Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • مقامات اتحادیه اروپا به توافقنامه مقررات تاریخی هوش مصنوعی دست یافتند
مقامات اتحادیه اروپا به توافقنامه مقررات تاریخی هوش مصنوعی دست یافتند

مقامات اتحادیه اروپا به توافقنامه مقررات تاریخی هوش مصنوعی دست یافتند

این توافق‌نامه مدل‌هایی مانند ChatGPT و هوش مصنوعی عمومی را ملزم می‌کند تا قبل از ورود به بازار از قوانین شفافیت پیروی کنند.

مذاکره کنندگان پارلمان و شورای اتحادیه اروپا روز جمعه ، 8 دسامبر به توافق موقتی درباره قوانین حاکم بر استفاده از هوش مصنوعی دست یافتند ، این توافق نامه استفاده دولتی از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک ، نحوه تنظیم سیستم های هوش مصنوعی مانند ChatGPT و قوانین شفافیتی که قبل از ورود به بازار باید رعایت شود را پوشش می دهد ، این شامل اسناد فنی ، پایبندی به حق چاپ اتحادیه اروپا و به اشتراک گذاری خلاصه محتوای آموزشی می شود.

اتحادیه اروپا می‌خواهد اولین مرجع فراملی باشد که قوانین مربوط به هوش مصنوعی را مشخص می‌کند و نحوه استفاده مفید از آن را در عین محافظت در برابر خطرات مشخص می‌کند ، این توافق پس از یک بحث تقریبا 24 ساعته در 8 دسامبر و 15 ساعت مذاکرات پس از آن انجام شد ، این توافقنامه تصریح می‌کند که مدل‌های هوش مصنوعی با تاثیرات قابل توجه و خطرات سیستمی باید این خطرات را ارزیابی کرده و به آنها رسیدگی کنند ، آزمایش‌های متخاصم را برای انعطاف‌پذیری سیستم انجام دهند ، حوادث را به کمیسیون اروپا گزارش دهند ، از امنیت سایبری اطمینان حاصل کنند و کارایی انرژی را افشا کنند.

اجرای صحیح ضروری خواهد بود ، پارلمان به حمایت از ایده های تجاری جدید با جعبه های ماسه ای و قوانین موثر برای قدرتمندترین مدل ها دقت خواهد کرد ، پس از انجام این توافق تیری برتون ، کمیسر اروپایی در X پست کرد تاریخی ! بسیار بیشتر از یک کتاب قوانین است ، این یک سکوی راه اندازی برای استارتاپ ها و محققان اتحادیه اروپا است تا رقابت جهانی هوش مصنوعی را رهبری کنند.

طبق این توافق ، هوش مصنوعی عمومی (GPAI) با خطرات باید از کدهایی پیروی کند ، دولت ها فقط می توانند از نظارت بیومتریک بلادرنگ در موارد خاص مانند جرایم خاص یا تهدیدهای شدید در فضاهای عمومی استفاده کنند ، این قرارداد دستکاری رفتاری شناختی ، خراش دادن تصاویر صورت از اینترنت یا فیلم های دوربین مدار بسته ، امتیازدهی اجتماعی و سیستم های بیومتریک استنباط جزئیات شخصی مانند باورها و جهت گیری را ممنوع می کند ، مصرف کنندگان حق دارند شکایت کنند و توضیحات دریافت کنند ، جریمه های تخلفات بسته به تخلف و اندازه شرکت از 8.1 میلیون دلار (7.5 میلیون یورو) یا 1.5 درصد گردش مالی تا 37.7 میلیون دلار (35 میلیون یورو) یا 7 درصد از گردش مالی جهانی متغیر است.

بر اساس بیانیه پارلمان اروپا ، متن توافق شده اکنون باید به طور رسمی توسط پارلمان و شورا قبل از تبدیل شدن به قانون اتحادیه اروپا تصویب شود ، کمیته‌های بازار داخلی و آزادی‌های مدنی پارلمان در جلسه آتی به این توافق رای خواهند داد.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

کن ورتینگتون، تحلیلگر جی‌پی مورگان، در یادداشتی نوشت که ضریب هم‌بستگی قیمت به نقدینگی ETFهای بیت کوین از اوج ۰.۸۴…

تیم توسعه‌دهنده بی‌ان‌بی چین، از پیاده‌سازی پروتکل بازار پول آوی در شبکه خود خبر داد. آوی به‌عنوان یک پروتکل محوری،…

امروز مجموع ۸۵۱۶ عدد اتریوم دیگر به ارزش ۲۵ میلیون دلار، از تراکنش‌های اتریوم سوزانده شد. سوزاندن زمانی است که…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب