Scroll Top
حجم معاملات بیت کوین با قیمت آن تناسب ندارد؛ باید منتظر سقوط باشیم؟

حجم معاملات بیت کوین با قیمت آن تناسب ندارد؛ باید منتظر سقوط باشیم؟

نشریه فوربس در گزارشی نوشت که حجم معاملات بیت کوین نسبت به قیمت آن بسیار پایین است و این می‌تواند موجب سقوط ناگهانی شود.

شروع سال ۲۰۲۰ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین مثبت بود و آن را به فال نیک گرفتند. شروعی که تنش‌های میان ایران و آمریکا در روزهای اخیر بر آن بی تاثیر نبود.

به گزارش فوربس، قیمت بیت کوین که شش ماه نزولی را پشت سر گذاشته بود، با آغاز سال جدید میلادی، به رقمی پایین‌تر از قیمت روانی ۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. این سقوط طی چند ساعت جبران شد و بار دیگر به کانال ۷,۰۰۰ بازگشت.

این در حالی است که تحلیل‌گران بازار نسبت به کاهش حجم معاملات بیت کوین هشدار داده‌اند. حجم فعلی معاملات بیت کوین در پایین‌ترین میزان خود نسبت به آوریل ۲۰۱۹ (فروردین ۹۸) قرار دارد و از ماه ژوئن (خرداد ۹۸) که بیت کوین بیشترین قیمت سال ۲۰۱۹ (۱۳,۰۰۰ دلار) را ثبت کرده، ۹۰ درصد کمتر است. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که وقتی حجم معاملات یک بازار پایین باشد، احتمال نوسانات گسترده و ناگهانی در آن بالاست. یکی از تحلیل‌گران از بنیاد آرکین (Arcane Research) در این خصوص نوشت:

میانگین هفت روزه حجم معاملات در این هفته به کاهش خود ادامه داده است. اولین روز سال جدید، حجم معاملات (واقعی) بیت کوین در رقم ناچیز ۱۹۲ میلیون دلار قرار داشت. این ارقام از آوریل ۲۰۱۹ بی سابقه بوده است. با این حال می‌توان آن را به فعالیت کم بازار در تعطیلات سال نو و آخر هفته نسبت داد. این روند چندان مثبتی برای ارز دیجیتال شماره یک بازار نیست.

پیشتر نیز بسیاری از تحلیل‌گران نسبت به وضعیت نه چندان خوبِ حجم معاملات بیت کوین هشدار داده بودند.

اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی با انتشار اخبار لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، شاهد جهشی در خصوص معاملات بیت کوین بودیم. این نکته را باید مورد توجه قرار داد که حجم معاملات بیت کوین همبستگی گسترده‌ای با اخبار رسانه‌ها دارد.

در حال حاضر حجم معاملات بیت کوین در رقمی است که اوایل ۲۰۱۹ شاهدش بودیم. رقمی که در زمان وقوعش، هر واحد بیت کوین با قیمت ۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

حجم معاملات بیت کوین با قیمت آن تناسب ندارد؛ باید منتظر سقوط باشیم؟
حجم معاملات بیت کوین

عرضه لیبرا، پروژه استارباکس بکت و از همه مهمتر هاوینگ بیت کوین، اتفاقاتی است که سال ۲۰۲۰ باید منتظرشان باشیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب