Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!
بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

در این مقاله بیشتر درباره این توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید بیخیال بیت‌کوین بشوید و با کمک چند استارت‌آپ، یک ارز دیجیتال منحصر به فرد بسازید!

درست نمی‌دانید ارزهای دیجیتال چطور کار می‌کنند؟ نگران نباشید! امروزه خدمات‌رسان های سریعی هستند که با هزینه کم به شرکت شما کمک می‌کنند تا فناوری بلاک چین را به کار گرفته و کوین دیجیتال منحصر به فرد خود را توسعه دهد.

این روزها، خلق ارزهای دیجیتال به طرز قابل توجه و شاید نگران کننده ای آسان شده است!

سال گذشته، استارت‌آپ ها از راه فروش توکن در عرضه اولیه سکه (ICO)، مجموعا ۳.۷ میلیارد سرمایه جذب کردند. جذب سرمایه گذار در پروژه های غیرمتمرکز با استفاده از عرضه اولیه سکه (ICO) انجام می شود. در این روش، پروژه برای جذب سرمایه توکن های خود را برای فروش اولیه قرار می دهد و مردم با استفاده از ارزهایی مثل اتریوم و بیت کوین، به نوعی در این پروژه ها سرمایه گذاری می کنند.

کسب و کارهای مختلف می‌توانند به جای اینکه کد نویسی توکن های جدید را از صفر شروع کنند، از یک پروتکل مبتنی بر شبکه اتریوم تحت عنوانِ استاندارد ERC20 استفاده کنند

پیتر ون والکنبرگ، مدیر تحقیق بخش ارزهای دیجیتال و بلاک چین در اتاق فکر کوین سنتر در این باره می‌گوید:

استفاده از این استاندارد برای نوشتن کد توکن های جدید مثل این می‌ماند که با وردپرس یک وبلاگ شخصی طراحی کنید.

بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

DIY: خودت انجامش بده

اما حتی اگر این کار هم برایتان سخت است، نگران نباشید! راه دیگری نیز وجود دارد.

خیلی ها درباره ارزهای دیجیتال دانش کافی ندارند. شرکت های متعددی روی کار آمده اند تا به این افراد کمک کنند دست به کار شوند، ارزهای جدید بسازند و فناوری بلاک چین را به کسب و کار خود راه دهند…

والکنبرگ در این باره می‌گوید:

اگر که ارزهای دیجیتال تب طلای جدید باشند، این شرکت ها هم ابزارفروشی‌هایی هستند که از راه فروش تیشه و بیل، حسابی سود می‌کنند!

بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

تب طلا- قرن نوزدهم میلادی

از روسیه، با بلاک‌چین

وِیوز، یک پلتفرم بلاک‌چینی آزاد در مسکو است. ساشا ایوانو، کارآفرین انتخابی موفق و موسس ویوز می‌گوید:

این پلتفرم به همگان اجازه می‌دهد در کمتر از یک دقیقه و تنها با چند کلیک، توکن‌های جدید را ساخته و راه‌اندازی کنند.

در ابتدا کاربران کیف پول Waves را دانلود می‌کنند. کیف پول وِیوز در واقع یک پلاگین است که روی مرورگر کروم نصب می‌شود. پس از آن کاربران حساب کاربری جدیدی می‌سازند و یک توکن وِیوز خریداری می‌کنند. در حال حاضر، قیمت این توکن در حدود ۸ دلار گزارش شده است.

بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

برای این‌کار ابتدا روی تب تولید توکن Token Creation کلیک می‌کنند، برای کوین اسم می‌گذارند، تصمیم می‌گیرند چه میزان حجمی قرار است تولید بشود و سپس آن را شروع می‌کنند. کوین مورد نظر به سرعت در پلتفرم وِیوز برای سرمایه گذاران دسترس پذیر خواهد بود و آنها می‌توانند از طریق این صرافی به خرید و فروش آن کوین بپردازند.

ایوانو در سال ۲۰۱۶ این صرافی را راه اندازی کرد و در  عرضه اولیه سکه (ICO) آن ۱۶ میلیون دلار سرمایه جذب نمود. از سال ۲۰۱۶ تاکنون، کسب و کارهای متعددی از این صرافی استفاده کرده اند تا ارز منحصر به فرد خود را ایجاد کنند، در این میان می‌توان به «گیم کردیتز» اشاره نمود که مایل است توکن «موبایل گو» خود را به یک ارز جهانی در حوزه بازی های ویدیویی تبدیل نماید. همچنین، شعبه برگر کینگ روسیه، برای یک برنامه وفاداری مشتری ارز «Whoppercoin» را ایجاد کرد.

ویوز به شرکت‌ها در پیدا کردن کاربردهای جدید برای بلاک‌چین، یا همان بستر پلتفرم ارزهای دیجیتال نیز کمک نمود. به عنوان مثال استارت‌آپ LegalThings در هلند، با کمک ویوز یک اپلیکیشن قرارداد جنسی؛ تحت عنوان LegalFling را راه اندازی کرده است.

همه می‌خواهند در آن شرکت کنند

Token Foundry به شرکت های مختلف کمک می‌کند تا فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را وارد کسب و کار خود کنند. هریسون هاینز، بنیان گذار Token Foundry در بروکلین گفته است که درخواست ۹۹ درصد از مشتریان بالقوه این پلتفرم پذیرفته نمی‌شود. او در این باره می‌گوید:

«ما باید درخواست افرادی که دلیل خوبی برای استفاده از این فناوری و ایجاد یک توکن جدید ندارند را رد کنیم. دلیل این واضح است که چرا بسیاری از افراد مایلند به این فناوری بپیوندند. آنها می‌خواهند از محبوبیت این فناوری سوءاستفاده کنند و آن را برای منافع خود و دست‌یابی به ثروت بیشتر به کار ببندند.»

بیت‌کوین را فراموش کنید! با کمک این استارت‌آپ‌ها ارز دیجیتال خود را بسازید!

Token Foundry هشت مشتری دارد، و همه در حوزه توکن های کاربردی، از جمله یکی برای پروژه لاتاری غیرمتمرکز فعالیت دارند.

هریسون هاینز با تکیه بر شرکت نرم‌افزاری Consensys در حوزه فناوری بلاک چین، Token Foundry را تاسیس نموده است. این شرکت در پروژه های دیگر خود به بی‌اچ‌پی بیلیتون کمک کرده است تا از طریق یک بلاک چین خصوصی؛ سیستم ردیابی زنجیره تامینش را بهبود ببخشد. شرکت دو ملیتی بی‌اچ‌پی بیلیتون در نتیجه ادغام شرکت استرالیایی بی‌اچ‌پی با شرکت بریتانیایی بیلیتون تأسیس شده و به‌عنوان بزرگترین شرکت استخراج معادن و فلزات جهان، شناخته می‌شود.

همان‌طور که هاینز در میان صحبت های خود به این موضوع اشاره کرده است؛ اکثر شرکت ها مایلند با این هدف به عرصه بلاک چین پا بگذارند که از تب ارزهای دیجیتال برای رسیدن به پول استفاده کنند.

برای نمونه کُداک‌کوین را در نظر بگیرید. بارها در نقد آن گفته شده که وجود آن غیرضروری بوده و حاکی از یک حباب است. پس از معرفی کداک کوین به بازار، سهام این شرکت به ناگهان افزایش ۱۲۰ درصدی داشت.

کمرون چل، یکی از بنیان گذاران ICOX Innovations ، یا (Appcoin Innovations سابق) گفته است که در حال حاضر، شرکت های بسیاری سعی دارند به این عرصه وارد شوند. لازم به ذکر است که کداک‌کوین توسط این شرکت تولید می‌شود.

کمرون چل می‌گوید :

«نظر ما این است که در ۵ الی ۸ سال آینده هر کس یک ارز دیجیتال منحصر به فرد خواهد داشت. همانطور که امروزه هر کس برای خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، یک حساب کاربردی دارد.»

منبع: medium

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

گزارش اخیر جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) از افزایش قابل توجه علاقه سرمایه‌گذاران به شرکت‌های استخراج بیت کوین (BTC) پس از قرارداد هوش…

در یک گزارش جدید، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پنترا کپیتال (Pantera Capital) در ایالات متحده آمریکا، سولانا (SOL) را به‌عنوان مک…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب