Scroll Top
وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

بیت کوین مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری را شکست؛ اما موفق به عبور از مقاومت ۴۳,۲۰۰ دلاری نشد. در نتیجه اصلاح شدید قیمت آغاز شد تا در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۴۰,۵۰۰ دلار معامله شود. سرعت افت قیمت بیت کوین در حال حاضر برابر با ۳ درصد در روز تخمین زده می‌شود. سود هفتگی این ارز دیجیتال نیز اکنون به ۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش کریپتونیوز، روند قیمت اکثر آلت کوین‌های اصلی بازار نیز معکوس شده است. حمایت اتریوم در ۳,۰۵۰ دلار پابرجا نماند. حمایت ایکس‌آرپی (XRP) در ۰.۷۵ دلار شکسته شد تا روندی نزولی در پیش گیرد. کاردانو نیز با کاهش قیمت به حمایت ۰.۹۰ دلاری خود نزدیک می‌شود.

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال
کل سرمایه بازار در نمای ساعتی

قیمت بیت کوین

پس از آن‌که بیت کوین از سدّ مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری عبور کرد، فروش‌ها شدت گرفت. بیت کوین تا سطح ۴۳,۰۰۰ دلار نیز بالا آمد؛ اما از پس مقاومت ۴۳,۲۰۰ دلاری برنیامد و موج نزولی شدید قیمت را به سطح ۴۱,۰۰۰ دلاری بازگرداند. حمایت کلیدی پیش روی بیت کوین در ۳۹,۵۰۰ دلار قرار دارد و اگر این حمایت شکسته شود، سرعت افت قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند.

نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی بیت کوین نیز در سطح ۴۱,۲۰۰ دلاری قابل مشاهده است. مقاومت کلیدی بعدی می‌تواند ۴۱,۵۰۰ دلار باشد که در صورت شکست این مقاومت، روند صعودی بیت کوین شدت بگیرد.

قیمت اتریوم

اتریوم نیز پس از آنکه توانست مقاومت ۳,۱۵۰ دلاری را پشت‌سر بگذارد، با فشار فروش در محدوده ۳,۱۸۰ دلار مواجه شد. قیمت اتریوم به زیر سطح ۳,۱۰۰ دلار بازگشته و حتی کمتر از ۳,۰۵۰ دلار نیز معامله شد؛ اما نمودار قیمت این ارز دیجیتال سعی در باقی‌ماندن بالای سطح ۳,۰۰۰ دلار دارد. اتریوم ۳ درصد در شبانه روز و یک درصد در هفته اخیر کاهش قیمت داشته است. حمایت کلیدی بعدی آن نیز در محدوده ۲,۹۵۰ دلار است.
اما اگر قیمت روندی صعودی در پیش گیرد، سطح ۳,۰۵۰ احتمالاً به یک مقاومت تبدیل خواهد شد. مقاومت کلیدی بعدی نیز در محدوده ۳,۱۲۰ دلار پیش‌بینی می‌شود.

قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو از پس مقاومت ۰.۹۸ دلاری برنیامد. با کاهش قیمت این ارز دیجیتال به زیر سطح ۰.۹۵ دلار، حمایت ۰.۹۰ دلاری بسیار نزدیک به نظر می‌رسد.

بی‌ان‌بی (BNB) در تلاش بود بالای مقاومت ۴۲۵ دلاری تثبیت شود. طرفداران کاهش قیمت‌ها یا به اصطلاح خرس‌های بازار این ارز دیجیتال اما توانستند قیمت را به زیر سطح ۴۱۲ دلار برسانند. اگر این روند نزولی ادامه‌دار باشد، امکان رسیدن به حمایت ۴۰۰ دلاری نیز وجود دارد.

قیمت سولانا که نتوانست مقاومت ۱۱۰ دلاری خود را پشت سر بگذارد نیز روندی نزولی در پیش گرفت و حال در نزدیکی حمایت ۱۰۲ دلاری‌اش به‌سر می‌برد.

قیمت دوج کوین خط حمایت ۰.۱۴ دلاری خود را شکست و کاهش یافت و اکنون در حال نزدیک‌شدن به حمایت ۰.۱۳۵ دلاری‌اش است. در صورت ادامه‌دار شدن این کاهش قیمت، حمایت‌های ۰.۱۳۲ دلاری و ۰.۱۳۰ دلاری در دسترس خواهند بود.

ایکس‌آرپی (XRP) قادر به حفظ موقعیت خود بالای حمایت ۰.۷۵ دلاری نبود و با ۳ درصد کاهش، حال ممکن است حمایت ۰.۷۲ دلاری را نیز از دست رفته ببیند. ادامه‌دار شدن این وضع موجب رسیدن نمودار قیمت این ارز دیجتال در کوتاه مدت به حمایت کلیدی ۰.۷۰ دلاری می‌شود.

آلت کوین‌های دیگر بازار نیز غالباً نزولی بودند. در این میان ایپ کوین (ApeCoin) با ۱۱ درصد کاهش، کمتر از ۱۴ دلار معامله شد. در همین حال ترون و دیکرد در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار بهترین عملکرد را داشتند. ترون با جهش ۷ درصدی در قیمت خود از مرز ۰.۰۶۷ دلار گذشت و سود هفتگی خود را به ۱۲ درصد افزایش داد. دیکرد نیز در شبانه روز گذشته رشدی ۱۶ درصدی و طی هفته اخیر رشدی ۳۰ درصدی را پشت‌سر گذاشته است تا قیمت این ارز دیجیتال از ۷۱ دلار عبور کند.

همچنین بخوانید: تحلیلگر ارزهای دیجیتال: سه توکن آماده جهش هستند

به‌طور کلی، کاهش قیمت بیت کوین موجب عقب‌نشینی قیمت آن از سطح ۴۳,۰۰۰ دلار شد. حال اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ۴۰,۰۰۰ دلار باقی بماند، خطر تغییر روند قیمتی آن در آینده وجود دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب