Scroll Top
چطور بهترین زمان برای خرید تتر را پیدا کنیم؟

چطور بهترین زمان برای خرید تتر را پیدا کنیم؟

یافتن بهترین زمان برای خرید تتر باتوجه به روند ناپایدار قیمت دلار در ایران می‌تواند برای بسیاری از افراد چالش‌برانگیز باشد. در یک پاسخ کلی، بهتر است معاملات خود را در روزهای کاری هفته، پس از تعیین نرخ دلار و زمانی انجام دهید که قیمت درچند روز گذشته روند نسبتاً ثابتی را طی کرده باشد.

پیداکردن زمان مناسب جهت خرید تتر از این حیث حائز اهمیت است که در درآمد خالص معامله‌گران ارزهای دیجیتال تأثیر مستقیم دارد. یعنی هرچه یک معامله‌گر، تتر را با قیمت ارزان‌تری خریداری کرده باشد، هنگام ذخیره سود معاملات و تبدیل دوباره دارایی‌های خود به تتر، در موقعیت بهتری قرار دارد؛ چرا که می‌تواند علاوه‌بر سود دلاری معاملات، سود ریالی فعالیت‌های خود را نیز به حداکثر برساند.

بنابراین، آشنایی با روش‌های یافتن بهترین زمان جهت خرید تتر، برای هر معامله‌گری که به‌طور مرتب از این استیبل کوین در فعالیت‌های معاملاتی خود استفاده می‌کند، توصیه می‌شود.

اگر با ماهیت استیبل کوین تتر به‌اندازه کافی آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌شود پیش از ادامه مطلب، مقاله «تتر چیست؟» را در وب‌سایت ارز دیجیتال مطالعه کنید.

بررسی روند قیمت دلار

با توجه به اینکه قیمت تتر در صرافی‌های داخلی بر مبنای دلار تعیین می‌‌شود، بررسی روند نوسانات قیمت آن به ما در پیش‌بینی بهترین زمان برای خرید تتر کمک بسیاری خواهد کرد. البته، تحلیل روند قیمت دلار با چالش‌های بسیاری همراه است. بر خلاف روش‌های موجود برای تحلیل قیمت در دیگر بازارهای مالی، هیچ راه کاملاً مطمئنی برای پیش‌بینی روند قیمت دلار در کشور وجود ندارد.

با این حال، یکی از قوانین نانوشته بازار دلار این است که معمولاً قیمت آن در آخر هفته‌ها – پنجشنبه و جمعه – به‌دلیل کاهش عرضه آن، کمی افزایش می‌یابد. همچنین، در نظر داشته باشید که بازار دلار فعالیت خود را کمی با تأخیر، بین ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۱:۰۰ صبح آغاز می‌کند. به همین دلیل، برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند در شرایطی که بازار از آرامش نسبی برخوردار است، برای تعیین نرخ دلار تا شروع هفته صبر کنید.

موضوع دیگری که باید در نظر داشت این است که به‌طور معمول، نوسانات قیمت دلار از عصر به بعد افزایش می‌یابد. به همین خاطر، شاید بهتر باشد سعی کنید پس از اعلام قیمت دلار و بررسی قیمت تتر در صرافی‌های مختلف، خرید خود را تا پیش از عصر (۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰) انجام دهید. در نهایت، شاید بهترین زمان خرید برای خرید تتر، زمانی باشد که قیمت دلار طی چند روز متوالی کمابیش ثابت مانده و نوسان قابل‌توجهی را تجربه نکرده است.

بهترین زمان برای خرید تتر؟
نمودار روزانه قیمت دلار از فرودین ۱۳۹۷.

تأثیرات قیمت بیت کوین

پس از دلار، قیمت بیت کوین، دومین عامل تأثیرگذار در یافتن بهترین زمان برای خرید تتر است. بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران برای ذخیره سود یا حفظ ارزش سرمایه خود در زمان نوسانات شدید قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از استیبل کوین‌ها، به‌ویژه تتر استفاده می‌کنند.

به‌طور منطقی، با سقوط قیمت بیت کوین و افزایش تقاضا برای خرید تتر، شاهد بیشترشدن تفاوت قیمت آن نسبت به دلار خواهیم بود. در شرایط عادی، اختلاف قیمت تتر و دلار در صرافی داخلی چیزی حدود ۱٬۰۰۰ تومان است، در حالی که در اوج نوسانات قیمت بیت کوین این رقم به بیش از ۵٬۰۰۰ تومان نیز رسیده است.

در نتیجه، اگر تصمیم شما برای خرید تتر با افزایش نوسانات قیمت بیت کوین همراه شد، شاید بهتر باشد تا آرام‌شدن نسبی شرایط بازار و کاهش اختلاف قیمت آن با دلار آمریکا صبر کنید.

بهترین زمان برای خرید تتر؟
نمودار یک روزه تتر/ تومان.

اخبار و احساسات بازار (تحلیل فاندامنتال)

قیمت دلار و به تبع آن، قیمت تتر تا حد زیادی تحت‌تأثیر عوامل مختلفی چون تورم، سیاست‌های پولی بانک مرکزی، مسائل داخلی و سیاست‌های خارجی ایران است. به همین سبب، انتشار اخبار چه در فضای رسمی و چه غیررسمی، تأثیر زیادی در جهت‌دهی به روند بازار دارد.

بنابراین، بررسی اخبار اقتصادی و سیاسی و تحلیل چگونگی تأثیر آنها در کوتاه‌مدت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین زمان برای خرید تتر را با اطمینان بیشتری بیابید.

تحلیل تکنیکال

همان طور که گفته شد، عوامل فاندامنتال تأثیر قابل‌توجهی در جهت‌دهی به مسیر قیمت تتر دارند. با وجود این، معامله‌گرانی هم هستند که برای یافتن بهترین زمان خرید تتر از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند و عقیده دارند که قیمت در روندهای مشخصی حرکت می‌کند و بیشتر تمایل دارد تا روند قبلی خود را حفظ کند.

در مجموع می‌توان گفت استفاده از خطوط روند، سطوح حمایت و مقاومت، اندیکاتورها، الگوهای نموداری و… در کنار دیگر عوامل مؤثر بر قیمت به شما کمک می‌کند تا پیش‌بینی خود از روند پیش‌ روی بازار تتر را با دقت بیشتری انجام داده و بتوانید نقاط ورود و خروج مناسب را در معاملات خود تشخیص دهید.

جمع‌بندی

در نهایت، با در نظر گرفتن وضعیت ناپایدار نرخ ارز در ایران، پیش‌بینی بهترین زمان برای خرید تتر می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. توصیه می‌شود اگر از تجربه کافی در تحلیل روند بازار برخودار نیستید، تمام سرمایه خود را با یک معامله وارد بازار نکنید.

همچنین، پیش از انجام معاملات خود می‌توانید از صفحه خرید تتر انتخاب برای مقایسه قیمت لحظه‌ای بین صرافی‌ها، حجم و کارمزد معاملات این استیبل کوین در صرافی‌های داخلی استفاده کنید. معمولاً، اگر نرخ لحظه‌ای در حال افزایش بود، بهتر است تا زمان توقف روند و کاهش نسبی قیمت صبر کند.

فراموش نکنید که خرید تحت‌تأثیر ترس از جاماندن یا فروش هیجانی به‌دنبال انتشار اخبار منفی، می‌تواند در مواقعی ضررهای قابل‌توجهی را برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین باید سعی کنید تمام معاملات خود را به دور از عوامل احساسی و با آگاهی کامل انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

می‌دانیم که برخی از بلاک چین‌های جدید مانند پولکادات (Polkadot) در‌ اصل برای حل مشکل تعامل‌پذیری ساخته شده‌اند؛ اما همچنان…

توکن ارز دیجیتالی است که خودش بلاک چین مستقل ندارد. اگر این تعریف برای شما نامفهوم است، نگران نباشید و…

نام لونا کلاسیک (Luna Classic) با توکن لونا (LUNA) و شبکه سقوط‌کرده ترا (Terra) و استیبل کوین آن UST پیوند…

مقایسه تتر با دلار از آن دست مقایسه‌هایی است که بیشتر از اینکه برای کاربران جهانی جذاب باشد، ایرانی‌ها را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب