Scroll Top
شش اشتباه سرمایه گذار خبره

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

وارن بافت و جورجی شوارتز موفق ترین سرمایه گذاران دنیا هستند.

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

وارن بافت متولد ۱۹۳۰ در شهر اماها از ایالت نبراسکا مدیریت صندوق های سرمایه گذاری را در سال ۱۹۵۶ با تاسیس شرکت تضامنی بافت آغاز کرد ( این شرکت در سال ۱۹۶۹ منحل شد.) وی هم اکنون رئیس هیئت مدیره و مالک اصلی شرکت برکشایر هاثوی می باشد.سرمایه گذاری ۱۰۰۰ دلاری بافت در سال ۱۹۵۶ هم اکنون ۲۹,۴۹۰,۵۰۰ دلار ارزش دارد.

جورجی شوارتز متولد ۱۹۳۰ شهر بوداپست مجارستان. او کار خود را با ایجاد « صندوق سرمایه گذاری مشترک کوآنتوم» در سال ۱۹۶۹ آغاز کرد که در ابتدا صندوق«دابل ایگل»نامیده می شد.این صندوق در سال ۲۰۰۰ به « صندوق وقفی کوآنتوم» تبدیل شد. سرمایه گذاری ۱۰۰۰ دلاری شوارتز در سال ۱۹۶۹ هم اکنون ۵,۹۱۳,۵۶۰ دلار ارزش دارد.

«مارک تایر» در کتاب « وارن بافت و دیگر نابغه های سرمایه گذاری» عنوان می کند هنگامی که سرمایه گذار خبره مرتکب اشتباه می شود ،واکنشی بسیار متفاوت دارد. نخست اشتباهش را می پذیرد و برای خنثی کردن اثر آن سریعا اقدام می کند. او می تواند چنین کاری را انجام دهد چون مسئولیت کامل کارهایش و عواقب آنها را پذیرفته است.

نه بافت و نه شوارتز هیچگونه وسواس عاطفی در مورد اشتباهات خود ندارند. در واقع آنها هردو صادق بودن در مورد اشتباهات را خط مشی خود قرار داده اند. بافت معتقد است: « مدیری که دیگران را در جمع به درستی هدایت نمی کند، بتدریج خود را در خلوت گمراه می کند». به نظر بافت اگر می خواهید با خودتان صادق باشید،ضروری است که اشتباهات خود را بپذیرید.

شوارتز نیزدر این باره بسیار صریح است. او می گوید: «در نظر دیگران،اشتباه کردن نوعی شرمندگی محسوب می شود،اما برای من تشخیص اشتباهات خود  باعث غرور است.وقتی بدانیم درک نواقص،از خصوصیات انسان است،دیگر اشتباه کردن باعث شرمندگی نیست و شرمندگی تنها در ناتوانی اصلاح اشتباهمان است.»

اشتباهات سرمایه گذار خبره معمولا یک یا چند مورد از موارد شش گانه زیر است:

  1. او ناخواسته از سیستم خود تبعیت نکرده است.
  2. یک غفلت: در زمان سرمایه گذاری از موضوعی غفلت کرده است.
  3. یک نقطه کور احساسی قضاوت او را خدشه دار کرده است.
  4. او چیزی را تغییر داده که خودش هنوز متوجه آن تغییرنشده است.
  5. چیزی در محیط تغییر کرده که او به آن توجه نکرده است.
  6. اشتباهات مربوط به قصور: سرمایه گذاری هایی که باید انجام می داده اما انجام نداده است.

هنگامی که سرمایه گذار خبره ذهن خود را از سرمایه گذاری ناموفق آزاد می سازد، قادر خواهد بود به تحلیل اشتباهات بپردازد؛ او همیشه تمام اشتباهات را تحلیل می کند. او اول به دنبال آن است که این اشتباه را تکرار نکند، پس باید بداند اشتباه چه بوده و دلیل وقوع آن چه بوده است.دوم اینکه او می داند با خطاهای کمتر می تواند سیستم خود را تقویت کرده و عملکرد خود را بهبود بخشد.سوم اینکه او می داند که واقعیت بهترین معلم و اشتباهات بهترین درسهای آن است و او برای فراگیری این دروس کنجکاو است.

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نمودار لحظه ای سلطه Tether فهرست مطالب Toggle نمودار لحظه ای سلطه Tether دامیننس تتر چیست؟ تتر چیست؟ دامیننس چیست؟…

در بازارهای مالی قیمت‌ها اغلب در یک روند مشخص حرکت می‌کنند. اما گاهی اوقات، این روندها با اصلاح‌های کوتاه‌مدت همراه…

زمانی‌‌که وارد بازارهای مالی به‌خصوص ارزهای دیجیتال می‌شوید ممکن است با چندین نوع معامله و راه کسب درآمد روبه‌رو شوید….

هرچند در مقالات ادعا می شود که با خرید از طریق ICO ، سرمایه گذاران مالک بخشی از دارایی ها…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب