Scroll Top
تام لی: قیمت بیت کوین برای یک رشد بزرگ آماده است

تام لی: قیمت بیت کوین برای یک رشد بزرگ آماده است

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، بسیاری در حال به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد آینده‌ی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ هستند. تام لی (Tom Lee) رئیس بخش تحقیقات فاندسترت (Fundstrat) در این مورد بسیار خوشبین است.

به گزارش بیت کوینیست، معمولاً قیمت ارزهای دیجیتال در پایان سال میلادی با نوسان همراه است، اما بعید است این اتفاق در سال ۲۰۱۹ تکرار شود. هفته گذشته بازار سقوط خود را آغاز کرد و طی آن بیت کوین حتی به زیر ۷۰۰۰ دلار هم ریزش کرد و به کمترین قیمت خود در ۸ ماه اخیر رسید.

با این حال، قیمت بیت کوین دوباره به روند صعودی برگشت و سایر کوین‌ها را نیز با خود بالا کشید. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۷,۱۳۰ دلار معامله می‌شود.

اما همانطور که اشاره شده، پایان سال فرا رسیده است، و از بسیاری از افراد تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال خواسته شده که نظرات خود را در این مورد به اشتراک بگذارند. آخرین فردی که در این مورد اظهار نظر کرده، تام لی است. لی یکی از خوشبین‌ترین افراد نسبت به روند قیمتی بیت کوین است.

در طول مصاحبه از لی خواسته شد تا نظرش را در مورد پیش‌بینی‌های اخیر از صعود چشمگیر قیمت بیت کوین در آینده اعلام کند. او به طور ویژه به پیش‌بینی قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت این پیش‌بینی بیش از حد خوشبینانه است. با این حال او تایید کرد که بیت کوین به خاطر رفتار غیرقابل پیش‌بینی‌ خود شناخته می‌شود و چنین رشد قیمتی، با اینکه بعید است، اما ممکن است عملی شود.

با این حال تام لی اطمینان بیشتری دارد که بیت کوین به جای دو سال، طی پنج سال به این قیمت خواهد رسید. لی می‌گوید صرف‌نظر از آنچه اتفاق می‌افتد، بیت کوین در چند سال آینده به موفقیت‌های زیادی دست خواهد یافت.

لی همچنین گفت:

سال ۲۰۱۹ علی‌رغم نوسانات زیادی که داشت، سال موفقی برای بیت کوین بود. قیمت فعلی این ارز دیجیتال دو برابر بیشتر از قیمت آن در ابتدای سال جاری میلادی است.

این روزها افراد زیادی وارد بازار بیت کوین شده‌اند که بسیاری از آن‌ها نسبتاً تازه‌کار هستند و با نوسانات طوفانی قیمت بیت کوین آشنا نیستند. بسیاری از آن‌ها ممکن است وقتی قیمت شروع به پایین آمدن می‌کند، از بازار خارج شوند که این امر باعث افت شدیدترِ قیمت می‌شود. اتفاقی که اوایل امسال شاهد آن بودیم. در همین حال، سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌دانند که قیمت بیت کوین با اینکه تمایل به نوسان دارد، اما نهایتاً صعودی خواهد بود.

او در مورد انتظارات خود از سال ۲۰۲۰ گفت که انتظار دارد ۲۰۲۰ سالِ موفقی باشد:

آسان‌ترین راه برای پول درآوردن در بازارهای مالی خرید بیت کوین است.

در حقیقت به نظر می‌رسد او قانع شده است که ۲۰۲۰ سال بهتری از ۲۰۱۹ خواهد بود، و این چیزی است که سرمایه‌گذاران در سراسر جهان امیدوارند که اتفاق بیفتد.

در اکتبر سال جاری تام لی اشاره کرده بود که قیمت بیت کوین تمایل دارد همزمان با شاخص S&P ۵۰۰ حرکت کند. وی اعتراف کرد که عقیده‌اش محبوب و مورد قبول نیست، چون عده‌ی زیادی می‌خواهند باور کنند که قیمت بیت کوین در برابر آشفتگی‌های اقتصادی مقاوم است.

البته او تایید می‌کند که برخی از اتفاقات منفی و حتی بحران‌ها بر قیمت بیت کوین تاثیر مثبتی گذاشته‌اند. یکی از نمونه‌ها در این زمینه، شرایط قبرس است. اما او معتقد است قیمت بیت کوین به جای اینکه در برابرِ عوامل کلان باشد، مطابق با آن‌ها پیش می‌رود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب