Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال جهش قیمت تا ۲۵هزار دلار

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال جهش قیمت تا ۲۵هزار دلار

روند صعودی بیت کوین روز گذشته و پس از عبور کندل قیمت از سطح ۲۳٬۵۰۰ دلار شتاب بیشتری پیدا کرد که در ادامه به عبور قیمت بیت کوین از سطح ۲۴٬۲۰۰ دلار منجر شد. حال اگر بیت کوین بتواند موقعیت خود را بالای ۲۳٬۵۰۰ دلار حفظ کند، می‌توان به شروع یک حرکت صعودی دیگر در کوتاه‌مدت امیدوار بود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین طی دو روز گذشته روند ثابتی را بالای سطح ۲۳٬۰۰۰ و ۲۳٬۲۰۰ دلار دنبال می‌کرد و در ادامه هم حرکت صعودی تازه‌ای از بالای این محدوده آغاز کرد.

ابتدا مقاومت ۲۳٬۵۰۰ دلاری شکسته شد و کمی بعد خریداران موفق شدند از مقاومت ۲۴٬۰۰۰ دلاری هم عبور کنند. هم زمان با این جهش فاصله قیمت از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته (MA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر) نیز بیشتر می‌شد و به‌دنبال آن قیمت از ۲۴٬۲۰۰ دلار هم فراتر رفت.

اوج مقطعی بیت کوین در نهایت در نزدیکی ۲۴٬۲۸۵ دلار شکل گرفت و در حال حاضر بازار در حال اصلاح جهش‌های ساعات اخیر خود است. این اصلاح تاکنون با بازگشت قیمت به زیر ۲۴٬۰۰۰ دلار و سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی همراه بوده است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۲۲٬۸۴۵ دلار تا اوج ۲۴٬۲۸۵ دلاری تنظیم شده است.

با وجود اصلاح ساعات اخیر، قیمت همچنان موقعیت خود را بالای سطح ۲۳٬۶۰۰ دلار حفظ کرده است. در نمای یک‌ساعته بازار بیت کوین نیز یک خط روند صعودی حمایتی را در نزدیکی ۲۳٬۵۰۰ دلار تشکیل داده است.

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال جهش قیمت تا ۲۵هزار دلار
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

در صورت صعودی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت سطح ۲۴٬۰۰۰ دلار است و مقاومت کلیدی بعدی در ۲۴٬۲۰۰ دلار قرار دارد. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای سطح ۲۴٬۲۰۰ دلار می‌تواند جرقه‌ای برای شروع یک حرکت صعودی ادامه‌دار باشد. در این صورت بیت کوین این شانس را خواهد داشت که در ادامه تا مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری رشد کند.

در مقابل، اگر بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۲۴٬۰۰۰ دلاری نشود، خطر ازسرگیری اصلاح نزولی قیمت وجود دارد. در چنین شرایطی، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در نزدیکی ۲۳٬۶۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۲۳٬۵۰۰ دلار و سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی قرار گرفته است و اگر این حمایت نیز از دست برود، ممکن است حرکت نزولی تازه‌ای به‌سمت ۲۳٬۰۰۰ دلار آغاز شود. گفتنی است ادامه‌داشتن روند نزولی قیمت ممکن است بیت کوین را در کوتاه‌مدت تا ۲۲٬۵۰۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌‌گرفتن در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۲۳٬۶۰۰ و ۲۳٬۵۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۴٬۰۰۰، ۲۴٬۲۰۰ و ۲۴٬۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب