Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین؛ سد محکم ۸,۵۰۰ دلاری برای ادامه صعود

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سد محکم ۸,۵۰۰ دلاری برای ادامه صعود

بیت کوین در تلاش برای رسیدن به بالای قیمت ۸,۵۰۰ دلار است.

در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین از حمایت خود در خط میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰) که روی سطح ۸,۲۰۰ دلار قرار دارد، فاصله گرفته است. دور شدن از این حمایت نشان می‌دهد که در نزدیکی سطح ۸,۲۰۰ دلار شاهد اشباع فروش هستیم که باعث ورود مجدد معامله‌گران برای خرید در کف می‌شود.

آیا مقاومت ۸,۵۰۰ دلاری شکسته می‌شود؟

طبق تحلیل وب‌سایت کوین‌تلگراف، در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین همچنان زیر خط EMA ۵۰ گیر افتاده است که در قیمت ۸,۵۳۵ دلار قرار دارد. به نظر می‌رسد که حمایت قبلی در ۸,۵۰۰ دلار، حالا به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل می‌کند.

برخی از نکات مثبت: نمودار کندل‌استیک قیمت بیت کوین/ دلار در تایم‌فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که مکدی در وسط یک تقاطع صعودی قرار دارد و هیستوگرام آن هم با ثبت یک کندل سبز رنگ در بالای صفر، به سمت مثبت میل می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سد محکم ۸,۵۰۰ دلاری برای ادامه صعود
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

شاخص RSI هم در نزدیکی ۴۸ قرار دارد که نزدیک به ناحیه صعودی است. معامله‌گران در نظر داشته باشند که خط RSI رو به مسطح شدن میل می‌کند و دو کندل آخر در تایم‌فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها برای ادامه دادن حرکت تلاش می‌کنند. سه کندل آخر، کف‌های بالاتر را تشکیل داده‌اند که امیدوارکننده است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سد محکم ۸,۵۰۰ دلاری برای ادامه صعود
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

بیت کوین برای ادامه دادن روند صعودی خود باید بتواند از خط EMA ۵۰ عبور کند و به بالای سطح مقاومتی ۸,۵۰۰ تا ۸,۶۵۰ دلار برسد. معامله‌گران منتظر هستند تا بیت کوین بتواند در بالای قیمت ۸,۷۹۰ دلار سقف پایین‌تر روزانه را رقم بزند.

پس از رد شدن از مقاومت‌ها، گاوها به دنبال بردن قیمت به بالای ۹,۲۰۰ دلار خواهند بود. رسیدن قیمت به ۹,۲۵۰ دلار، بازوی بالایی اندیکاتور بولینگر باند را لمس می‌کند و باعث ادامه روند صعودی‌‌ای خواهد شد که قبلا در ۱۹ ژانویه وقتی قیمت به زیر خط روند صعودی رسیده بود، متوقف شده بود.

سازنده اندیکاتور بولینگر باند: کاهش قیمت بیت کوین به ۸,۳۰۰ دلار منطقی بود

به نظر می‌رسد که گفته روز گذشته جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور مشهور بولینگر باند محقق شده است. او به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که نگران نباشند چون کاهش قیمت به خط میانگین متحرک بولینگر باند کاملا منطقی و قابل انتظار بوده است. نگاهی به حرکت قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سد محکم ۸,۵۰۰ دلاری برای ادامه صعود
نموداری که پیتر برندت منتشر کرده است.

از طرف دیگر، پیتر برندت (Peter Brandt)، این تریدر کهنه‌کار هم درباره چشم‌اندازهای آینده قیمت بیت کوین دیدگاه صعودی دارد. روز گذشته پیتر برندت در توییتر خود تصویر بالا را منتشر و اعلام کرد که به نظر او همه چیز برای قیمت بیت کوین خوب پیش می‌رود مگر اینکه شرایط زیر اتفاق نیفتند و جلوی حرکت‌های بیشتر را بگیرد:

دلایلی برای اعتقاد به اینکه افزایش قیمت فعلی بیت کوین می‌تواند ادامه یابد.

رسیدن مجدد قیمت به مرز کانال نزولی طبیعی است.
رسیدن مجدد قیمت به خط DMA ۱۸
هیچ توقف دنباله‌دار سه روزه‌‌‌ (3DTSR) در کار نیست.
کف قیمت ۱۴ ژانویه دست نخورده است.

اگر تغییری در آیتم‌های بالا رخ دهد، اصلاح نزولی جدی‌تری را شاهد خواهیم بود.

برای کوتاه مدت، معامله‌گران پیشنهاد می‌کنند که منتظر عبور قیمت بیت کوین از خط EMA ۵۰ بمانید چراکه چند مرتبه عدم موفقیت در این امر و افزایش حجم فروش اولین نشانه‌های از بین رفتن قدرت روند صعودی خواهد بود.

تریدرهای محتاط می‌توانند منتظر عبور قیمت از مرز ۸,۷۵۰ بمانند. این نقطه جایی است که بیت کوین می‌تواند یک سقف پایین‌تر روزانه را رقم بزند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال روی سطح ۲۲۷ میلیارد دلار قرار دارد و سهم بیت کوین از بازار ۶۶.۵ درصد است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب