Scroll Top
دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

بیت کوین و اتریوم دو ارز دیجیتالی هستند که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. وبسایت the next web در گزارشی به دلایل برتری اتریوم نسبت به بیت کوین اشاره کرده است. مهمترین تفاوت این است که اتریوم فقط یک ارز دیجیتالی نیست. این پلتفرم بلاک چینی مزیت ها و کاربرد های بسیار زیادی دارد. اتریوم قابلیت ایجاد قراردادهای هوشمند را دارد که می توانند به هوشمند سازی هر چه بیشتر ارتباطات و دستگاه ها کمک کنند. با استفاده از قرارداد های هوشمند می توان با فناوری غیرمتمرکز بلاک چین، فرایند های هوشمند را اجرا کرد. مثلا بعید نیست در سال های آینده با استفاده از قراردادهای هوشمند شاهد خودرو های بدون راننده در سطح شهر باشیم.

 

در دنیای مراودات کریپتوکارنسی، معاملات و خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده روز به روز در حال گسترش است و بازار داغ خرید و فروش ارزهای دیجیتالی باعث فراگیر شدن دنیای کریپتو (Crpto) شده است.

در این میان، مردم بین ارزهای دیجیتالی بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) دچار شک و تردید شده‌اند و در واقع نمی دانند کدام یک از این ارزهای دیجیتالی نسبت به دیگری برتری دارد. هرچند اکوسیستم هر دو سعی در انجام کارها به شیوه منحصر به فرد خود دارند، اما قطعا برخی از ویژگی های آنها را می توان به عنوان ملاک تصمیم گیری های خرید و فروش مد نظر قرار داد.

نبرد تکنولوژی

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که ارز دیجیتالی بیت کوین در مقایسه با سایر سیستم های پولی دیگر که در آنها دارایی های صریح یا دیجیتال وجود دارد، بهتر است. Bitcoin یکی از اولین ارزهای مهم رمزنگاری شده است که ٩ سال سن دارد.

اتریوم (Ethereum) یک پلتفرم جدید ارزهای دیجیتال است که چند سال پیش راه اندازی شد. Ethereum در مقایسه با Bitcoin برخی از حقایق جالب فناوری را ارائه داده است. این پلتفرم بر پایه قراردادهای هوشمند اجرا می شود که در نوع خود یک تکنولوژی انقلابی بسیار جدید است؛ البته بخشی از فناوی و تکنولوژی ارز دیجیتال اتریوم از پلتفرم بیتکوین الهام گرفته است.

ارز دیجیتالی Ethereum از لحاظ تکنولوژیکی بسیار دقیق و هوشمند عمل می کند؛ این در حالی است که Bitcoin به خوبی اتریوم نیست و در برنامه ها و مجموعه های متمرکز کمبود قابل توجهی دارد. این امر باعث شده تا Ethereum بهتر از Bitcoin باشد. به همین دلیل تکنولوژی به کار گرفته شده در ارز دیجیتالی اتریوم سر و صدای زیادی به پا کرده است. پروژه اتریوم در سال ۲۰۱۵ کلید خورد و نام آن اشاره به تکنولوژی Ether دارد که این ارز رمزنگاری شده روی آن اجرا می شود.

این ارز مثل بیت کوین امکان انجام تراکنش های مالی ناشناس و غیرقابل ردگیری را فراهم کرده و این تراکنش ها را در یک سیستم دفتر کل غیرمتمرکز به نام زنجیره بلوک انجام می‌ دهد؛ زنجیره بلوک در حقیقت یک دفتر کل است که تمام تراکنش های انجام شده توسط ارزهای رمزنگاری شده را آشکار و به ترتیب تاریخ ثبت می کند. این فرآیند بدون دخالت شرکت های شخص ثالث یا بانک ها انجام شده و مستقل از سیستم بانکی «فدرال رزرو» کاملا عمل می‌کند؛ به این ترتیب کاربران هنگام نقل و انتقال پول، مخصوصا در مبالغ بالا، نیازی به پرداخت کارمزدهای اضافی سنگین ندارند.

تعداد سکه ها

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

از آنجا که Ethereum یک پلتفرم نسبتا جدید در ارزهای دیجیتالی است، سکه های بسیار بیشتری را در دسترس دارد. Bitcoin در مقایسه با اتریوم در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است. Bitcoin با اینکه یک ارز دیجیتالی شناخته شده و قدیمی است، اما قریب به ۲۱ میلیون سکه دارد. بستر تجزیه و تحلیل Etherscan اعلام کرده که حدود ۵٫۵ میلیون حساب اتریوم بیش از ۹۳ میلیون اتر را در خود جای داده اند.

بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و کسب و کارهای مستقل آنلاین پرداخت های اتر را قبول می کنند. از اتر حتی می توان در کیف های پول ارزهای رمزنگاری و کارت های اعتباری نیز استفاده کرد.

مردم معمولا تمایل دارند که این واقعیت را نادیده بگیرند که تعداد سکه ها و منبع ذخیره سکه ها بحث چالش برانگیزی ندارد. در واقع تعداد سکه های ارزهای دیجیتالی و منبع ذخیره مردم واقعا برای آن ها مهم نیست.

 

اتریوم تنها ارز دیجیتالی بدون محدودیت در سقف تعداد سکه ها و منبع ذخیره آن ها محسوب می شود و گرچه برخی معتقدند که Bitcoin در این زمینه بهتر است، اما در دسترس بودن و عرضه سکه در Ethereum بیشتر است و این به نوبه خود تاثیری بر تعداد و منبع سکه های اتریوم ندارد.

اتریوم بیشترین تاثیر را در جذب سرمایه دارد

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

یکی از ساده ترین کاربردهای سیستم قراردادهای هوشمند اتریوم تولید یک توکن ساده است که بتواند به جای Ether در داخل شبکه بلاکچین (Blockchain) اتریوم انتقال یابد. این نوعی از قرارداد بر پایه استاندارد ERC#20 است. از این طریق، انتخابی اتریوم به عنوان میزبان دامنه وسیعی از ICO یا Initial Coin Offering (حراج اولیه سکه) به کار می‌­رود که با اطمینان می توان گفت اتریوم توانسته «برنامه جادویی» خود را در قالب پلتفرم سرمایه گذاری های جمعی و جمع آوری سرمایه ها بیابد.

مشهورترین نمونه استفاده از پتانسیل قراردادهای هوشمند در DAO (مدیریت نامتمرکز مستقل) است. این شرکت توزیع، از قدرت Ether به ارزشی معادل ۱۰۰ میلیون دلار برخوردار است. در مقابل، سرمایه گذران توکن های Ether را که هر کدام قیمت مربوط به خود را داراست، دریافت می کنند. همچنین دارندگان این توکن ها می توانند جهت قانونی کردن فعالیت خود اقدام کنند.

 

البته باید توجه داشت که این اتفاق از طریق هک شدن برنامه و از بین رفتن DAO ممکن می شود. ایده جمع آوری سرمایه برای راه اندازی پروژه از طریق توکن اتریوم تبدیل به نقشه راه برای پروژه های نسل جدید و بسیار موفق در جمع آوری سرمایه جهت افتتاح پروژه شده است. اگر در این خصوص پیش زمینه ای داشته باشید، می دانید سرمایه گذاری روی توکن از طریق اتریوم به سهولت صورت می گیرد. روال کار به این صورت است که شما ETH را ارسال می کنید و قرارداد را در کیف پول شخصی خودتان (کیف پول الکترونیکی دیجی ارز) خواهید داشت و تمام. توکن در اکانت (حساب کاربری تان) ظاهر می شود و سپس هرجا که بخواهید آن را انتقال می دهید.

تعداد زیادی ICO در هر ماه به وجود می آید که از روش های نو و خلاقانه ای برای برقراری ارتباط بین این برنامه و توکن استفاده می کنند تا بتوانند از طریق قراردادهای هوشمند قابلیت های جدیدی را به این توکن ها بیفزایند. پتانسیل نهفته در این زمینه بسیار عظیم است. هر شخص یا سازمانی توسط ICO می تواند توکن های مربوط به خود را که قابلیت داد و ستد آزادانه دارند، به سادگی برای جذب سرمایه، روانه بازار کند و این می ­تواند مفهوم سهام و اوراق بهادار در سیستم های مالی را در آینده نزدیک کاملا بازسازی و متحول کند.

 

حدس و گمان

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

Bitcoin و Ethereum هر دو جزو ارزهای دیجیتالی مفید هستند. آنها هر دو به ارزش قابل توجهی در سال گذشته دست پیدا کرده اند. مقایسه بیت کوین با اتریوم نشان می دهد درصد سود در Bitcoin کمتر است. اگر چه سکه های بیتی قبل از Ethereum ساخته شده است و ارزش آن در طول دو سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است، اما ارز دیجیتالی اتریوم تنها چند سال است که شاهد افزایش ارزش بوده است. ارزش این کریپتوکارنسی روز به روز در حال افزایش بوده و بازار های خرید و فروش آن پیشرفت قابل توجهی را در این چند سال داشته است. در واقع ارزش اتریوم طی سال گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

قیمت ارز دیجیتالی اتریوم با قیمت سکه های بیت کوین مرتبط است. آنها متقابلا وابسته هستند و زمانی که قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند، اتریوم سقوط می کند و هنگامی که مقدار Bitcoin کاهش می یابد، مقدار Ethereum به طور خودکار بالا می رود و یا می تواند یک سود کوچک را نشان دهد. از این رو، این ارزش ها معمولا به هم وابسته هستند و از آنجا که Bitcoin پلتفرم ارشد ارقام است، قطعا از ثبات بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی به خصوص اتریوم برخوردار است. البته ارز دیجیتالی اتریوم هنوز در تلاش است تا خود را تثبیت کند، زیرا این پلتفرم بسیار جدید است. همان طور که سایر ارزهای رمزنگاری شده به بیت کوین و واکنش های اقتصادی آن واکنش نشان می دهند، ارز دیجیتالی اتریوم نیز وابسته به خرید و فروش سکه‌های بیت کوین و اقدامات مرتبط با آن است.

اگر چه Bitcoin و Ethereum تفاوت زیادی ندارند، اما با این وجود ارز دیجیتالی اتریوم به آرامی سرعت خود را به دست می آورد و شتاب می گیرد. در هر صورت هر کدام از این ارزها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است، اما با توجه به توضیحات گفته شده بهتر است یک ارز دیجیتالی ارشد را در دنیای کریپتو انتخاب کنیم.

دلایل برتری اتریوم بر بیت کوین چیست؟

به طور خلاصه، ارز Ethereum در حال حاضر بنا به دلایل زیر بهتر از Bitcoin است:

  • اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری جدید رمزنگاری شده است که بر روی تکنولوژی به روز شده اجرا می شود.( با توجه به تیم جوان و پر انرژی آن ، توانایی توسعه سریعتری را دارا می باشد )
  • سکه های بیشتری در دسترس دارد.( البته این میتواند خود یک نقطه ضعف باشد )
  • افزایش ارزش سکه های ارز دیجیتالی اتریوم با سرعت بیشتری جریان می یابد.( از این جهت ماینرهای بیشتری تمایل دارند بر روی گسترش شبکه فعالیت نمایند )

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

گزارش اخیر جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) از افزایش قابل توجه علاقه سرمایه‌گذاران به شرکت‌های استخراج بیت کوین (BTC) پس از قرارداد هوش…

در یک گزارش جدید، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پنترا کپیتال (Pantera Capital) در ایالات متحده آمریکا، سولانا (SOL) را به‌عنوان مک…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب