Scroll Top
تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟

تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟

در نمای هفتگی بازار سولانا احتمال شکل‌گیری چند الگوی نموداری وجود دارد که بیشتر آنها در جهت کاهش قیمت هستند؛ اما هدف هر کدام از این الگوها در چه سطحی بوده و قیمت ممکن است تا کجا سقوط کند؟

به گزارش کوین تلگراف، این احتمال وجود دارد که در نمودار سولانا الگویی به نام مگافون (Megaphone) ایجاد شود و قیمت آن در ادامه ۳۵ درصد سقوط کند.

الگوی مگافون در بازارهای پرنوسان و از حداقل دو کف نزولی و دو اوج صعودی تشکیل می‌شود؛ یعنی کندل‌های مربوط به دو کف قیمتی باید پایین‌تر از هم و کندل‌های مربوط به دو اوج قیمتی باید بالاتر از یک‌دیگر باشند. با این حال، به‌طور کلی این الگوها از پنج موج نوسان متوالی ایجاد می‌شوند و آخرین نوسان معمولاً به‌عنوان سیگنال شکست عمل می‌کند.

سولانا از ابتدای سال ۲۰۲۲ در حال ترسیم الگوی مگافون بوده است. این ارز دیجیتال ابتدا خط روند بالای مگافون را در نزدیکی ۱۴۰ دلار، به‌عنوان نوسان چهارم و مقاومت خود آزمایش کرد و وقتی نتوانست از آن عبور کند، وارد یک روند اصلاحی شد.

تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟
نمودار هفتگی قیمت سولانا.

به‌خاطر این الگو، روند نزولی توکن سولانا ممکن است ادامه پیدا کند و خط روند پایینی مگافون را به‌عنوان حمایت خود آزمایش کند. این خط روند در نزدیکی ۶۵ دلار قرار دارد و حدود ۳۵ درصد کمتر از قیمت فعلی سولانا است.

آیا ممکن است قیمت سولانا بیشتر از این کاهش یابد؟

اگر الگوی مگافون ایجاد شود، قیمت سولانا پس از تکمیل موج نوسان پنجم، می‌تواند سقوط عمیق‌تری را تجربه کند. هرچند پیداکردن هدف بعدی سولانا در این حالت بسیار سخت است، معامله‌گران معمولاً فاصله‌ بین دو خط روند را از نقطه‌ای که خط پایین شکسته می‌شود، محاسبه کرده و هدف بعدی را بر اساس ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارتفاع آن تعیین می‌کنند.

تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟
نمودار هفتگی قیمت سولانا به دلار همراه با الگوی مگافون.

این روند نزولی خطر کاهش قیمت سولانا و نزدیک‌شدن آن به محدوده ۴۰ دلار را در هفته‌های آینده افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ الگوی نموداری تحلیل تکنیکال که هر معامله‌گری باید بداند

بررسی یک سناریوی صعودی برای سولانا

از طرف دیگر، اگر قیمت سولانا بالاتر از سطوح حمایتی خود باقی بماند، الگوی مگافون ممکن است شکست بخورد و به هدف کوتاه‌مدت خود نرسد.

همان طور که در نمودار زیر می‌بینید، این سطوح حمایتی میانگین متحرک نمایی ۵۰هفته‌ای (EMA ۵۰ – خط قرمز در نمودار) و یک خط روند صعودی (خط سیاه‌ در نمودار) است. این خط روند صعودی همواره به‌عنوان ناحیه انباشت معامله‌گران در بازار سولانا عمل کرده است. در نتیجه، اگر سولانا به میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته‌ای خود برخورد و به‌سمت بالا عقب‌نشینی کند، ممکن است اعتبار الگوی مگافون از بین برود.

تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟
نمودار هفتگی قیمت سولانا به دلار همراه با میانگین متحرک نمایی ۵۰هفته‌ای و خط روند صعودی آن.

حال فرض می‌کنیم قیمت سولانا به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰هفته‌ای سقوط کرده است و اکنون شاید بتواند پس از برخورد با خط روند صعودی روی نمودار، دوباره جهش کند. در این صورت، ممکن است این خط روند صعودی در کنار خط روند بالایی الگوی مگافون، چیزی شبیه به الگوی «کنج افزایشی» یا «پرچم نزولی» ایجاد کند که هر دو الگوهایی نزولی هستند.

تحلیل قیمت سولانا؛ شانس جهش بیشتر است یا سقوط؟
نمودار هفتگی قیمت سولانا به دلار همراه با الگوی کنج افزایشی یا پرچم نزولی.

اگر الگوی کنج افزایشی تشکیل شود، هدف سولانا تقریباً ۶۰ دلار خواهد بود. این هدف با محاسبه حداکثر فاصلهٔ بین خط روند بالا و پایین الگو و کم‌کردن آن از نقطه شکست (نزدیک به ۱۰۰ دلار) به دست آمده است.

علاوه بر این، اگر الگوی پرچم نزولی تشکیل شود، هدف سولانا ۳۰ دلار خواهد بود. این هدف با محاسبه ارتفاع روند صعودی قبلی سولانا (حدود ۶۰ دلار) و کم‌کردن آن از نقطه شکست (نزدیک به ۹۰ دلار) به دست آمده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب