Scroll Top
استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

اینترنت چیزها یا همان اینترنت اشیا به شبکه‌ای از دستگاه‌های فیزیکی مانند لوازم خانگی، وسایل نقلیه، دستگاه‌های تعبیه شده به شبکه‌ای از دستگاه‌های فیزیکی مانند لوازم خانگی، وسایل نقلیه، دستگاه‌های تعبیه شده نرم‌افزاری، سنسورها و غیره اشاره دارد که از حسگرها و API‌ها برای انتقال داده‌ها به اینترنت استفاده می‌کند. اینترنت اشیا روز به روز در حال تکامل است و شرکت‌های بیشتری به سمت آن در حرکت هستند. برخی از مزایای کلیدی اینترنت اشیا یا همان برقراری ارتباط اینترنتی بین دستگاه‌ها به شرح زیر است:

  • شرکت‌ها می‌توانند رفتارهای بازاریابی را براساس سرویس‌های آنی رهگیری کنند.
  • از طریق برقراری ارتباط با سرویس‌های دیگر، سرعت و کارآمدی سرویس‌ها برای کاربران بالا می‌رود و نیاز به استفاده از چندین سرویس برای یک کار خاص از بین می‌رود.
  • در صنعت حمل و نقل، می‌توان از این سیستم هوشمند برای نظارت بر ترافیک، پیگیری حوادث، جلوگیری از سرقت و اشتراک‌ گذاری داده‌ها استفاده کرد.
  • اینترنت اشیا همچنین می‌تواند به آنالیز دقیق داده‌های برای ارائه خدمات بهتر کمک شایانی کند.

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند در دنیای امروز صنایع مختلف از دنیای دیجیتال برای ذخیره اطلاعات بهره می‌برند. به عنوان مثال صنعت بهداشت و درمان ایالات متحده، از بایگانی‌های به شدت بزرگ اطلاعاتی مربوط به بیماران حفاظت و استفاده می‌کند. این پرونده‌های ثبت شده بسیار برای نجات جان بیماران و پیگیری مراحل درمان بسیار مهم و مفید هستند و هرگونه اشتباه می‌تواند به بهای جان بیمار تمام شود. علاوه بر این، پایگاه داده این مراکز فوق‌العاده بزرگ هستند و این سازمان‌ها باید از صدها سرور مخصوص برای ذخیره این پایگاه‌های داده یا همان دیتابیس‌ها نگهداری کنند. هزینه استفاده از سرویس‌های ابری هم روز به روز بالاتر می‌رود.

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

این روزها برای مراکزی که نگهداری داده‌ها اهمیت دارد، سرویس‌های ابری تنها گزینه موجود هستند با این وجود مشکل هزینه‌های سرسام آور همچنان به قوت خود پابرجاست. اخیرا یک استارتاپ ژاپنی برای حل این مشکل وارد عرصه شده است.

کیوراس (Quras)

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

به گزارش مجله ICO ژاپن، کیوراس یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین دارای قرارداد هوشمند و یک ارز دیجیتال بومی است که از فناوری دفتر کل غیرمتمرکز برای به اشتراک‌گذاری راحت‌تر، امن‌تر و ناشانس داده‌ها بین دستگاه‌های اینترنت اشیا بهره می‌برد و با آنالیز داده‌ها می‌تواند فرایندهای هوشمند را به شکل خودکار برعهده بگیرد. پروژه کیوراس به طور خاص به منظور ارائه خدمات ذخیره سازی برای صنایع پزشکی و درمانی و همچنین ارائه بستری برای فعالیت اینترنت اشیا برنامه‌ریزی شده است. این پلتفرم در نظر دارد تا ابتدا بر روی صنعت پزشکی تمرکز نماید و سپس دامنه فعالیت خود را در زمینه‌های بیشتری گسترش دهد. با استفاده از کیوراس چین (QURASchain)، هر کسی که مایل باشد می‌تواند با پرداخت توکن از خدمات شبکه به قیمت ارزان استفاده کند و یا قرارداد هوشمند خود را توسعه دهد. بر همین اساس، در بحث‌های جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، تجزیه و تحلیل داده‌های گرفته شده از اینترنت اشیا صرفه‌جویی فراوانی در وقت و هزینه خواهد شد. کیوراس از طیف گسترده ای از دستگاه های اینترنت اشیا و برنامه های کاربردی پشتیبانی می‌کند از مهترین آن‌ها می‌توان به لوازم خانگی، لوازم آموزشی، لوازم پزشکی، ورزشی و برنامه‌های حسابداری اشاره کرد. حسابداری و حسابرسی یکی از کاربردهای اصلی کیوراس خواهند بود. شرکت های بزرگ حسابرسی مانند KPMG، Deloitte با ترابایت‌ها داده‌ ممیزی درگیر هستند که باید مورد تجزیه و تحلیل و تأیید قرار گیرد. استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

ساختار DAG

نسل سوم ارزهای دیجیتال با این هدف ایجاد شده‌اند که دقیقا مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری بلاک چین را حل کنند. البته هنوز تعریف رسمی برای این نسل از ارزهای دیجیتال شکل نگرفته است. رویکردها و فناوری‌های متعددی وجود دارد که می‌خواهند این مسائل را حل کنند، اما مشخص نیست کدام یک از آنها بهتر از بقیه عمل می‌کند. نسل‌های جدید ارز دیجیتال از یک DAG (گراف جهت‌دار غیرمدور) به‌عنوان ساختار اصلی داده استفاده می‌کنند. در حالی‌که بلاک چین‌ها از مکانیسم پیوسته برای ذخیره‌ی تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، گراف‌های جهت‌دار غیر مدور (گرافی است که یال‌های آن بردار جهت‌دار هستند و به‌ شکل پراکنده رأس‌ها را به‌هم متصل می‌کند نه به صورت چرخشی و به‌دنبال هم) از رویکرد غیرهمزمانی استفاده می‌کنند. با استفاده از این رویکرد، تراکنش‌ها به‌ شکل آنی انجام می‌شوند. زیرا هر تراکنش فقط به‌عنوان یک بلاک برای خودش عمل می‌کند که به‌طور چشمگیری زمان تأیید را کاهش می‌دهد. البته این فرایند ماینرها را از این معادله حذف می‌کند و سامانه را از قید اثبات کار (PoW) و پروتکل اجماع آزاد می‌سازد. بنابراین کارمزدی هم وجود نخواهد داشت، زیرا دیگر ارتباطی بین مشوق‌های ماینرها و اجرای شبکه به‌ شکل ایمن وجود ندارد. پلتفرم کیوراس از ساختاری شبیه به آیوتا در انجام تراکنش‌ها بهره خواهد برد. ساختاری بسیار شبیه به DAG برای این پلتفرم راه‌اندازی می‌شود که طی آن هر نود یا گره برای انجام تراکنش باید ۲ تراکنش قبلی خود را تایید کند.

قراردادهای هوشمند

بنابر گفته وایت پیپر این پروژه قراردادهای هوشمند در کیوراس بدون تورینگ کامل و با امکان رای اکثریت توسعه داده خواهند شد که به این ترتیب قراردادهای هوشمند غیرمفید و مضر امکان فعالیت در شبکه را نخواهد داشت. همچنین در فازهای بعدی امکان نوشتن قرارداد هوشمند با زبان‌های برنامه نویسی رایج مانند C# و C++ هم فراهم می‌گردد. استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

پیگیرگریز

معاملات بیت کوین ناشناس هستند اما نه کاملا. ناشناس بودن در بیت کوین به این معنی است که مالک هر کیف پول ناشناس است، اما هر تراکنش بیت کوین، اتریوم و اکثر ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین قابل مشاهده و رهگیری در دفترکل عمومی بلاک چین است. این یعنی که تمام تراکنش های هر کیف پول قابل مشاهده است. بنابراین، با دنبال روی آدرس، احتمال یافتن مالک کیف پول وجود دارد. مانند بیت کوین، اکثر ارزهای دیجیتال غیرقابل رهگیری، تراکنش ها را روی یک دفترکل ثبت می‌کنند، اما از ابزارهای مختلفی برای عدم افشای آدرس گیرنده و فرستنده یک تراکنش استفاده می‌کنند. در این کوین‌ها می‌توان از افشای آدرس کیف پول فرستنده و گیرنده جلوگیری کرد. همانطور که توضیح داده شد، دفترهای کل عمومی شفاف هستند و دارایی های یک کیف پول مشخص است. در بسیاری از موارد، این یک مشکل نیست و به یک راه حل نیاز ندارد. به عنوان مثال در بیت کوین که هدف آن تبدیل شدن به یک سیستم جهانی پرداخت است، تراکنش های شفاف اهمیت زیادی دارند. اما ممکن است برای یک سری از فرایندها کاربران نیاز به حریم خصوصی کامل در تراکنش‌ها داشته باشند. برای مثال، برخی شرکت‌ها ممکن است ترجیح دهند تا در ارتباط با تولیدکنندگان و تامین کنندگان تراکنش های خصوصی داشته باشند. استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند کیوراس حریم خصوصی تراکنش را با استفاده از روشی به نام پروتکل Ring Signatures فراهم می‌کند. این شبکه همچنین برای پیگیری گریزی شبکه از الگوریتمی به نام اثبات دانایی صفر بهره می‌برد که در ارز دیجیتال زی‌کش موفقیت آمیز بوده است. با استفاده از این الگوریتم یکپارچه‌سازی و ناشناس ماندن نودهای شبکه تضمین خواهد شد. اثبات دانایی صفر یا پروتکل دانایی صفر در رمزنگاری روشی است که طرف (اثبات‌کننده) می‌تواند به طرف (تصدیق‌کننده) ثابت کند بیانیۀ ارائه‌شده صحیح است. این روش فقط صحت بیانیه را تصدیق می‌کند و هیچ اطلاعات اضافه‌ای را بجز این حقیقت که بیانیه واقعاً صحت دارد ارسال نمی‌کند.

الگوریتم اثبات اهمیت

نوع الگوریتم اجماع در کیوراس بر اساس اثبات اهمیت (PoI) اعلام شده است که در ارز دیجیتال NEM هم وجود دارد. در شبکه کیوراس کسانی که تعداد مشخصی واحد توکن داشته باشند، می‌تواند دارایی خود را در کیف پول رسمی کیوراس به شبکه اختصاص دهند و علاوه بر سرمایه‌گذاری، با تایید تراکنش‌ها از کارمزدها کسب سود کنند. پس اگر دستگاهی برای استخراج وجود نداشته باشد نیروی پردازش تراکنش‌های شبکه از کجا تامین می‌شود؟

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

بله درست است پردازش تراکنش‌ها نیاز به قدرت سخت افزاری هم دارد. در شبکه یک گروه دیگر هم به اسم سوپرنود وجود دارند. برای سوپر نود شدن باید دارای یک سیستم کامپیوتری قدرتمند، همراه با اینترنت اختصاصی و پینگ فوق العاده پایین باشید. هاروسترها به سوپرنودها متصل می‌شوند تا کار تایید تراکنش‌ها با موفقیت انجام شود. در درآمد هاروسترهای شبکه به عواملی مانند مقدار موجود در کیف پول، مقدار باقیماندن دارایی‌ها در کیف پول و همچنین تعداد تراکنش‌های فرد موثر هستند. یعنی هر چقدر که فعالیت و دارایی یک هاروستر بیشتر باشد، شانس تایید تراکنش‌ها و کسب درآمد از هاروست بیشتر می‌شود.

مزیت اثبات اهمیت نسبت به اثبات سهام در شبکه‌های دیگر چیست؟

در اثبات سهام تنها عامل موجود در درآمد یک تایید کننده مقدار دارایی است. هرکس که مقدار بیشتری دارایی داشته باشد شانس بیشتری برای تایید تراکنش‌ها و کسب درآمد دارد اما در اثبات اهمیت شبکه چند عامل دیگر هم در درآمد هاروسترها تاثیر گذار است. همانطور که گفتیم به غیر از مقدار دارایی در کیف پول، زمان نگهداری دارایی‌ها در کیف پول و تعداد معاملات آن کیف پول‌ هم تاثیر گذار است. این عوامل موجب می‌شوند که هاروسترها بر اساس امتیاز و اهمیتی که به شبکه می‌دهند کسب درآمد کنند. به عنوان مثال اگر یک هاروستر از شبکه برای پرداخت‌ها یا خرید استفاده کند، تعداد تراکنش‌های کیف پولش بالا می‌رود و شانس خود را برای تایید تراکنش‌های بیشتر بالا می‌برد. این عوامل به مروز زمان موجب کاربردی‌تر شدن شبکه می‌گردند.

تورنت

تورنت یک معماری غیرمتمرکز و همتا به همتا برای به اشتراگ‌ گذاری فایل‌ها است. هر فایلی که بخواهد توزیع شود در قطعات کوچک اطلاعاتی تقسیم می‌شود. تورنت به لحاظ لغوی به معنی «سیل» می‌باشد. تورنت به فایل‌هایی اطلاق می‌شود که اطلاعات فایل درخواستی ما را در خود دارد. وقتی این فایل را توسط یک کلاینت باز می‌کنیم، کلاینت بر اساس اطلاعات آن، محتوای قابل دانلود را نشان داده و ما را به کاربرانی که این فایل را دارند متصل می‌کند. این فایل‌ها دارای پسوند torrent بوده و بسیار کم حجم و درحد چند کیلوبایت هستند. مزیت اصلی این سیستم آن است که افراد در آن مشارکت مستقیم و فعال دارند و در نتیجه شبکه سریع‌ گسترش می‌یابد که خروجی آن کاهش چشمگیر میزان استفاده از پهنای باند است. کافی است تصور کنید، ‌قرار بود یک سرور اصلی همه فایل‌ها را در خود جای داده و میلیون‌ها کاربر تورنت از‌‌ همان یک سرور استفاده کنند. قطعاً این سرور به اصطلاح Down می‌شد.

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

توسعه zkSNARKs

تیم پروژه اتریوم در حال توسعه zkSNARKs بر روی شبکه اتریوم می‌باشد که با استفاده از این پروتکل امکان ناشناس‌ ماندن در شبکه با فناوری اثبات دانایی صفر وجود خواهد داشت. اما در صورت استفاده از zkSARKs بر روی پلتفرم اتریوم، تنها این امکان را خواهید داشت که موجودی خود را و نه تاریخچه تراکنش‌هایتان را مخفی نگه دارید. برخلاف فلسفه توسعه اتریوم، کوراس امکان ناشناس ماندن gas را نیز فراهم می‌کند و به این ترتیب شما قادر خواهید بود که وجه ارسالی را نیز مخفی کنید. اگر اتریوم را پروتکل http در نظر بگیریم، کوراس پروتکل https خواهد بود. تیم کوراس در حال ساخت ماشین مجازی خود با فناوری zkSNARKs است و پروژه کوراس نیز برتری خود را با توجه به حفظ حریم خصوصی اطلاعات با مخفی نگه‌داشتن تراکنش‌ها کسب خواهد کرد. در کنفرانس بلاک چین که در ماه اکتبر و در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد، پیش‌بینی بازار کریپتو در سال ۲۰۱۹ در پنل سرمایه‌گذاران مطرح شد و دیوید روباک (David Roebuck) اشاره داشت که قراردادهای هوشمند ناشناس که تقاضای بالایی برای آن‌ها وجود دارد، سال ۲۰۱۹ تمایل بالایی برایشان وجود خواهد داشت. استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

تورنت در بلاک چین

در اشتراک گذاری سنتی تورنت نیاز به یک سرور تورنت است که تمام فایلهای تورنت را مدیریت و ایجاد می کند و این اطلاعات متا را به همه دانلود کننده ها و همچنین آپلود کننده (مبدل تورنت) می‌فرستد. استفاده از بلاک چین، ضرورت یک سرور و مدیریت فایل تورنت را از بین می‌برد. اطلاعات متا به جای رفتن به یک سرور، در بلاک های بلاک چین ثبت خواهند شد . تمام اطلاعات گذشته تورنت گذشته در یک فایل تورنت توسط زنجیره ای از هش ها متصل می شوند و هیچ کس نمی‌تواند هیچ کدام از بلاک ها را نامعتبر کند. این امر باعث می‌شود امنیت و اعتماد در شبکه به بالاترین حد خود برسد و همه از شفافیت کامل برخوردار شوند. پلتفرم کیوراس (Quras) در نظر دارد تا طی یک سال آینده نمونه اولیه‌ای از شبکه تورنت مبتنی بر بلاک چین را آزمایش کند.

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

ارز دیجیتال Qurascoin

به گفته مجله ICO ژاپن، توکن QRS ارز دیجیتال بومی این شبکه خواهد بود و کاربران می‌توانند از آن برای پرداخت هزینه توسعه قراردادهای هوشمند و نگهداری و آنالیز داده‌های اینترنت اشیا استفاده کنند. پروژه کیوراس در حال مذاکره برای افزودن این ارز به چندین صرافی بوده و پس از مرحله ICO که در پایان Private Sale آغاز خواهد شد این کار انجام میشود.

استارتاپ ژاپنی Quras بلاک چین پیگیرگریز خود را برای کمک به اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کند

همچنین در پلتفرم این استارتاپ چند ارز دیجیتال فعالیت خواهند کرد که مهمترین آن ارز دیجیتالی برای رونالدینهو، ستاره سابق فوتبال جهان خواهد بود که با آن بتواند با طرفدارانش در فعالیت‌های گوناگون مشارکت و همکاری داشته باشد. شرکت کنندگان زیادی از توکیو، هند، لندن، بارسلونا، موناکو، سان فرانسیسکو، لاس وگاس و مارتا در بسیاری از کنفرانس ها حضور می‌یابند و به شکل فنی عملکرد تیم کیوراس در سال مالی ۲۰۱۸ را ارزیابی می‌کنند. ما همچنین با رپر مشهور ژاپنی و تیم آن B-BANDJ قرارداد همکاری امضا کرد‌ه‌ایم تا برای جامعه ما موسیقی تولید کند. این همکاری تبلیغاتی نیست و او به دلیل علاقه به پروژه این کار را خواهد کرد. رونالدینیهو، ستاره مطرح سال‌های نه چندان دور فوتبال دنیا با کیوراس برای توزیع «Soccer Coin» همکاری خواهد کرد که توکنی برای تسهیل فعالیت‌های فوتبالی و ارتباط مستقیم با هواداران خواهد بود که روی پلتفرم بلاک چینی XELS راه‌اندازی خواهد شد. همچنین توافقاتی هم با ZUKU به انجام رسیده و این‌ها همه از ارزش کار کیوراس بدست آمده است.

پروژه کیوراس اکنون در مرحله پیش‌فروش خصوصی قرار دارد و علاقه مندان به این پروژه تنها با مراجعه به سایت یا ارسال پیام به آدرس ایمیل مندرج در ذیل خبر میتوانند در این پلتفرم سرمایه گذاری کنند.

 Quras website : https://quras.io Telegram channel : https://t.me/qurasofficial Twitter : https://twitter.com/qurasofficial Facebook : https://www.facebook.com/QurasOfficial

infomail : [email protected]


مطلبی که مطالعه نمودید ، یک آگهگان رسانه ای بود که توسط انتخاب تهیه شده است .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
پست های توضیه شده
Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب