Scroll Top
گزارش جنجالی: دروغ آوریل، دلیل احتمالی افزایش قیمت شدید بیت کوین!

گزارش جنجالی: دروغ آوریل، دلیل احتمالی افزایش قیمت شدید بیت کوین!

تحلیلگران بر این باورند که افزایش ناگهانی و غیرمنتظره قیمت بیت کوین ممکن است به طور تصادفی و به دلیل شوخی دروغ اول آوریل اتفاق افتاده باشد.

روز دوشنبه ۱ آوریل (۱۲ فروردین)، وب سایت فایننس مگنتز (Finance Magnates) در مقاله ای ادعا کرد که یک تصمیم گیری بزرگ از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا راجع به پذیرش صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین اتفاق افتاده است.

سرمایه گذاران بیت کوین چنین تصمیمی را یک اتفاق مثبت برای فضای ارز دیجیتال می دانند – اولین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا، یک رشد ارزش ۳۰۰ درصدی را برای این کالا رقم زد – با وجود این، مقامات تنظیم کننده آمریکا هنوز تصمیمی در مورد ETFهای بیت کوین نگرفته اند.

بدون شک فایننس مگنتز بعدا مقاله منتشر شده را آپدیت کرده و در آن نوشته است که این ادعا چیزی به جز یک شوخی نبوده، اما دیگر قیمت بیت کوین شروع به اوج گرفتن کرده بود.

گزارش جنجالی: دروغ آوریل، دلیل احتمالی افزایش قیمت شدید بیت کوین!

قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت به میزان ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و در دومین روز از ماه آوریل، به ۵۰۸۰ دلار رسید. پس از آن حدس زده شد که این افزایش قیمت نتیجه فعالیت ربات های معامله گر بیت کوین باشد.

اما این اتفاق چطور ممکن است؟

بعضی از تریدرها برای نظارت بر پست های مرتبطی که در وب سایت ها، شبکه های اجتماعی مثل توییتر و کانال های تلگرامی منتشر می شوند، از ربات استفاده می کنند تا از کلمات کلیدی و یا فعالیت هایی که از وقوع تغییرات احتمالی در بازار خبر می دهند، آگاه باشند.

اگر کلمات کلیدی مرتبط – مثل «ETF»، «بیت کوین»، و «تایید» در متن مقاله مذکور- در میان پست های موجود یافت شود، این ربات های معامله گر پیش از حرکت قیمت بیت کوین در یک مسیر مثبت و به صورت خودکار شروع به ترید می کنند.

تنها یک مشکل وجود دارد: شاید توسعه دهندگان این ربات، احتمال شوخی بودن اخبار را در نظر نگرفته باشند.

جورج مک دونا، مدیر اجرایی ارشد و یکی از بنیان گذاران شرکت سرمایه گذاری بلاک چین KR1 در گفتگو با رسانه خبری ایندیپندنت (Independent) گفت که برای این ربات ها تنها اول شدن مهم است و نمی توانند در چنین موقعیتی فرق بین واقعیت و شوخی را متوجه شوند.

او می گوید که اگر سیستمی قادر به تشخیص کلمات ETF (صندوق قابل معامله در بورس) و Approved (تایید شد) باشد و بلافاصله خریدهای مقیاس بزرگی را انجام دهد، به لحاظ نظری می توان منتظر یک حرکت بزرگ در بازار بود.

گزارش جنجالی: دروغ آوریل، دلیل احتمالی افزایش قیمت شدید بیت کوین!

قیمت بیت کوین نوسانات قابل توجهی را تجربه می کند، بنابرین پیش بینی آینده آن بسیار سخت است.

به گفته آقای مک دونا، با توجه به زمان افزایش قیمت اولیه بیت کوین، تاثیر مقاله فایننس مگنتز در این اتفاق بعید به نظر می رسد. با این حال نمی توان این احتمال را نادیده گرفت که مقاله نامبرده به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرده است.

بازار ارز دیجیتال به داشتن نوسانات قیمتی بالا معروف است. از این رو تعیین دقیق حرکات قیمتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دشوار است. به همین خاطر ممکن است دلایل زیادی برای افزایش قیمت بیت کوین وجود داشته باشد.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که این افزایش قیمت ادامه دار ممکن است نتیجه حرکت بیت کوین به بالای سطح ۴۲۰۰ دلار باشد که به عنوان یک نقطه تست کلیدی برای بازار در نظر گرفته می شود – زیرا پیش از این بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹، ۴۲۰۰ دلار بوده است.

سایر کارشناسان بازار ارز دیجیتال می گویند که شاید این جهش به halving یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین نیز مربوط باشد که پیش از این نیز اتفاق افتاده است.

منبع: independent

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب