Scroll Top
پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

اتریوم ارز دیجیتال شماره دو بازار و به نوعی جدی‌ترین رقیب پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین به شمار می‌آید. اتریوم برخلاف بیت کوین، چیزی بیش از یک ابزار امن برای پرداخت یا ذخیره ارزش ارائه می‌دهد. حتی برخی از طرفداران پروپاقرصش، اتریوم را چیزی کمتر از آینده اینترنت توصیف نمی‌کنند. از نظر آن‌ها خرید اتریوم در حال حاضر مانند خرید سهام اپل در زمانی است که تازه از یک گاراژ خارج شده بود.

اتر در واقع یک سکه پلتفرم محور است. در واقع این سکه به دیگر ارزهای دیجیتال و برنامه‌های غیرمتمرکزی که بر روی بستر آن ساخته شده‌اند، اجازه اجرا شدن می‌دهد. در عین حال نقدینگی بالایی برای اتریوم وجود دارد و گزینه‌های محبوب معامله در بازار است. اتریوم پس از بیت کوین بیشترین جفت‌ارزها را در بازار به خود اختصاص داده است. زمانی هم که در دسامبر سال ۲۰۱۷ بیت کوین به رقم ۲۰ هزار دلار نزدیک شده بود، موشک اتریوم با اصابت به رقم ۱,۴۰۰ دلار از حرکت بازماند. این اتفاق موجب شد تا نگاه‌ها متوجه این ارز دیجیتال به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش شود.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

اتریوم هم‌اکنون از بالاترین قیمت خود فاصله زیادی گرفته و مشخص نیست که چه زمانی موفق به دیدار دوباره قله‌های فتح شده پیشین خواهد شد.

اما این موجب نشده تا سفته‌بازان و سوداگران بازار از اعلام ارقام عجیب‌وغریبشان برای پیش‌ بینی قیمت اتریوم دست نگه دارند. از آنجا که اتریوم نقش بنیادین متفاوتی در بازار نسبت به بیت کوین ایفا می‌کند، تعیین قیمت دقیق برای این ارز دیجیتال در آینده دشوارتر است.

به هر حال چه کسی توانایی ارزش‌گذاری خشت سازنده اینترنت جدید در نسل‌های بعد را دارد؟ از طرف دیگر اتریوم به اندازه بیت کوین فرصت حضور در سرتیتر رسانه‌ها را به دست نیاورده و از این بابت هم احتمال کمتری برای قرارگیری پیش‌بینی قیمت آن در سرتیتر فوربز و وال‌استریت ژورنال وجود دارد.

با تمام این توصیفات، اتریوم نیز مانند تمام کوین‌های دیگر ارز دیجیتالی است که ارزش آن به علاقه و اعتماد مردم برمی‌گردد. در این مقاله به مهمترین پیش‌ بینی‌های قیمتی انجام شده برای اتریوم در سال ۲۰۱۹ و پس از آن، نگاهی خواهیم انداخت. همچنین این باور رایج را که اتریوم می‌تواند رویای سرمایه‌گذارانش را برآورده سازد و بزرگترین موجود مجازی بعدی باشد را با بررسی پتانسیل آن، تحلیل خواهیم کرد.

قیمت‌ها و نقل‌قول‌های انجام شده درباره اتریوم به ترتیب از کمترین به بیشترین قیمت لیست شده است. بازه زمانی نیز در صورت مشخص بودن، ذکر شده است اما با این حال حامیان این ارز دیجیتال به پیش‌بینی‌های نامشخص علاقه خاصی دارند. بار دیگر باید در نظر داشته باشید که پیش‌بینی قیمت اتریوم مانند گفتن اینکه بزرگترین برنامه غیرمتمرکز بعدی چه زمانی نوشته خواهد شد، تقریباً امری محال است.

متیو دی سیلوا – نزدیک به صفر

نظر متیو دی‌سیلوا درباره اتریوم:

بوترین کسی بود که به راه‌اندازی شبکه‌ای با توکن‌هایی که به قول خودش از نظر ذاتی بی‌ارزش است (حداقل در حال حاضر)، کمک کرد. چرا او صبر نکرد تا پلتفرمی را با مدل توزیع منصفانه‌ و کاربرد اثبات شده‌ای جدا از جنبه سفته‌بازی‌اش به وجود آورد؟ تقریبا یک سال از تاکید ویتالیک بر روی «تفاوت قائل شدن بین صدها میلیارد دلار کاغذ دیجیتالی و دستیابی به یک چیز معنادار برای جامعه» می‌گذرد. دیدن اینکه نوآوری او به جز افزودن شدت شکل‌گیری حباب ارزهای دیجیتال کار دیگری کرده باشد، سخت است. ارزهای مجازی غیردولتی جذاب هستند، اما آیا قرار نبود اتریوم به پدیده بزرگتری تبدیل شود؟

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

این روزنامه‌نگار حوزه ارزهای دیجیتال در سپتامبر سال گذشته با سقوط اتریوم به قیمت ۱۷۹ دلار، انتقادات خود را متوجه اتریوم و سازنده‌اش، ویتالیک بوترین، ساخت. استدلال دی سیلوا آن است که اتریوم به وضعیت طبیعی خود که در قیمتی نزدیک به صفر است، نزدیک می‌شود. بوترین به سرعت در توییتر نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و اعلام کرد:

دلیلش این است که تا به امروز، هیچ چیز غیرواقعی بر روی اتریوم پیاده‌سازی نشده است. مزیت‌های مشخصی از نظر بازدهی در استفاده از اتریوم به عنوان ابزاری برای پرداخت گس (gas) وجود دارد: ریشه آن در پروتکل جا گرفته، نیاز به صرف هزینه‌ای از gas برای پرداخت gas وجود ندارد (مالیاتِ مالیات دیگر نداریم)، پروتکل شبکه آن را پشتیبانی می‌کند و … منصفانه نیست که برای استدلال در برابر چیزی روی قابلیت‌های فرضی آینده آن اتکا کنیم، و از قابلیت‌های برنامه‌ریزی شده به نفع خودمان در استدلال‌هایمان بهره نگیریم.

جوزف راکزینسکی – ۱۰۰۰ دلار

نظر جوزف راکزینسکی درباره اتریوم:

آن‌ها تا به امروز به یکی از واقعی‌ترین پروژه‌ها تبدیل شده‌اند. تقریبا تمام سازمان‌های بزرگ مشغول آزمایش روی این پلتفرم هستند.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

موسس سایت JoeTechnologist در مصاحبه‌ای با فایندر دات‌کام اظهار داشت که می‌توان انتظار رسیدن اتریوم به هزار دلار را تا پایان سال ۲۰۱۹ داشت. با در نظر داشتن قیمت اتریوم در پایان سال گذشته، راکزینسکی را می‌توان یکی از محافظه‌کارترین پیش‌‌بینی‌کنندگان اتریوم به حساب آورد.

کلِم چمبرز – ۱۴۰۰ دلار

نظر کلم چمبرز درباره اتریوم:

با گذشته نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد، چه حرف مزخرفی! اما اگر شروع روند صعودی اتریوم و لایت کوین را به عنوان سیگنال‌های پتانسیل‌دار از به کف رسیدن بازار ارزهای دیجیتال نبینید که سال قبل بارها آن را هشدار داده بودیم، یک احمق هستید. این اتفاق احتمالا پس از زدن تیترهای «بیت کوین مرده است» در رسانه‌های جریان اصلی نیز تکرار شود.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

مدیر سایت سرمایه‌گذاری ADVFN و نویسنده فوربز پیش‌بینی کرده است که قیمت اتریوم اواخر سال ۲۰۱۹ مانند اواخر سال ۲۰۱۷ افزایش خواهد یافت؛ هر چند این بار پتانسیل رسیدن به قیمت‌های بالاتری در آن وجود دارد. لازم به اشاره است که سال گذشته، اتریوم تا قیمت ۱,۴۰۰ دلار صعود کرد.

نیگل گرین – ۲,۵۰۰ دلار

نظر نیگل گرین درباره اتریوم:

پیش‌بینی شده که قیمت اتریوم امسال تا ۲,۵۰۰ دلار افزایش یابد و این رشد قیمت در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه پیدا کند. این روند صعودی توسط ۳ عامل اصلی ایجاد خواهد شد. اول از همه اینکه تعداد پلتفرم‌هایی که از اتریوم به عنوان ابزار معامله‌گری استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. دوم اینکه استفاده از قراردادهای هوشمند بیشتر می‌شود و سومین عامل آن به خاطر غیرمتمرکزسازی در رایانش ابری خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

مدیر شرکت deVere پیش‌بینی خود را به همراه یک بازه زمانی ارائه کرده است؛ ۲,۵۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۱۹. در حالیکه قیمت این ارز دیجیتال به یک دهم بالاترین قیمتش رسیده، اما صعودهای خیره کننده در دنیای ارزهای دیجیتال اتفاق نادری نیست. در واقع نوسان بالا یکی از مشخه‌های اصلی این بازار است. پس پیش‌بینی گرین شاید واقعی‌تر از آنچه در نگاه اول به نظر می‌رسد، باشد.

استیون نرایوف – ۳,۰۰۰ دلار

نظر استیون نرایوف درباره اتریوم:

چیزی که درباره اتریوم می‌بینید، رشد نمایی پروژه‌های مرتبط با آن است. در حال حاضر میلیاردها دلار سرمایه در حال وارد شدن به اکوسیستم اتریوم است، شاید حتی این مقدار نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شود، که به راحتی می‌تواند قیمت را تا پایان سال دو برابر یا حتی ۳ برابر کند.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

از مشارکت‌کنندگان اولیه در پروژه اتریوم به سی‌ان‌بی‌سی گفته است که انتظار دارد این ارز دیجیتال به خاطر سرازیر شدن سرمایه‌ای که به امر توسعه اختصاص یافته، به اکوسیستم اتریوم در سال ۲۰۱۹، به موفقیت‌هایی دست یابد. در ماه ژانویه سال گذشته که نرایوف این پیش‌بینی را انجام داد، اتریوم بالای هزار دلار معامله می‌شد. هرچند اتریوم به همراه سایر ارزهای دیجیتال ریزش شدیدی نسبت به قیمت آن زمان خود کرده است، اما دیدگاه عمومی شاید هنوز اعتبارش را حفظ کرده باشد. دو برابر یا سه برابر شدن قیمت اتریوم می‌تواند موجب رشد سریع ارزش آن در نیمه اول سال ۲۰۱۹ شود.

جف رید – ارزشمندتر از بیت کوین

نظر جف رید درباره اتریوم:

همانند بیت کوین، چیزی مانع از این نمی‌شود که اتریوم یک ارز جایگزین برای فیات و ارزهای رایج شود. شما می‌توانید اتریوم را با هر چیز دیگری معامله کنید اما این بیانگر قدرت واقعی اتریوم در برابر سایر ارزهای دیجیتال نیست. تمام آن‌ها می‌توانند این قابلیت را به دست آورند. زبان برنامه‌نویسی اتریوم که اجازه نوشتن قراردادهای هوشمند را می‌دهد، به نظرم آن را نسبت به بیت کوین ارزشمندتر ساخته است.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

نویسنده حوزه ارزهای دیجیتال و رصدکننده بازار، اتریوم را گزینه مطمئن‌تری نسبت به بیت کوین در بلندمدت می‌بیند. در حالی که رید قیمت یا بازه زمانی دقیقی ارائه نمی‌دهد، اما دانسته‌های او از بازار، اتریوم را به دلیل ظرفیت پلتفرمش در جایگاه بالاتری نسبت به بیت کوین قرار داده است. این دیدگاه بین حامیان اتریوم بارها و بارها مشاهده می‌شود. چرا که آن‌ها مزیت اتریوم را نسبت به بیت کوین در پلتفرم بودن (نه یک ارز بودن) آن می‌بینند که در نهایت سبب پیشی‌گرفتن اتریوم از بیت کوین می‌گردد.

کریس مک‌کلور – به شدت خوشبین

نظر کریس مک‌کلور درباره اتریوم:

چه شاردینگ، چه پلاسما یا اوپن‌اس‌تی موزایک باشد، دلایل فناورانه بسیاری برای خوشبین بودن درباره اتریوم و اعتقاد به صعود شدید آن در سال ۲۰۱۹ وجود دارد.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

از نظر کریس مک‌کلور که رئیس بازاریابی شرکت ارائه‌دهنده داده ارزهای دیجیتال سواندیس است، اتریوم شدیداً فروخته شده است و از نظر ارزش باید بسیار بیشتر از قیمت فعلی باشد. همچنین به نظر او اتریوم خود را برای صعود در سال ۲۰۱۹ آماده کرده است.

برایان شوستر – ۱۰۰ هزار دلار

نظر برایان شوستر درباره اتریوم:

اگر بیش از آنکه اتریوم را یک کسب‌وکار فردی در نظر بگیریم، آن را مانند طلا ابزاری برای ذخیره ارزش بدانیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ این حجم بازاری حدود ۱۰ تریلیون دلار در برابر ما قرار می‌دهد، که باعث می‌شود فکر کنیم اتریوم تا ۱۰۰ هزار دلار هم می‌تواند رشد کند. ممکن است حتی بگوییم که اتریوم یک دارایی نیست، بلکه دارایی‌ای برای جایگزین شدن با تمامی ارزهای موجود است.

پیش بینی قیمت اتریوم توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال

رئیس بخش فاندر سولوشن در آرک کاپیتال، تصویر عجیبی از اتریوم با رسیدن این ارز دیجیتال به ۱۰۰هزار دلار ارائه داده است. البته این زمانی اتفاق می‌افتد که به عنوان ابزار ذخیره ارزش با طلا جایگزین شود. جایگزین شدن ارزهای دیجیتال با طلا توسط بسیاری از رصدکنندگان و کارشناسان بازار پیش از این پیش‌بینی شده است؛ هرچند از بیت کوین به عنوان مناسب‌ترین گزینه برای این امر همواره یاد شده است. شوستر حتی انتظارات خود را بالاتر برده و اتریوم را مادر تمامی ارزهای دیجیتال آینده می‌خواند؛ البته در دنیایی که ارزهای دیجیتال به یک هنجار تبدیل شده‌اند.

آینده اتریوم به چه شکل خواهد بود؟

تعیین کردن یک قیمت خاص بر روی اتریوم به اندازه پیش‌بینی قیمت بیت کوین و ارزش‌گذاری هر سکه آن دقیق و قابل استناد نیست. در ساده‌ترین شکل می‌توان گفت که اتریوم یک ارز دیجیتال پتانسیل‌دار است. در محیط توسعه، اتریوم میزبان ارزهای دیجیتال کم‌ارزش تر و برنامه‌های غیرمتمرکز است. به عنوان یک ارز نیز اتریوم مرزها را به دلیل ظرفیت قراردادهای هوشمند جابجا کرده است.

هرچند فاصله عظیمی بین حجم بازار بیت کوین و اتریوم وجود دارد، حتی بین کاربردهای این دو نیز اختلافات زیادی یافت می‌شود. بیت کوین برای خرج شدن و حذف طرف‌های سوم مانند بانک‌ها به وجود آمد. در طرف دیگر اتریوم، به عنوان یه راه‌حل ثانویه که خرج کردن آن به اکوسیستم اتریوم قدرت می‌بخشد، به وجود آمد. در رابطه با بیت کوین خرج کردن سکه‌ها می‌تواند طیف گسترده‌تری را شامل شود.

مقایسه مستقیم قیمت این دو مانند مقایسه سیب و پرتقال است. به همین طریق مقایسه اتریوم با سایر ارزهای دیجیتال در بازار نیز کار دشواری است. این مشابه نام‌های مختلف دامنه‌ها در دهه ۹۰ است. چه کسی فکرش را می‌کرد دامنه lasvegas.com روزی میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد. اتریوم نیز به شیوه مشابهی عمل می‌کند. البته شاید بتوان با استفاده از فاندامنتال و تحلیل تکنیکال آن، قیمتی را برای انتهای سال جاری‌اش مشخص کرد.

اما در بلندمدت شاید حق با حامیانش است؛ شاید آسمان مجازی سقف محدودیت‌های این ارز دیجیتال باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

قیمت اتریوم با ریزش تقریباً ۱۰ درصدی از سطح ۴۴۵ دلار در هفته‌ی گذشته، بار دیگر به زیر ۴۰۰ دلار…

اتریوم ماه جاری میلادی را در حالی آغاز کرد که در آستانه رسیدن به ۴۹۰ دلار بود. حالا و با…

شبکه اتریوم به‌عنوان بلاک چین محبوب پروژه‌های دیفای شناخته می‌شود. از همین رو می‌توان فعالیت‌های حوزه دیفای را در این…

در پی جهش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم نیز با رشدی چشم‌گیر به محدوده ۴۴۷ دلار رسیده است. معامله‌گران انتظار…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب