Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • ارز دیجیتال Legitcoin، کلاهبرداری یا فرصت سرمایه گذاری؟
ارز دیجیتال Legitcoin، کلاهبرداری یا فرصت سرمایه گذاری؟

ارز دیجیتال Legitcoin، کلاهبرداری یا فرصت سرمایه گذاری؟

ارز لجیت کوین Legitcoin، در سایت Legitcoin.me به قیمت ۱.۳۵ دلار به ازای هر LEGIT فروخته می‌شود و سازندگان آن ادعا می‌کنند تا ماه مارس ۲۰۱۸ به ارزش ۷۰ دلار خواهد رسید. آنها سرمایه گذاران را امیدوار می‌کنند که سرمایه خود را فقط با خرید ارز Legitcoin به حدود ۳۵ برابر افزایش دهند.

به طور معمول هنگامی که کسی در حال تلاش برای فروش یک محصول سرمایه گذاری است، از بیان اظهارات مضحک درباره ارزش آینده این سرمایه گذاری اجتناب می‌ورزد. لجیت هیچ محصول یا خدماتی در اختیار ندارد و حتی درصدد رفع هیچ مشکلی نیست. به رغم کمبود کل ارزش، شرکت ادعا می‌کند که این توکن در ارزش چندین هفته کوتاه افزایش خواهد یافت! بیایید نگاه دقیق‌تری به این داشته باشیم که آیا لجیت کوین یک کلاهبرداری کامل است یا اینکه این یک فرصت سرمایه گذاری «قانونی» است.

شبکه Legitcoin چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که در بالا ذکر شد، لجیت کوین هیچ محصول و یا خدماتی در روند توسعه خود ندارد. این شرکت ادعا نمی‌کند مشکلی را حل خواهد کرد و هیچ مشارکتی با شرکت‌های موجود ندارد. توکن‌ها هیچ ارزش ظاهری ندارند. آنها فقط توکن‌های خودسرانه اختراع شده توسط یک کلاهبردار هستند.
با وجود فقدان ارزش کلی، ارز لجیت کوین از طریق ICO با قیمت ۰.۵۰ دلار برای هر توکن، ۲۰ میلیون علامت LEGIT را به فروش می‌رساند. طبق گفته سازندگان این ارز، توکن‌ها، همانطور که در بالا ذکر شد، تا مارس ۲۰۱۸ ارزش ۷۰ دلار خواهند داشت. بنابراین، در ابتدا به نظر می‌رسد هیچ گونه خطری برای این سرمایه گذاری وجود ندارد.

تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال ادعا می‌کنند که کارت توسعه بدهی دارد. با این حال، هیچ دلیل اثبات کننده‌ای وجود ندارد که این کارت بدهی وجود دارد. آنها همچنین ادعا می‌کنند که لجیت در همه صرافی‌های بزرگ در آینده نزدیک فهرست شده است – گرچه هیچ‌گونه شواهدی وجود ندارد که لجیت هر گونه مشارکتی را تضمین کرده باشد.
نقشه راه شرکت همچنین دارای تمام ویژگی‌هایی است که می‌خواهید در یک سکه کلاهبرداری ببینید – مانند یک طرح وام، پلتفرم معاملاتی داخلی و غیره. با توجه به وب سایت رسمی، همه این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا سریعاً ثروتمند شوید بدون هیچ ریسکی!

بررسی ICO لجیت کوین

حدود ۶۶٪ از کل عرضه لجیت کوین به طور عمومی از طریق ICO توزیع می‌شود. توکن‌های باقی مانده برای بنیاد لجیت ۲۰ درصد، تیم (۱۰٪) و مشاوران و پشتیبانان اولیه (۴٪) است. معلوم نیست که بنیاد لجیت چیست یا جایی که پول استفاده می‌شود کجاست؟. وب سایت رسمی اهداف مبهم مالی مانند «پروتکل»، «بازاریابی» و «عملیات» را ذکر می‌کند.
مشخص نیست در واقع چه تعداد Legitcoin وجود دارد. این شرکت ادعا می‌کند که ۲۰ میلیون توکن در ICO توزیع خواهد شد که کل عرضه ۶۰ میلیون را می‌دهد. با این حال، ۲۰ میلیون نیز به عنوان «مسئله توکن مجموع» ذکر شده است.
در هر صورت، ICO از ۹ ژانویه آغاز شد و تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد. در طی فروش صفر، با قیمت ۰.۵۰ دلار به ازای هر لجیت، فروش می‌شود و تا انتهای فروش به ۲ دلار افزایش می‌یابد.

چه کسی پشت Legitcoin است؟

ارز دیجیتال لجیت کوین توسط مارک لی و استیو فورستر تأسیس شد. اطلاعات محدودی در مورد هر شخص موجود در وب سایت رسمی وجود دارد. به عنوان مثال، هیچ‌گونه توضیحی در مورد مدارک تحصیلی آنها وجود ندارد و هیچ اطلاعاتی درباره تجربه کار قبلی آنها وجود ندارد. ما یک پیوند به نمایه LinkedIn یا سایر نمایه‌های عمومی برای تأیید هویت آنها نداریم.خانمی هم به نام جسیکا لی به عنوان CMO نامیده شده است. همه این نام‌ها ظاهراً جعلی هستند.
این شرکت مکان و یا اطلاعات بیشتری در مورد پروژه را فاش نمی‌کند. به طور دقیق‌تر می‌توان ادعا کرد که هیچ‌گونه شفافیتی در مورد لجیت وجود ندارد.

نتیجه گیری

اگر کسی تلاش کرد یک نسخه خالی کاغذی را ۲ دلار به شما بدهد، ادعا می‌کند که تا پایان سال ۲۰۱۸ به ارزش ۲۰۰ دلار می‌رسد، آیا شما این مبلغ را ۲ دلار می‌گیرید؟ احتمالاً نه. این چیزی است که Legitcoin در تلاش است تا انجام دهد.
به نظر می‌رسد که کلاهبرداری کامل با هیچ محصول واقعی، خدمات یا ارزش انجام نشده است. در واقع، تنها «ارزش» سکه از وعده تیم توسعه می‌آید: تیم ادعا می‌کند که سکه در ماه مارس ۲۰۱۸ به ارزش ۷۰ دلار خواهد رسید و تا پایان سال افزایش خواهد یافت. هیچ مدرکی مبنی بر حمایت از این ارزیابی وجود ندارد و دلیلی وجود ندارد که اعتقاد داشته باشید LEGIT حتی به ارزش ۱۰ دلار برسد.

بر اساس بررسی اطلاعات به دست آمده، به این نتیجه می‌رسیم که Legitcoin یکی دیگر از سکه‌های کلاهبرداری است. این چیزی است که از «فرصت» سرمایه گذاری «قانونی» دورتر است.

 

تیم ارز دیجیتال قبلا درباره چند کلاهبرداری احتمالی دیگر از جمله بیت کانکت، ارز دیجیتال بی ارزش WCX و ارز دیجیتالی که به اسم تلگرام پیش فروش می‌شد، هشدار داده بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

کلاهبرداران از هیجان پیرامون عرضه پیش‌بینی شده استیبل کوین ریپل سوءاستفاده کرده و توکن جعلی ریپل دلار (RLUSD) را در…

بازار ارزهای دیجیتال با پیشرفت چشم‌گیری که از خود نشان‌ داده، تریدرها و سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کرده…

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس (Coinbase)، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، می‌گوید که این شرکت قصد دارد ویژگی‌های…

رابین هود (Robinhood) با ارائه خدمات معاملات دوج کوین در ایالات متحده آمریکا، در صنعت ارزهای دیجیتال به شهرت رسید…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب