگر، حتی اگر یک معامله‌گر قصد فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی را داشته باشد، احتمالا‌ً برای شروع معاملات یا نقدکردن (تبدیل به ریال) سرمایه خود، به یک پلتفرم ایرانی نیاز پیدا خواهد کرد. بنابراین باید گفت انتخاب یک صرافی ایرانی مناسب برای خریدوفرش تتر، مسئله‌ای مهم برای اغلب کاربران داخل کشور است.

از آنجایی که قصد داریم در این مطلب امکان مقایسه بی‌طرف را برای خوانندگان فراهم کنیم، از هیچ‌یک از صرافی‌های داخلی به‌عنوان بهترین پلتفرم ایرانی برای معامله تتر نام نخواهیم برد؛ در عوض، فاکتورها و عوامل مهم برای انتخاب بهترین صرافی ایرانی جهت خریدوفروش تتر را معرفی خواهیم کرد تا پس از مطالعه این مطلب قادر باشید شخصاً مناسب‌ترین صرافی ایرانی را برای خریدوفروش تتر، بسته به نیازهای اختصاصی خود انتخاب کنید.

مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب بهترین صرافی ایرانی جهت خریدوفروش تتر

در این بخش فهرستی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب یک صرافی ایرانی مناسب برای خریدوفروش تتر آمده است و در ادامه هر مورد به‌طور دقیق توضیح داده شده و مورد بررسی قرار گرفته است. به‌طور کلی، با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید بهترین صرافی ایرانی را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید. گفتنی است برخی از این فاکتورها ویژه خریدوفروش تتر و برخی دیگر برای معامله تمام ارزها (از جمله تتر) مشترک است.

توجه داشته باشید که هر کاربر ممکن است بسته به شکل فعالیتی که در فضای ارزهای دیجیتال دارد، نیازهایی متفاوت از دیگر کاربران داشته باشد. بنابراین، شاید لازم باشد در انتخاب بهترین صرافی ایرانی، شخصاً برای یک فاکتور خاص وزن بیشتری در نظر بگیرید.

۱. سابقه و اعتبار
۲. قیمت، کارمزدهای معاملات و برداشت
۳. پشتیبانی از شبکه‌های بلاک چینی مختلف
۴. حجم معاملات (نقدشوندگی)
۵. پاسخ‌گویی و تیم پشتیبانی
۶. امنیت

۱. سابقه و اعتبار

یکی از مهم‌ترین عوامل و راحت‌ترین راه‌ها جهت انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر، نگاه‌کردن به سابقه فعالیت و اعتبار یک پلتفرم میان کاربران است. اگر فاکتور سابقه و اعتبار صرافی را در نظر بگیرید، تعداد پلتفرم‌هایی که باید در نهایت بین آنها انتخاب کنید بسیار محدود می‌شود و در نتیجه می‌توانید بدون سردرگمی بین نام‌های متعدد، تصمیم‌گیری کنید.

سابقه فقط به‌معنی قدیمی‌بودن یک صرافی نیست. این مهم است که صرافی از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرده است، اما مهم‌تر از‌ این موضوع، این است که صرافی از زمان شروع فعالیت خود تاکنون در جلب اعتماد کاربران و توسعه خدمات موفق ظاهر شده است یا خیر. عامل اعتبار نیز خود به‌عوامل ریزتری مثل بنیان‌گذاران صرافی، سرمایه‌گذاران، میزان رضایت کاربران و دلایل نارضایتی‌های احتمالی بستگی دارد.

لازم است برای بررسی این دو مورد شخصاً درباره چند پلتفرم تحقیق کنید. بیشتر اطلاعاتی که احتمالاً برای تشخیص در این مسئله به آن احتیاج پیدا می‌کنید، در سطح اینترنت وجود دارد و با کمی جست‌وجو به نتیجه می‌رسید. با این حال، پرس‌وجو از کاربران باتجربه‌تر که قابل‌اعتماد هستند و دلیلی هم برای حمایت از یک پلتفرم خاص ندارند، می‌تواند به شما در این انتخاب کمک کند. مثلاً می‌توانید در بخش نظرات وب‌سایت و اپلیکیشن انتخاب یا در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی، از دیگر کاربران درباره تجربه کار با صرافی‌های ایرانی پرس‌وجو کنید.

۲. قیمت‌ها و کارمزد معاملات و برداشت

برای اینکه سود خود را از معاملات به حداکثر برسانید، جدای از استراتژی‌های معاملاتی باید تمام عوامل هزینه‌بر را در نظر بگیرید؛ یعنی خرج‌هایی که نمی‌توان از آنها صرف‌نظر کرد و در نهایت شما را مجبور به پرداخت بخشی از دارایی‌تان می‌کند. مهم‌ترین عوامل هزینه‌بر برای یک معامله‌گر نیز اختلاف قیمت بین پلتفرم‌های مختلف، کارمزد معاملات و کارمزدهای برداشت دارایی است.

اختلاف قیمت بین پلتفرم‌های مختلف را می‌توانید از بخش «راهنمای خرید» هر ارز در وب‌سایت انتخاب مشاهده کنید. در این مطلب اما، به‌طور مشخص به دنبال بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر هستیم، بنابراین می‌توانید برای مقایسه بهترین نرخ تتر به صفحه خرید تتر مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که نرخ معامله تتر در بازه‌های زمانی متفاوت، بین پلتفرم‌های مختلف متغیر است و این یعنی اگر امروز به صفحه راهنمای خرید تتر انتخاب سر زده‌اید و یک صرافی نرخی بهتر از سایر پلتفرم‌ها ارائه می‌کند، تضمینی وجود ندارد که آن صرافی در روزهای آینده نیز بهترین (ارزان‌ترین) نرخ را برای خرید تتر ارائه کند. با این حال، ممکن است پس از مقایسه قیمت صرافی‌ها در دوره‌های زمانی پراکنده، به این نتیجه برسید که یک پلتفرم معمولاً قیمتی منطقی‌تر ارائه می‌کند.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر؟
صفحه راهنمای خرید تتر در وب‌سایت انتخاب (اعداد به‌طور مرتب تغییر می‌کند).

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، علاوه بر مقایسه قیمت، امکان مقایسه کارمزد معاملات تتر و سایر ارزهای دیجیتال بین صرافی‌های ایرانی، در وب‌سایت انتخاب وجود دارد و می‌تواند صرافی‌هایی که کمترین کارمزد را در معاملات خود دریافت می‌کنند از این بخش پیدا کنید.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که صرافی‌های ایرانی اغلب جهت تشویق به انجام معاملات بیشتر، کاربران خود را بر اساس حجم معاملات سطح‌بندی می‌کنند و ممکن است بسته به سطحی که در آن قرار می‌گیرید، کارمزد متفاوتی بپردازید. برای همین کارمزد معامله صرافی‌های ایرانی در این بخش از وب‌سایت انتخاب، در یک بازه عددی نوشته شده است.

کارمزد برداشت تتر از شبکه‌های یکسان، معمولاً بین صرافی‌های ایرانی مختلف تفاوت زیادی ندارد. با این حال، لازم است قبل از انتخاب یک صرافی ببینید پلتفرم مورد نظر شما برای برداشت تتر در شبکه‌های مختلف مثل ترون (TRC-20) یا اتریوم (ERC-۲۰) کارمزدی منطقی و مشابه سایر پلتفرم‌ها دریافت می‌کند، یا خیر.

۳. پشتیبانی از شبکه‌های مختلف

جدای از کارمزد برداشت، شبکه‌هایی که یک صرافی برای واریز و همین طور برداشت تتر از آنها پشتیبانی می‌کند، حائز اهمیت است. در حال حاضر اغلب صرافی‌های داخلی از شبکه‌های پرکاربرد مثل ترون و اتریوم برای واریز و برداشت تتر پشتیبانی می‌کنند، اما اگر شبکه‌های خاصی مثل سولانا، بایننس اسمارت چین (BSC) یا شبکه‌های لایه ۲ اتریومی مدنظرتان است، باید قبل از انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر، مطمئن شوید که صرافی موردنظر شما از واریز و برداشت‌های USDT بر بستر آن شبکه خاص پشتیبانی می‌کند.

۴. حجم معاملات و نقدشوندگی

حجم معاملات و نقدشوندگی از دو جهت می‌تواند در انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر حائز اهمیت باشد؛ اول اینکه معامله یک دارایی در صورت بالابودن حجم معاملات، در مجموع راحت‌تر انجام می‌شود و معطلی برای نهایی‌شدن معامله به حداقل خواهد رسید و دوم مسئله قیمت‌هاست. می‌توان گفت هرچه حجم معاملات در یک صرافی بیشتر باشد، معاملات احتمالاً (و نه لزوماً) با قیمت‌هایی منطقی‌تر انجام می‌شوند و احتمال مشاهده قیمت‌های غیرمعمول کاهش پیدا می‌کند.

حجم معاملات به‌طور مستقیم به تعداد معامله‌گران یک صرافی وابسته است و این یعنی اگر پلتفرمی بیشتر از سایرین معامله‌گر فعال دارد، به‌طور منطقی باید بازار شلوغ‌تر و حجم معاملات بیشتری هم داشته باشد.

این را هم اضافه کنیم که می‌توانید حجم معاملات تتر (و سایر ارزهای دیجیتال) در صرافی‌های ایرانی را، از همان بخش راهنمای خرید مشاهده و مقایسه کنید.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر؟
مقایسه حجم معاملات تتر در صرافی‌های ایرانی (اعداد به‌طور مرتب تغییر می‌کند).

۵. پاسخ‌گویی و تیم پشتیبانی

از آنجایی که ممکن است گاهی و به دلایلی مثل مسائل امنیتی، بازیابی حساب، تراکنش‌های اشتباه و مواردی از این قبیل نیاز به پرسش یا کمک شخصی از طرف تیم صرافی میزبان خود داشته باشید، مهم است که بتوانید در تمام روزهای هفته به‌صورت ۲۴ ساعته، به‌نوعی با تیم پشتیبانی صرافی خود در ارتباط باشید.

نحوه برخورد تیم پشتیبانی و راه‌های ارتباطی متنوع از جمله تماس تلفنی، سیستم ثبت تیکت، چت آنلاین و… نیز از دیگر مزیت‌های رقابتی صرافی‌های ایرانی در بحث پشتیبانی محسوب می‌شود.

فقط این مسئله را جدای از بحث انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر در نظر داشته باشید که تیم پشتیبانی یک پلتفرم هرگز قبل از درخواست شما، پیامی برای‌تان ارسال نخواهد کرد و به هیچ‌وجه اطلاعات حساسی مثل عبارت بازیابی یک کیف پول شخصی را از شما نمی‌خواهد. بدانید که در مواردی از این دست، شخصی ناشناش با هدف کلاهبرداری با شما ارتباط برقرار کرده و به تیم پشتیبانی صرافی شما ربطی ندارد.

۶. امنیت

اینکه امنیت به‌عنوان آخرین فاکتور در انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر در این مطلب گنجانده شده است، به هیچ‌وجه به این معنی نیست که از سایر فاکتورها اهمیت کمتری دارد؛ بلکه می‌توان گفت مسائل امنیتی مقدم بر تمام مواردی است که باید قبل از انتخاب خود در نظر بگیرید.

بررسی امنیت یک صرافی به‌طور مؤثر، تا حد زیادی تخصصی و خارج از توان کاربران عادی است. ضمن اینکه صرافی‌های متمرکز به‌طور کلی (نه صرفاً صرافی‌های ایرانی) ممکن است تمام اطلاعات لازم برای بررسی وضعیت امنیتی پلتفرم خود را به‌صورت عمومی و شفاف منتشر نکرده باشند. بنابراین، این فاکتور در مجموع زیرشاخه اعتبار صرافی قرار می‌گیرد که در ابتدای بحث درباره آن صحبت کردیم و تا حد زیادی بستگی به میزان اعتمادسازی آن پلتفرم در سال‌های فعالیت خود دارد. البته مواردی مثل پشتیبانی از رمزهای دوعاملی، تأیید پیامکی، کنترل مرتب احراز هویت کاربران، ذخیره‌سازی دارایی‌ها به‌صورت سرد (Cold Storage) و… مزیت محسوب می‌شود.

این هم مهم است که صرافی در گذشته با حملات و مشکلات امنیتی مواجه شده یا خیر و نحوه برخورد تیم آن صرافی برای مقابله با حمله یا جبران خسارت کاربران چگونه بوده است.

در مورد تتر اما، دو عامل امنیتی به‌طور خاص بین صرافی‌های ایرانی دیده می‌شود که وجود آنها می‌تواند نوعی مزیت محسوب شود.

مورد اول تغییر آدرس کیف پول کاربران به‌صورت دوره‌ای است. از آنجایی که ممکن است به‌دلیل تحریم‌های اقتصادی، برخی از پلتفرم‌های خارجی به‌دنبال شناسایی آدرس‌های مربوط به اشخاص ایرانی و برچسب‌گذاری آنها باشند، تغییر دوره‌ای آدرس‌های واریز کاربران می‌تواند به حفظ حریم خصوصی کاربر در این مسئله کمک کند.

مورد بعدی هم استفاده از یک راهکار امنیتی تحت‌عنوان «z-address» برای انتقال تتر بر بستر شبکه ترون است. این مدل امکان انتقال ناشناس تتر را فراهم می‌کند، اما در مقابل هزینه و چالش‌های بیشتری از حالت عادی دارد. استفاده از z-address در موارد خاص و حساس از نظر امنیتی می‌تواند به کاربران اطمینان بیشتری برای انتقال دارایی‌های‌شان بدهد. بنابراین اگر حفظ حریم خصوصی اهمیت زیادی برای شما دارد، می‌توانید این نکته را هم در انتخاب خود در نظر بگیرید.

جمع‌بندی

هر کاربر فضای ارزهای دیجیتال بسته به شکل فعالیت خود در این حوزه، نیازهای متفاوتی دارد. به همین خاطر بهتر است ضمن توجه به نکاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد، برای داشتن انتخابی راحت‌تر و پرهیز از سردرگمی بین نام‌های متعدد، انتخاب خود را به پلتفرم‌های دارای سابقه بهتر و اعتبار بیشتر محدود کنید و تصمیم نهایی را با توجه به شرایط خاص خود بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام کار با صرافی‌های ارز دیجیتال، با مشکلاتی از قبیل مسدودشدن…

صرافی‌های ارز دیجیتال یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند که امروزه بدون وجود آنها، خریدوفروش و معامله…

همه پلتفرم‌های معاملاتی در جهان، در همه بازارها، از بورس گرفته تا فارکس و ارزهای دیجیتال، بابت خدماتی که به…

اگر تاکنون در صرافی‌های ارز دیجیتال خریدوفروش کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که به‌جز تعداد محدودی از آن‌ها، مابقی از شما…

مارا دنبال کنید
پست های منتخب