Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین کجاست؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین کجاست؟

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته به‌دنبال عبور از مقاومت ۴۸,۰۰۰ دلاری بود. با این حال، نوسانات این ارز دیجیتال به گونه‌ای بود که زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ باقی ماند. کمی قبل قیمت بیت کوین توانست تا ۴۸,۲۵۰ دلار پیش رود.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین پس از رسیدن به اوج ۴۸,۲۵۰ دلاری، به زیر حمایت‌های ۴۷,۵۰۰ و ۴۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. پس از این اتفاق، شاهد سقوط به زیر حمایت ۴۶,۵۰۰ دلاری هم بودیم و کف قیمت در ۴۶,۵۴۹ دلار تشکیل شد. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در نزدیکی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی معامله می‌شود. این فیبوناچی در سقوط از ۴۸,۲۴۵ به ۴۶,۵۴۰ دلار تشکیل شده است.

از سوی دیگر، بیت کوین در حال حاضر زیر ۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. ۴۶۵۰۰ دلار یکی از حمایت‌های کلیدی پیش روی بیت کوین است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

اگر قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۴۶,۵۰۰ دلار برسد، احتمال تشدید روند نزولی وجود دارد. حمایت اصلی بعدی ۴۵,۵۰۰ دلار خواهد بود. در صورت شکسته‌شدن این حمایت، می‌توان انتظار کاهش تا ۴۵,۰۰۰ دلار را داشت. هدف بعدی قیمت پس از این حمایت، ۴۲,۰۰۰ دلار است.

در صورتی که بیت کوین بالای حمایت ۴۶,۵۰۰ دلار باقی بماند، احتمال آغاز یک جهش دیگر وجود دارد. در صورت جهش ۴۷,۲۰۰ اولین مقاومت بیت کوین خواهد بود. ۴۷,۴۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت پراهمیت این ارز دیجیتال عمل می‌کند. این سطح نزدیک به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که در سقوط اخیر تشکیل شده بود.

۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته هم مقاومت اصلی بیت کوین است. بسته‌شدن قیمت در بالای این سطح و تثبیت آن راه را برای یک جهش قابل‌توجه در کوتاه‌مدت باز می‌کند.

شاخص مکدی (MACD) در منطقه صعودی قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم پایین‌تر از ۵۰ با فاصله زیادی در حال نوسان است.

۴۶,۵۰۰ و ۴۵,۰۰۰ دلار حمایت‌های اصلی هستند و ۴۷,۲۰۰، ۴۷,۴۰۰ و ۴۸,۰۰۰ دلار هم به‌ترتیب به‌عنوان مقاومت‌های پیش روی بیت کوین عمل می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب