Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • هنگ کنگ 383 میلیون دلار برای طرح هوش مصنوعی Cyberport اختصاص داده است
هنگ کنگ 383 میلیون دلار برای طرح هوش مصنوعی Cyberport اختصاص داده است

هنگ کنگ 383 میلیون دلار برای طرح هوش مصنوعی Cyberport اختصاص داده است

این برنامه قصد دارد به دانشگاه ها ، موسسات تحقیقاتی و مشاغل محلی کمک کند تا از قابلیت های محاسباتی مرکز ابررایانه هوش مصنوعی استفاده کنند.

به گفته پل چان  ، وزیر مالی هنگ کنگ دولت هنگ کنگ تصمیم گرفته است تا 3 میلیارد دلار هنگ کنگ (383 میلیون دلار) به پارک تجاری Cyberport خود به عنوان بخشی از طرح یارانه سه ساله هوش مصنوعی (AI) اختصاص دهد ، این بیانیه در طی اعلامیه بودجه 2024 در روز چهارشنبه ، 28 فوریه ارائه شد ، این برنامه قصد دارد به دانشگاه‌ها ، موسسات تحقیقاتی و مشاغل محلی کمک کند تا از قابلیت‌های محاسباتی مرکز ابررایانه‌ای جدید هوش مصنوعی استفاده کنند.

چان بر اهمیت هوش مصنوعی در ایجاد تحولات فنی و صنعتی و تقویت اقتصاد دیجیتال هنگ کنگ تاکید کرد ، این یارانه علاوه بر کمک به نهادهای محلی ، امنیت سایبری و حفاظت از داده ها را در مرکز افزایش می دهد ، هدف آن جذب کارشناسان ، شرکت ها و پروژه های تحقیقاتی جهانی هوش مصنوعی به هنگ کنگ است ، چان اظهار داشت که مرکز ابرکامپیوتر هوش مصنوعی امسال شروع به کار خواهد کرد ، پیش بینی می شود تا اوایل سال 2026 قدرت محاسباتی 3000 پتافلاپ داشته باشد و تقریبا 10 میلیارد تصویر در ساعت پردازش کند.

دولت هنگ کنگ قصد دارد این طرح و مرکز را در سال 2024 راه اندازی کند ، مبالغ یارانه بر اساس دسته بندی متقاضیان متفاوت خواهد بود و طبق اصل پرداخت کاربر بدون ارائه کل یارانه ، چان همچنین از تخصیص یک صندوق استارت آپی 100 میلیون دلاری هنگ کنگ (12.7 میلیون دلار) برای کمک به موسسات پس از ثانویه خود تامین مالی در تشکیل اتحاد دانشگاه ها در علوم کاربردی خبر داد ، او گفت هدف این اتحاد، ارتقاء دسته جمعی آموزش و پرورش حرفه ای و ارتقاء شهرت آن در بین والدین ، دانش آموزان و به طور کلی جامعه است.

دولت همچنین 6 میلیارد هنگ کنگ (766 میلیون دلار) را به یارانه موسسات تحقیقاتی فناوری جدید زندگی و سلامت در هشت دانشگاه محلی اختصاص خواهد داد ، این موسسات با سازمان هایی از سرزمین اصلی چین و خارج از کشور همکاری خواهند کرد ، بودجه ای که از بودجه 10 میلیارد هنگ کنگ (1.2 میلیارد دلار) تخصیص یافته در سال 2023 به دست آمده است ، هدف آن ارتقای توسعه فناوری زندگی و سلامت است ، هدف تسهیل تحقیق و توسعه، ایجاد تحول در نتایج تحقیقات و جذب تیم های تحقیقاتی و استعدادهای نوآوری و فناوری پیشرو به هنگ کنگ است.

طبق گزارش رسانه محلی The Standard ، منابع دولتی هنگ کنگ نشان می دهد که واجد شرایط بودن این طرح محدود به موسسات وابسته به هشت دانشگاه محلی یارانه ای خواهد بود ، دولت قصد دارد در بلندمدت به سه موسسه یارانه بدهد ، هنگ کنگ استفاده از هوش مصنوعی در فناوری سلامت را پذیرفته است ، مقامات بیمارستانی آن برنامه‌هایی را برای مقابله با افزایش چشمگیر دو ابرباگ در نوامبر 2023 با کمک هوش مصنوعی انجام دادند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در سال‌های اخیر، صرافی‌های ارز دیجیتال بسیاری برای تسهیل خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌وجود آمدند و این صرافی‌ها برای جذب مشتری…

تراست ولت (Trust Wallet) به کاربران تلفن‌های همراه آیفون اپل (Apple) درباره آسیب‌پذیری iMessage هشدار داده است. تراست ولت با…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب