Scroll Top
غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

یک استارتاپ بلاک چین آمریکایی که درزمینه «دموکراتیک کردن صنایع انرژی» فعالیت دارد، موفق به جذب مقدار اعلام‌نشده‌ای سرمایه از شرکت نفتی چند ملیتی شِل و شرکت عظیم تجاری ژاپنی Sumitomo Corporation Group شد. به گزارش کوین‌دسک، شرکت LO3 Energy در روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دست به توسعه یک «پلتفرم انرژی انتقالی» زده است که می‌تواند مشکل ردگیری انرژی‌های با منابع متفاوت در شبکه‌های عرضه انرژی را برطرف کند. کرک کوبورن، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت شل گفت:

شرکت شل همراه با حرکت ما به آینده‌ای با سوخت‌های فسیلی کمتر قصد دارد در کمپانی‌های نوآورانه‌ای سرمایه‌گذاری کند که به انتقال انرژی کمک خواهند کرد و کمپانی LO3 Energy هم درست در رده همین کمپانی‌ها جای می‌گیرد.

با استفاده از سیستم این شرکت کاربر خواهد توانست با استفاده از یک اپ موبایل انرژی مورد خود را از بین منابع محلی انرژی و حتی تأمین‌کننده‌های محلی انتخاب کند. در همان زمانی که برق به‌طورمعمول از کابل‌ها به‌سوی مقصدش می‌رود یک «بلاک چین خصوصی انحصاری» جزییات مربوط به منبع انرژی و قرارداد خرید را ردگیری می‌کند. مطابق وایت پیپر بلاک چین انرژی LO3 Energy، این بلاک چین قصد دارد که «روند اتصال بهینه تولید برق محلی را به شرکایی که قادر هستند این انرژی را قیمت‌گذاری، تولید و ذخیره کرده و آن را به مؤثرترین شکل ممکن به کار بگیرند، تسهیل کند.» غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند تراکنش‌های حاصل از این سیستم در یک محیط تعاملی بازار محور انجام می‌شوند و در نزدیک‌ترین فاصله ممکن به لبه شبکه فعالیت خواهد کرد. سطح خودکارسازی این سیستم با استفاده از قراردادهای خوداجرا روی یک دفتر کل توزیع‌شده به طور مداوم در حال بالا رفتن خواهد بود. این شرکت ادعا می‌کند که محصول آن‌ها می‌تواند به دامنه گسترده‌ای از کاربردهای تجاری مثل «معاملات نظیر به نظیر انرژی، خریدوفروش تضمینی انرژی برای کسب‌وکارها، نیروگاه‌های برق مجازی، شارژ دینامیک خودروهای برقی و پاسخگویی بار شبکه» خدمات بدهد. لارنس اورسینی، مدیرعامل این استارت آپ، می‌گوید:

صنعت انرژی با افزایش روزبه‌روز سهم انرژی‌های تجدید پذیراز بازار یک انقلاب را از سر می‌گذراند و ما هم برای تعبیه مناسب این انرژی‌های نو باید شبکه‌های انرژی خود را از نو اختراع کنیم.

شرکت LO3 پیش از این هم سرمایه‌هایی را از شرکت‌های Braemar Energy Ventures، Centrica و همچنین یکی از غول‌های فناوری دنیا یعنی Siemens جذب کرده بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

اکثر کسانی که بیت کوین را می‌شناسند بیشتر روی جنبه «کسب سود و به دست آوردن» از طریق آن متمرکز…

وزارت انرژی شیلی بلاک چین را مورد استفاده قرار داده و کاربرد فناوری بلاک چین را یک ضرورت می‌داند. دولت…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب