Scroll Top
چین لینک: ارز دیجیتالی که ۵۰۰ درصد رشد کرد؛ پرواز در تاریکی

چین لینک: ارز دیجیتالی که ۵۰۰ درصد رشد کرد؛ پرواز در تاریکی

در شروع سال میلادی، قیمت بیت کوین فراز و نشیب زیادی را تجربه کرده است. قیمت در مقطعی رشد کرد که به احتمال زیاد دلیلِ آن تنش‌های موجود بود. اما در عین حال، یک ارز دیجیتال کوچک‌ وجود دارد که هر روز قوی‌تر از روز قبل می‌شود.

به گزارش فوربز، قیمت بیت کوین در روزهای اول سال ۲۰۲۰ افزایش یافت، اما سود چشمگیری عاید سرمایه‌گذارانش نکرد و نتوانست بحران طولانی‌مدت خود را به طور کلی از بین ببرد. این موضوع باعث ناامیدی بسیاری از سرمایه‌گذاران شده است.

با این حال، چین‌ لینک (Chainlink) که با نماد Link معامله می‌شود و با ارزش بازارِ ۹۷۰ میلیون دلاری جزءِ ۲۰ ارز دیجیتال برتر از این لحاظ است، در ماه ژانویه (دی) رشد ۲۵ درصدی تجربه کرده و افزایش قیمت نقطه به نقطه سالانه آن ۵۰۰ درصد بوده است.

قیمت چین‌ لینک در ماه ژوئن (خرداد) به بیش‌ترین میزان خود یعنی ۴.۵۵ دلار رسید که به معنی سود ۱۸۰۰ درصدی از ابتدای سال بود.

از دلایل عمده این صعود چشمگیر می‌توان به همکاری صرافی چینی بایننس، که بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست، با توسعه‌دهندگان چین‌ لینک برای ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز و همچنین استفاده غول جستجوگر گوگل از بلاک چینِ چین‌ لینک برای اتصال داده‌های قدیمی اشاره کرد.

«سیمون پیترز» (Simon Peters)، تحلیل‌گر بیت کوین و ارزهای دیجیتال در پلتفرم سرمایه‌گذاری «eToro» در این مورد می‌گوید:

با توجه به اینکه اکثر پروژه‌های بلاک چینی در مراحل ابتدایی نقدینگی بسیار کمی دارند، هرگونه افزایش تقاضا می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت داشته باشد.

صفحه قیمت چین لینک
صفحه قیمت چین لینک

قیمت چین‌ لینک از بالاترین حد آن اندکی پایین‌تر آمده است. اما توانسته روند نزولی خود را بشکند. در حالی که اکثر آلت کوین‌ها بعد از زمستان بی‌رحم ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ و اوایل ۲۰۱۹، هنوز نتوانسته‌اند خود را بازیابی کنند.

پیترز می‌گوید:

همکاری توسعه‌دهندگان چین‌ لینک با امثال سوئیفت برای متصل کردن بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ مانند گوگل به قراردادهای هوشمند باعث شده است هیجان برای پیشرفت بالقوه این پروژه بالا باشد. این موضوع متعاقباً باعث می‌شود سرمایه‌گذاران با گمانه‌زنی درباره افزایش قیمت این ارز دیجیتال، اقدام به خرید آن بکنند. افزایش قیمت Link در سال اخیر با پدیده «ترس از جا ماندن» (FOMO) همراه شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب