Scroll Top
بیت کوین در سال ۲۰۱۹: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

بیت کوین در سال ۲۰۱۹: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸، دورانی که به آن زمستان ارزهای دیجیتال می‌گویند، از ماه به زیر زمین رسید. با این وجود کارشناسان زیادی انتظار دارند که با ورود سرمایه‌گذاران نهادی و شرکت‌های بزرگ به بازار، این نوسانات منفی در سال ۲۰۱۹ فروکش کنند.

به گزارش خبرگزاری استرالیایی AFR، تحلیلگران معتقدند که بیت کوین با حمایت سرمایه‌گذاران نهادی مانند ققنوس، از خاکستر بر می‌خیزد و به اوج خواهد رسید.

هنریک اندرسون یکی از سرمایه‌گذاران مطرح استرالیایی در این خصوص گفت:

طی سال جدید شاهد مقبولیت تدریجی ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران نهادی خواهیم بود. ما در آمریکا برای اولین بار شاهد سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های عالی رتبه در ارزهای دیجیتال بودیم.

جی‌پی‌ مورگان: نهادهای بزرگ بازار نزولی را تغییر می‌دهند

چند ماه پیش، دانشگاه‌های عالی‌رتبه ای مانند هاوارد، ییل و استنفورد پس از افشای سرمایه‌گذاری آن‌ها در ارزهای دیجیتال، وال‌استریت را متعجب کردند.

به دلیل اینکه معمولا نهادهای مالی به دنبال هم حرکت می‌کنند، تحلیل‌گران اذعان دارند که سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های بزرگ روی ارزهای دیجیتال می‌تواند شروعی بر زنجیره پیوستن دیگر نهاد بوده باشد.

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

مایک نووگراتز، تحلیلگر مطرح وال‌استریت گفت:

این حقیقت که دیوید سوئنسن (مدیر بخش سرمایه‌گذاری دانشگاه ییل) روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، حاوی یک پیام است. بعضی از باهوش‌ترین افراد در دنیای سرمایه‌گذاری آن را به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

هجوم سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال که برخی انتظار داشتند در اواخر سال ۲۰۱۸ رخ دهد، به دلیل بازار شدید نزولی غیرمنتظره‌ تاکنون اتفاق نیافتاده است.

براساس گفته‌های تحلیل‌گر ارشد بانک جی‌پی مورگان، سازمان‌ها و موسسات مالی بزرگ مالی به دلیل ترس از روند نزولی فعلا در حاشیه هستند.

از آنجایی که وال‌استریت در انتظار آشفتگی بیشتر است، تحلیلگران اظهار داشتند که به دلیل عدم همبستگی و ارتباط بازار ارزهای دیجیتال با سهام، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند شناور شوند و سرمایه‌گذاری خوبی برای دور‌ه‌های پرنوسان بازار سهام باشند.

تام سورمن، مدیر شرکت Every Capital، اولین صندوق سرمایه‌گذاری خرد ارزهای دیجیتال در استرالیا، معتقد است که فاز ورود سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال به آرامی آغاز شده است.

سورمن در این خصوص گفت:

ورود سرمایه‌های خرد زیاد و سرمایه‌گذاران نهادی احتمالا تنها چیزهایی هستند که می‌توانند دکمه حرکت بازار ارزهای دیجیتال را بزنند.

فشار قانونی‌ شدن ارزهای دیجیتال

به عقیده کارشناسان، مقبولیت گسترده ارزهای دیجیتال به شفاف‌سازی مقرراتی برای قانونی شدن بازار بستگی دارد. بر همین اساس، قانون‌گذاری هدف‌دار و ترویجی این صنعت آغاز شده است.

در دسامبر ۲۰۱۸، قانون‌گذاران آمریکایی طرح جلوگیری از دستکاری قیمت بیت کوین و رساندن آمریکا به رهبری این بازار را ارائه دادند.

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

دارن سوتو (Darren Soto) و تد باد (Ted Budd) دو عضو کنگره آمریکا با بیان اینکه آمریکا نباید «پتانسیل عمیق» ارزهای دیجیتال در اقتصاد را نادیده بگیرد، در حال اعمال فشار برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال هستند.

سوتو و باد در کنگره آمریکا چنین سخنانی را به زبان آوردند:

ارزهای مجازی و فناوری پایه بلاک چین پتانسیل عمیقی به عنوان محرک در رشد اقتصادی دارند و این دلیلی است که ما می‌خواهیم از پرچم‌دار بودن ایالات متحده مطمئن شویم.

در سپتامبر ۲۰۱۸، یک گروه تاثیرگذار توسط سه مورد از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی حوزه ارزهای دیجیتال در واشنگتن تشکیل شد. این سه شرکت به ترتیب کوین‌بیس (Coinbase)، سیرکل (Circle) و دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) بودند.

این اقدام حاوی پیامی است که نشان می‌دهد صنعت ارزهای دیجیتال قدم‌های محکمی برای پذیرش گسترده توسط بازیگران مهم سیاسی بر می‌دارد.

رئیس شرکت سیرکل در این مورد گفت:

ما به همراه کنگره و سیاستمداران بسیار پرکار بوده‌ایم.

فرانسه دست از مقابله با بلاک چین بر می‌دارد

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

در آن سوی اروپا، قانون‌گذاران فرانسوی به شدت در حال اعمال فشار برای کسب مقبولیت بلاک چین هستند. برخی از آن‌ها حتی پیشنهاد دادند که بانک فرانسه یا بانک مرکزی اروپا ارزهای دیجیتال خود را صادر کنند.

یکی از اعضای پارلمان فرانسه اظهار داشت که این کشور باید سریعا جایگاه خود را در بلاک چین و ارزهای دیجیتال تثبیت کند تا قبل از آنکه رقبای بین‌المللی مثل چین و آمریکا این کار را انجام دهند.

این سیاستمدار با اظهار تاسف از اینکه فرانسه انقلاب اینترنت در دهه ۱۹۹۰ را از دست داد، تاکید کرد که این فرصت نباید دوباره از دست برود.

فرانسه باید یک فلسفه غالب روی این موضوع داشته باشد. من در این خصوص هشدار می‌دهم.

 

منبع: ccn

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب