Scroll Top
کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حدود ۱۱۳ میلیارد دلار است و بیت کوین و اتریوم به ترتیب در محدوده ۳۴۴۵ و ۱۰۷ دلار معامله می‌شوند. تریدری با نام مستعار مون اورلرد (Moon Overlord) اشاره داشت که با نگاه به تاریخچه عملکرد ارزهای دیجیتال شاخص، نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، لایت کوین و اتریوم در میان‌مدت فاکتور بهبود قدرتمندی برای این سه دارایی دیجیتال خواهد بود.

چرا هالوینگ بر قیمت بیت کوین تأثیرگذار است؟

به دلیل عرضه ثابت بیت کوین، تنها یک درصد جهان قادر به داشتن بیش از ۰.۲۸ بیت کوین خواهد بود.

استیو لی، مدیر محصول سابق گوگل گفت:

اگر شما ۰.۲۸ واحد بیت کوین داشته باشید و آن را نگه‌ دارید، می‌توانید مطمئن شوید که هیچوقت بیش از یک درصد جمعیت فعلی جهان بیشتر از شما بیت کوین نخواهد داشت. در حال حاضر یک سرمایه‌گذاری متواضعانه ۱,۸۳۰ دلاری می‌تواند ۱ درصدی بودن شما را در جهان آینده بیت کوین تضمین کند.

با نزدیک شدن به عرضه ۲۱ میلیون واحد بیت کوین در شبکه، پاداش بلاک‌ که برای تایید تراکنش‌های شبکه به ماینرها اختصاص می‌یابد نیز کاهش می‌یابد تا بیت کوین کمتری در شبکه آزاد شود.

بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند که هالوینگ یا نصف شدن پاداش تأثیر خود را بر روی قیمت گذاشته است؛ چرا که سرمایه‌گذارانش سال‌ها قبل از اینکه این پدیده اتفاق بیافتد، آن را در نظر گرفته‌اند.

اما یکی از تریدرهای مطرح گفته است که نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین و لایت کوین و کاهش ۳۳ درصدی پاداش بلاک اتریوم می‌تواند سبب ایجاد حرکتی صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شود.

او در این باره افزود:

هالوینگ لایت کوین در آگوست سال جاری اتفاق می‌افتد. کاهش پاداش اتریوم نیز در فوریه اعمال خواهد شد. بیت کوین نیز در کمی بیشتر از یک سال کاهش پاداش بلاک برایش اتفاق خواهد افتاد. هالوینگ‌ها صعودی‌ترین پدیده در تاریخ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. زمان توجه کردن به این مسئله و شروع به انباشت فرارسیده است.

این تریدر پیش از این گفته بود که قیمت بیت کوین معمولاً ۱۲ ماه مانده به هالوینگ شروع به رشد می‌کند.

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک شبکه در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد، که منجر به کاهش پاداش ماینرها خواهد شد.

این پدیده سبب شده تا میزان بیت کوین در گردش محدود باشد. در صورتی که تقاضا برای دارایی افزایش پیدا کند یا حتی ثابت باقی بماند، می‌تواند بر روی روند قیمت آن تاثیرگذار باشد.

اقتصاددان ارشد چینالیسیز، کیم گرائر، در ماه نوامبر اعلام کرد که نظر دادن درباره اینکه آیا کاهش عرضه بیت کوین تاثیرش را در قیمت گذاشته است یا نه، پیچیده است.

او در این باره گفت:

این یک سوال بسیار پیچیده است. در یک سو محاسبات مستقیم درباره حجم بازار، کوین‌های گمشده را در نظر نمی‌گیرد. با در نظر گرفتن اینکه سفته‌بازی و احتکار تا چه در این فضا گسترده است، این محاسبات می‌تواند وارد مدل‌های اقتصادی بازار شده و بر روی تحلیل‌ها تاثیر بگذارد.

عموماً این مسئله برای سرمایه‌گذارانی که ارزهای دیجیتال را به عنوان سرمایه‌های بلندمدت می‌نگرند، نقطه مثبتی است که بهبود قیمت یا شروع روند صعودی را در پی دارد.

پس از هالوینگ چه خواهد شد؟

در صورتی که طبق انتظار برخی تریدرها، نصف شدن پاداش بلاک در ماه می ۲۰۱۹ تاثیرش را بر روی قیمت بیت کوین بگذارد، طبق تحلیل تریدرهایی مانند Willy Woo who، نیمه دیگر سال ۲۰۱۹ در جهت بهبود قیمت بیت کوین سپری خواهد شد.

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

طی ۳ ماه اخیر و جدا از استثنائاتی مانند بایننس کوین و ترون، بیشتر دارایی‌های دیجیتال بزرگ و کوچگ بازار در برابر بیت کوین و دلار عملکرد ضعیفی از خود نشان داده‌اند.

اما اگر بیت کوین نتواند خود را در محدوده ۳,۵۰۰ دلار نگه‌دارد، در برابر سقوط به زیر سطح ۳,۰۰۰ دلار آسیب‌پذیر خواهد بود.

بیت کوین در دفاع از حمایت‌های شکل گرفته حول ۳,۰۰۰ دلار در سه هفته گذشته و پس از ثبت پایین‌ترین قیمت ۳,۱۲۲ دلار، موفق عمل کرده است.

در کوتاه‌مدت برای جلوگیری از ریزش به زیر سطوح کلیدی، لازم است تا دارایی‌های دیجیتال در محدوده‌های فشرده قیمتی ثبات خود را حفظ کنند.

منبع: ccn

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

قیمت اتریوم با ریزش تقریباً ۱۰ درصدی از سطح ۴۴۵ دلار در هفته‌ی گذشته، بار دیگر به زیر ۴۰۰ دلار…

اتریوم ماه جاری میلادی را در حالی آغاز کرد که در آستانه رسیدن به ۴۹۰ دلار بود. حالا و با…

شبکه اتریوم به‌عنوان بلاک چین محبوب پروژه‌های دیفای شناخته می‌شود. از همین رو می‌توان فعالیت‌های حوزه دیفای را در این…

در پی جهش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم نیز با رشدی چشم‌گیر به محدوده ۴۴۷ دلار رسیده است. معامله‌گران انتظار…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب