Scroll Top
شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ تاثیر آن روی قیمت چه خواهد بود؟

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ تاثیر آن روی قیمت چه خواهد بود؟

وب‌سایت خبری تحلیلی کوین دسک در جدیدترین مقاله خود به بررسی تاثیر هارد فورک اتریوم روی قیمت‌ها پرداخته است. بر همین اساس، با توجه به هارد فورک مهمی که در روز پنجشنبه (۹ اسفند) پیاده‌سازی خواهد شد، احتمال افزایش شدید نوسانات اتریوم در روزهای پیش‌رو وجود دارد.

هارد فورک قسطنطنیه (کُنستانتینوپول – Constantinople)، به‌روزرسانی مهم دومین ارز دیجیتال برتر دنیا، اتریوم، در بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ اجرا خواهد شد. در زمان نگارش این گزارش، شماره بلاک اتریوم ۷,۲۷۳,۳۶۲ است که نشان می‌دهد این هارد فورک تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت آینده پیاده‌سازی خواهد شد.

با این حال، این تغییرات می‌توانند به جز کاربران و توسعه‌دهندگان، برای گروه دیگری هم جذاب باشد: معامله‌گران.

تاریخچه بازار نشان دهنده این است که ساعاتی قبل از یک به‌روزرسانی مهم، شاهد افزایش نوسانات اتر هستیم.

به عنوان نمونه، با انتشار هارد فورک بیزانس (Byzantium) در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷، نوسانات اتر افزایش یافت و به علت وجود بلاتکلیفی در میان معامله‌گران، شاهد یک دوره فروش شدید بودیم. در روزهای اول پس از هارد فورک بیزانس، قیمت اتر تا ۲۰ درصد کاهش یافت.

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ تاثیر آن روی قیمت چه خواهد بود؟

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، در آن تاریخ معامله‌گران مایل نبودند تا در هنگام به‌روزرسانی پروتکل زیرساختی اتریوم اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند.

شاخص CMF در تحلیل تکنیکال برای اندازه‌گیری نیروی تکانش و فشار خرید و فروش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شاخص روز ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ محدوده صعودی (بالای صفر) را نشان داد در حالی که قبل از آن طی یک دوره تثبیت ۲۰ روزه در محدوده نزولی بود.

به طور کلی، همان‌طور که در نمودار قابل رویت است، پس از هارد فورک، حدود ۳۴ روز طول کشید تا نهایتا اتریوم بتواند مقاومت را شکست دهد. بنابراین اگر تاریخ تکرار شود، پس از هارد فورک قسطنطنیه، قیمت اتریوم طی چند هفته یک روند خاص (احتمالا نزولی) را در پیش خواهد گرفت.

شرایط فعلی

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ تاثیر آن روی قیمت چه خواهد بود؟

معامله‌گران بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، شرایط معاملاتی فعلی و نزولی بودن کلی بازار را مورد توجه قرار دهند.

اتریوم پس از اینکه روز شنبه (۴ اسفند) به بالاترین قیمت سه ماهه اخیر خود یعنی ۱۵۸ دلار رسید، از روز یکشنبه تا روز بعد یک سقوط شدید ۱۷ درصدی را تجربه کرد. شاخص CMF در تایم‌فرم روزانه همچنان بالای صفر قرار دارد بنابراین طبق این شاخص هنوز نمی‌توان با قطعیت دیدگاه نزولی را تایید کرد.

با این حال اگر خرس‌ها به پایین‌ بردن قیمت ادامه دهند، دوره سقوط احتمالا کوتاه و سریع خواهد بود مگر اینکه فشار فروش به حدی باشد که سقوط را تشدید کند و خطر کاهش قیمت به زیر حمایت ۱۲۳ دلار را فراهم آورد.

اگر تاثیر هارد فورک قسطنطنیه روی بازار مانند عملکرد هارد فورک بیزانس باشد، قیمت اتر نباید بیشتر از ۲۰ درصد کاهش یابد. این امکان هم وجود دارد که تعویق چند باره زمان هارد فورک روی بازار تاثیر گذاشته و مطابق آن معامله‌گران خود را آماده کرده باشند.

هارد فورک قسطنطنیه در ماه ژانویه سال جاری میلادی به دلایل فنی به تعویق افتاد. اقدامی که باعث کاهش جزئی قیمت اتر شد.

 

منبع؛ coindesk

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

قیمت اتریوم در روزهای اخیر موفق شد از مرز ۵۸۰ دلار عبور کند و در حال حاضر نیز در محدوده…

با وجود اینکه قیمت بیت کوین اندکی افزایش یافته است، اتریوم و اغلب آلت کوین‌‌های بازار ارزهای دیجیتال، بیش‌ازپیش سقوط…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب