Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • گزارش شده است که OpenAI به دنبال تریلیون ها برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی است
گزارش شده است که OpenAI به دنبال تریلیون ها برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی است

گزارش شده است که OpenAI به دنبال تریلیون ها برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی است

طبق گزارش ها ، OpenAI به دنبال تریلیون ها بودجه برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی است ، با هدف غلبه بر محدودیت های مقیاس شرکت و کمبود کلی تراشه.

سام آلتمن ، مدیر عامل توسعه‌دهنده هوش مصنوعی OpenAI در تلاش برای جمع‌آوری تریلیون‌ها دلار برای توسعه تراشه‌های نیمه‌رسانا ، در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران در سراسر جهان است ، طبق گزارش وال استریت ژورنال در 8 فوریه ، پروژه آلتمن به جمع آوری سرمایه حدود 57 تریلیون دلاری نیاز دارد ، منابع نزدیک به OpenAI می گویند که این بودجه محدودیت های مقیاس شرکت و کمبود و هزینه تراشه های مورد نیاز برای توسعه سیستم های هوش مصنوعی سطح بالا را حل می کند.

طبق گزارش‌ها ، آلتمن مشارکت‌هایی را بین OpenAI و سرمایه‌گذاران مختلف ، سازندگان تراشه و ارائه‌دهندگان انرژی ایجاد کرده است و می‌گوید OpenAI موافقت می‌کند که مشتری مهم کارخانه‌ های جدید باشد ، یک سخنگوی OpenAI اظهار داشت OpenAI در مورد افزایش زیرساخت‌های جهانی و زنجیره‌های تامین تراشه‌ها ، انرژی و مراکز داده که برای هوش مصنوعی و سایر صنایعی که به آن‌ها متکی هستند حیاتی هستند ، بحث‌های سازنده‌ای داشته است.

آلتمن اخیرا با جینا ریموندو ، وزیر بازرگانی ایالات متحده ملاقات کرد تا در مورد این ابتکار بحث کند ، زیرا این امر مستلزم مشارکت حامیان ، شرکای صنعتی و دولت‌ها در سراسر جهان است ، یکی از سخنگویان OpenAI گفت که به دلیل اهمیت موضوع برای اولویت های ملی این کشور به اطلاع دولت ایالات متحده ادامه خواهند داد ، مدیر عامل OpenAI همچنین با شیخ طحون بن زاید آل نهیان ، مقام ارشد امنیتی کشور امارات متحده عربی دیدار کرد ، به گفته منابع نزدیک به موضوع ، امارات متحده عربی نقش مهمی در صورت اجازه از سوی دولت ایالات متحده ایفا خواهد کرد.

ماسایوشی سون ، مدیر عامل سافت بانک و نمایندگانی از شرکت های تولید تراشه مانند تایوان Semiconductor Manufacturing نیز در حال مذاکره با آلتمن در مورد سرمایه گذاری او بوده اند ، یکی از افراد آشنا به این موضوع گفته است که مایکروسافت ، یکی از سهامداران اصلی OpenAI ، از تلاش های این شرکت برای جمع آوری کمک های مالی آگاه است و از آنها حمایت می کند.

در ماه دسامبر ، گزارش شد که OpenAI در حال مذاکره با سرمایه گذارانی است که بیش از 100 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه گذاری می کنند ، در حال حاضر انویدیا همچنان رهبر بازار در تراشه های مورد استفاده برای محاسبات هوش مصنوعی است ، در طول سال گذشته با افزایش رشد مدل‌ های هوش مصنوعی ، این شرکت گزارش داده است که درآمد خود را شکسته و ارزشی بالغ بر یک تریلیون دلار داشته است ، شرکت فناوری بزرگ متا ، مالک پلتفرم‌ های رسانه‌های اجتماعی فیس‌ بوک و اینستاگرام نیز اخیرا پیشنهاد خود را برای بازار تراشه‌های هوش مصنوعی اعلام کرده است ، این شرکت جدیدترین تراشه خود را با نام Artemis معرفی کرد که قصد دارد در مراکز داده خود برای افزایش قابلیت های هوش مصنوعی و کاهش وابستگی به Nvidia مستقر کند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

هاردفورک دلتا طی هفته گذشته در شبکه‌های مختلف مبتنی بر آپتیمیزم، ازجمله شبکه اصلی آپتیمیزم، بیس و زورا پیاده‌سازی شد….

Deribit و Coinbase Institutional رکورد بالایی را برای فعالیت مشتقات ارزدیجیتال و حجم معاملات در این هفته گزارش کردند. حجم…

ایلان ماسک از شرکت اوپن ای‌آی سازنده ChatGPT و سم آلتمن، مدیر اجرایی آن شکایت کرده و گفته است که…

یکی از محبوب ترین بخش های بلاک چین، NFT است. چند سالی است که بازار NFT بخش بزرگی از سرمایه…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب