Scroll Top
تحلیل یک تریدر: بازگشت قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۰۰ دلار امکان پذیر است

تحلیل یک تریدر: بازگشت قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۰۰ دلار امکان پذیر است

براساس تحلیلی از یک تریدر شناخته‌شده در سایت تریدینگ ویو، احتمال برگشت بیت کوین به سطوح زیر ۴ هزار دلار در هفته‌های آینده زیاد است.

این معامله‌گر که با نام کاربری weslad در سایت تریدینگ ویو عمده تحلیل‌های خود را در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال به اشتراک می‌گذارد، در آخرین تحلیل مربوط به بیت کوین آن را از دیدگاه بلندمدت بررسی کرده است.

بر اساس این تحلیل، هر چرخه قیمت بیت کوین شامل ۳ دوره مختلف است که دوره ابتدایی یا فاز اصلاح (Correction Phase) پس از رشد شدید قیمت‌ها رخ می‌دهد و طی این دوره بین خریداران و فروشندگان تعادلی برقرار می‌شود.

دوره دوم به گفته این کاربر فاز بهبود (Recovery Phase) نام دارد که قیمت‌ها در آن آرام آرام افزایش می‌یابد. فاز نهایی نیز لامبو (کوتاه شده لامبورگینی که به نوعی نماد پولدار شدن با بیت کوین است!) نام گرفته که شدت افزایش قیمت‌ها در آن زیاد است.

تحلیل یک تریدر: بازگشت قیمت بیت کوین به زیر 4000 دلار امکان پذیر است

تحلیل منتشر شده از کاربر weslad در تریدینگ ویو

بر اساس این تحلیل که در تایم‌فریم ۱۴ روزه انجام شده، طول دوره‌های زمانی مشابه سال ۲۰۱۵ – ۲۰۱۳ فرض شده است و از این رو حدود ۱۴۰ روز دیگر تا اتمام فاز اصلاح باقی مانده است. اما نکته‌ی حائر اهمیت، شکسته شدن خط روند نزولی در هفته‌ گذشته بوده که اتفاق مشابه در سال ۲۰۱۵ تقریبا در انتهای فاز اصلاح صورت پذیرفته است.

بازگشت به خط روند یا به اصطلاح پولبک (Pullback) در بیشتر شکست‌های مقاومتی از خط روند‌ها انجام می‌شود. همانطور که در نمودار نیز مشخص شده است، در انتهای سال ۲۰۱۵ پولبک به خط روند نزولی اتفاق افتاد. بر اساس این واقعیت، احتمال بازگشت قیمت به خط روند نزولی در هفته‌های آینده وجود دارد. براساس دیدگاه این تریدر، بازگشت قیمت می‌تواند تا محدوده ۳۲۰۰ دلار و کف قبلی قیمت انجام شود.

براساس گزارش‌های پیشین، تحلیلگر بلومبرگ وضعیت هفته‌گذشته بیت کوین را در بالاترین سطح اشباع خرید در ۱۵ ماه اخیرش دانسته بود. به عقیده این تحلیلگر احتمال ریزش پس از صعود بیش از هزار دلاری بیت کوین در هفته‌های آینده یک واقعیت محتمل است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب